REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YILIN ÖĞRETMENİN DE TORPİL SKANDALI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YILIN ÖĞRETMENİN DE TORPİL SKANDALI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
566 Görüntüleme
23 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün, yılın öğretmeni Torbalı’dan Hatice Ocak seçilmişti. Bu gelişmeyi ben İlçe Milli Eğitim Müdürünü eleştirerek başlamıştım. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yılın öğretmeninin Torbalı’dan olduğuna dair haberi bile yok demiştim. Meğerse yılın öğretmeni olmak isteyen kişi ilk önce Torbalı sonra İzmir İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeliymiş. Hatice Ocak ise sadece İl Müdürlüğüne müracaat etmiş. Ayrıca yılın öğretmeni olmak isteyen öğretmen en az 5 yıl görev yapması gerekiyormuş, kendisi ise henüz 3 yılını doldurmamış bir öğretmen. İsminin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gidebilmesi için öncelikle Torbalı’da kurulan komisyondan geçmesi gerekiyormuş. İddialara göre okulun sahiplerinden birisi Sendikanın üst düzey yönetiminde yer alıyormuş. İddialar çok ama çok korkunç. Eğer durum gerçeklik taşıyorsa büyük bir sıkıntı var. Bana göre Torbalı’da yılın öğretmeni seçilecek birçok öğretmen büyüklerimiz var. Hatice Ocak gelecek vaat eden bir öğretmenimiz, kendisini bu işgüzarlığın içine sokanların biran önce bulunması gerekir. 5 yıl maddesini araştıracağım ve üzerine düşeceğim. Bir ülkede eğer ki yılın öğretmeni seçiliyor ve bu seçime torpil giriyorsa ülkenin eğitimine güvenim bitmiştir arkadaş. Bu konu hafife alınacak bir konu değil, sonuna kadar araştıracak ve iddia edilenlerin perde arkasına ineceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

YİĞİDİ ÖLDÜRÜN AMA HAKKINI YEMEYİN

TCDD’nin arsayı ilçenin hizmetine ilk verişi değil. Tarihi tam olarak net hatırlamıyorum Atilla Kaya İl Başkan Yardımcılığı görevi yaptığı dönemlerde 20 dönümlük arazinin lise kampüsü olması için girişimlerde bulundu ve sonuç getirdi. Dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ruhi Gündoğdu ile telefonda konuşup İl Milli Eğitim Yatırım Planı Daire Başkanını 20 dönümlük arsada görmüş fotoğrafını çekmiştim. Yetkililere çalışmalar ne zaman başlayacak diye her sorduğumda biz memuruz ya Atilla Kaya ya da İl Milli Eğitim Müdürüne sorun dediğini unutmuş değilim. Dün ‘sipariş üzerine’ yazılmış, mail ile gönderilmiş resim ve haberi okuyunca ne yapılmak istendiğini çözmüş durumdayım. Her neyse konuyu dağıtmayayım sizde yapılmak istenenin farkına varın. İZBAN Selçuk ilçesine kadar uzatılınca TCDD Bakım Merkezi yapmak için arazinin kendilerine lazım olduğunu söyleyerek araziyi geri aldı. Çok özel bir ayrıntı araziyi almak istediği dönemde Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez idi. Atilla Kaya ise Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa etmiş İl Başkanlığı için kulisler yapıyor ve Milletvekilliği için çabalıyordu. Aradan zaman geçti ve Atilla Kaya Milletvekili olup, Binali Yıldırım ile çok yakın olunca arazinin tekrar ilçenin faydasına verilmesini sağladı. Resimdeki proje uygulanacak olursa araziye yazık. Bu projeyi günde 200 kişi ziyaret etmez, alanın üzeri çok açık, sosyal tesis projesi olması gerek. Kapalı havuz, düğün salonu ve kafelerin alanda hizmet vermesi durumunda faydalı olur. Aksi takdirde güzelim alana yazık.

RÖGARLAR BAŞA BELA OLACAK

İnsanoğlu var olduğu süre içerisinde hep sorunlar ile mücadele etmiş, sorunların çözülmesi için çaba göstermiştir. Her insanoğlunun herhangi bir soruna çözüm yolu getirmek adına bir yorumu muhakkak vardır. Kişilerin dünya görüşüne yatkın siyasi görüşleri ise ikiye ayrılınca sağ-sol görüşünü ortaya çıkmış. Bu farklı bakış açılarının yarıştığı oluşuma ise politika adı verilmiş ve bu günlere kadar gelmişizdir. Yaşanan bölge her ne kadar kırsalda olsa günümüzde hizmet acilen beklenmektedir. Özbey Mahallesi’nde yol ortasında bulunan rögarlar vatandaşın korkulu rüyası olmuş durumda. Lastiği yarılan, alttakımı bozulan ve motosiklet ile kazalara sebebiyet olan rögarların bir an önce kapatılması gerek. Aksi durumda gelişecek her türlü kazadan sorumlu tutulacak olan kurum Belediye. Ancak bu rögarların tümü kanalizasyon rögarı değil. TELEKOM, TEDAŞ ve İZSU’ya ait. Ancak hangi kuruma ait olursa olsun sorumlu tutulacak kurum hemen Torbalı Belediyesi oluyor. Çünkü vatandaş yerel seçimlerde bu tür sorunların çözümü için tercih yaptı ve görevi Belediye Başkanı’na verdi. Özbey Mahallesi’ndeki bu sorun için beni telefonla arayan ve resimleri mesaj olarak gönderen kişiler soruna çözüm arıyor. Beni arayıp resim gönderen kişiler Belediye yetkililerine de ulaştırmışlar bu sorunu. Yarın oluşabilecek bir sorunun muhatabı her ne kadar Belediye olmasa da sorumlu tutulacak olan tek kurumdur. Özbey her ne kadar şehir merkezinden uzak kalsa da Ayrancılar ve Atatürk Mahallesi’ne yapılan yatırım ve hizmetleri hak ediyorlar.

Not: Pazartesi günü köşe yazısı yazmadım, yazım yayınlanmadığı için beni birçok kişi aradı. Yazımın yayımlandığı yerde bir etkinlik haberi çıktı ve resimdeki ufak şirin çocuğu küçüklük resmim diyerek espri yapanlarda olmadı değil. Gerçi biz bu işlere başladığımızda aşağı yukarı o yaşlardaydık. O yaşlarda olmasak bile beyin yaşımız buna yakındı. Yaşadığımız ve edindiğimiz tecrübe bizi çok farklı yerlere getirdi. Gerçi bu köşeden gitmem için gün sayanlar var ama. Allah’tan okuyucu bize sahip çıkıyor. Sabredin, izleyin ve takip edin ilerleyen günlerde sular çok ısınacak çok.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web