Büyük Torbalı

Teşviklerle piyasa canlanıyor

TTO’nun toplantısına katılan SGK İzmir İl Müdürü Gülcemal, SGK teşviki ile ilgili rakamları açıkladı. Teşviklerin hem istihdamı arttırdığı hem de işletmelere can suyu olduğu vurgusu yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Teşviklerle piyasa canlanıyor
163 Görüntüleme
23 Mart 2017 - 11:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EKONOMİK sıkıntıların aşılması için teşvik paketlerinin ve desteklemelerin bir bir açıklandığı dönemde üyelerinin en uygun teşvikten faydalanması için çeşitli programlar düzenleyen Torbalı Ticaret Odası, önceki gün bu kapsamda SGK İl Müdürünü ağırladı. TTO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda İzmir SGK İl Müdürü Ekrem Gülcemal, sigorta prim teşviklerini anlattı. ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ Programı kapsamında verilen teşvikler sonucunda İzmir’de istihdamın arttığını kaydeden Gülcemal, teşvik rakamlarını açıkladı. İl genelinde istihdamı artırmak için iş dünyası temsilcileriyle görüşmeler yaptıklarını söyleyen Gülcemal, teşviklerden 96 bin firmanın faydalandığını ve 2017 yılı içerisinde de 161 bin kişinin işe alındığını belirtti. Ekrem Gülcemal, sadece İzmir’de firmalara aylık 150 milyon liralık istihdam teşviği verildiğini kaydederken, her asgari ücretli çalışan kişi için 773 TL destek ödendiğini ifade etti.
Torbalı Ticaret Odası teşvik paketlerinin üyelere duyurulması için daha önce İş-Kur ile İstihdam Teşviği, Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) sağladığı yeni paketin duyurulması, Ege İhracatçıları Birliği’nin İhracat teşvikleri ve devlet desteğinin anlatılması için çeşitli programlar düzenlemişti.

2017 TOPARLANMA YILI OLACAK
Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, Torbalı’da işadamlarına istihdam edecekleri işçilerin devlet tarafından verilen teşvikleri anlattı. TTO’da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Oda Başkanı Abdulvahap Olgun, Meclis Başkanı Erkan Aksoy ve SGK Torbalı İlçe Müdürü Kadriye Ay da katıldı. Türkiye’nin zor bir durumdan geçtiğini belirten Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, ülkenin en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğuna dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam için başlattığı milli seferberliğin sevindirici olduğunu söyleyen Olgun: “Ekonomik açıdan sıkıntı yaşadığımız bu dönemde, hükümetin sağladığı tüm teşvikleri üyelerimize anlatıyoruz. SGK teşviklerini anlatmak için de bir araya geldik. Hükümetimizin yaptığı destekler piyasaya büyük katkı sağladı. Umarım uzun vadede ekonomik reformlarda hayata geçer. 2017 yılı yeniden yükselişe geçiş yılı olacak” dedi.

İZMİR’E 150 MİLYON TEŞVİK

İzmirli işverenlerin iş gücü maliyetlerini aylık 150 milyon TL destekle maliyetleri azalttıklarını ifade eden Ekrem Gülcemal, Erdoğan’ın seferberlik çağrısının ardından İzmir genelindeki çarpıcı rakamları paylaştı. İzmir’de 120 bin kişinin işe yerleştirildiğini aktaran Gülcemal, 96 bin iş yerine istihdam teşviki, istihdam desteği verdiklerini söyledi. Kişi başı 773 TL olmak üzere toplamda her ay 150 milyon lira istihdam teşviğinin verildiğini kaydeden Ekrem Gülcemal, “Biz İzmir’de SGK olarak 96 bin iş yerine istihdam teşviki, istihdam desteği veriyoruz. 110 bin iş yeri de asgari ücret desteği almaya başladı. İş verenlerin 2016 yılı aralık ayı itibarıyla almış oldukları her bir işçinin sigorta ve vergisi İŞKUR tarafından karşılanıyor. Dolayısıyla işverenlerimiz bu tarihler arasında almış oldukları her bir işçi için 773 liralık teşvikten yararlanmış olacak. 2017 yılı sonuna kadar +2 milyon kişiye yeni istihdam alanları oluşturmak arzusundayız. Bu anlamda iş dünyasının temsilcileriyle görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web