Büyük Torbalı

Binalara renk katıyor

Binalarda enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu geldikten sonra ilçede yalıtım yaptıran bina sayısı arttı. İzmir’den Laviva İnşaat 10 yıllık tecrübesi ile binalara ayrı bir renk katıyor. Kısa sürede binayı teslim eden firma 60 aya kadar kredi imkanı da sunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Binalara renk katıyor
184 Görüntüleme
25 Şubat 2017 - 14:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KARABAĞLAR’DA faaliyet gösteren Laviva İnşaat firması dış cephe yalıtım, çatı izolasyonu ve merkezi uydu sistemi konusundaki tecrübelerini Torbalı halkına sunmak adına ilçede iş yapmaya başladı. Son yıllarda enerji tasarrufu sağlamak adına çıkan kanun nedeniyle evler ısı ve ses yalıtımı yaptırıyor. Torbalı’da çok sayıda evde yapılan dış cephe yalıtımı ile hem binalar daha güzel bir görünüme kavuşuyor hem de enerji tasarrufu sağlanıyor. Karabağlar’da 10 yıldır sektöre hizmet veren Mahmut Cibar ve Elif Özdemir ortaklığındaki Laviva İnşaat Fulya 1 Sitesi D Blok ile anlaşma sağladı. Tecrübeli firma 20 gün önce başladığı çalışmayı kısa sürede tamamlayıp apartman yönetimine teslim edecek. 45 kişilik ekibe sahip firma Torbalı’da yalıtım yapmak isteyenlere hizmet vermek istiyor. Filli Boya’nın yetkili uygulama bayisi olan Laviva İnşaat dış cephe kaplaması yaptırmak isteyenlere 12 aydan 60 aya kadar kredi imkânı sunuyor.

KİMLİK BELGESİ ALMAK ZORUNLU

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı yönetmeliğine göre 1 Ocak 2011 tarihi itibari ile 50 metre kare üzeri inşaat alanına sahip tüm binalarda Enerji Kimlik Belgesi çıkarılması zorunlu hale getirildi. Enerji Kimlik Belgesinin çıkartılmaması da yeni pek çok yaptırım ve maddi külfeti beraberinde getirerek, ısı yalıtımını zorunlu hale getirildi. Enerji kimlik belgesi olmayan binaların vergileri de yüksek olacak. Mantolama yapılmayan binalarda ısı ve ses yalıtımı olmadığı için enerji tüketimi oldukça fazla oluyor. Yeni düzenlemeye göre enerji kimlik belgesi olmayan evler, mayıs ayı itibari ile alım satımlarında sıkıntı yaşayacağı için ilçede yalıtım yaptıran bina sayısı da her geçen gün artıyor. İzmir’de faaliyet gösteren Laviva İnşaat gelen teklif üzerine ilçedeki binalara da el attı. Tecrübeli kadrosu ile kısa sürede işini tamamlayıp teslim eden firma yetkilileri gelecek teklifleri bekliyor.

BİNAYA TAM 10 YIL GARANTİ

Yaptıkları işlemlerin ardından binalarda yüzde 50 oranında ses ve ısı yalıtımı sağladıklarını ifade eden Laviva İnşaat firmasının yetkilisi Mahmut Cibar “Torbalı’da Fulya 1 Sitesi D Blok’un işlerini yapıyoruz. 4 santimetre köpüğü binanın dış cephesine yapıştırıyoruz. Üzerine dübel atıyoruz. Daha sonra ısı yalıtım macunu çekiyoruz. Donatı filesi, dekoratif ve 2 kat silikonlu boya yapıyoruz. Yüzde 50 ısı ve ses yalıtımı sağlıyoruz. Binalara enerji kimlik belgesi de veriyoruz. Filli boyanın ürünlerini kullanıyoruz. Yaptığımız işlere tam 10 yıl garanti veriyoruz. Torbalı’da binasına yalıtım yaptırmak isteyenler bize danışmadan yalıtım yaptırmasınlar. Müşterilerimize her türlü imkânı da sağlıyoruz 12 aydan 60 aya kadar da kredi imkânı sunuyoruz. Kaliteli malzeme, düzgün işçilik ve kısa süre teslim ile yaptığımız binalardan tam not alıyoruz. Torbalı’da yalıtım yaptırmak isteyenleri bekliyoruz” dedi.

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web