Büyük Torbalı

Borç yapılandırmasında süreyi kaçıranlara müjde

Vergi, prim borçları ve para cezalarıyla ilgili affa başvurup indirimli ödemeyi yapamayanlara yeni hak getirildi. Yapılandırmadan yararlananların Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarına ait taksitleri ertelendi. Erteleme kararı Torbalı’da da yüzlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Borç yapılandırmasında süreyi kaçıranlara müjde
207 Görüntüleme
19 Ocak 2017 - 9:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

HER türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, Yurt-Kur öğrenim ve katkı kredisi ile SGK ve belediyelere olan borçlarını kapsayan yasaya tüm partilerin grup başkanvekillerinin imzasıyla yeni madde eklendi Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybedenlere ikinci bir şans getirdiklerini belirterek, haklarını kaybedenlerin, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabileceğini bildirdi. Ağbal, yaptığı açıklamada, TBMM Genel Kurulunda görüşülen “torba kanun” tasarısı üzerinde verdikleri önerge ile bazı alacakların yeniden yapılandırılmasını düzenleyen kanunda önemli değişiklik yaptıklarını ifade etti.

DÜZENLİ ÖDEYENE KOLAYLIK
Bazı vatandaşların geçen Kasım ve Aralık aylarında ödenecek tutarları farklı nedenlerle ödeyemediklerini belirten Ağbal, şunları kaydetti: “Bu sürelerin uzatılması için vatandaşlarımızdan yoğun talep aldık. Hükümet olarak yaptığımız değerlendirmede, böyle bir uzatmanın uygun olacağı kanaatine vardık. Yeniden yapılandırma kapsamında Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybeden vatandaşlarımıza ikinci bir şans getiriyoruz. Haklarını kaybedenler, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabilecek. Taksitlerini düzenli ödeyen vatandaşlarımızın da vergi bakımından Ocak ve Mart ayında, sigorta primleri bakımından ise Şubat ve Nisan aylarında ödeyecekleri taksitler dahil olmak üzere tüm taksitlerin ödeme sürelerini faizsiz olarak uzattık. Bundan sonraki yeniden yapılandırmanın tüm taksitlerini 4’er ay uzattık. Hükümet olarak her zaman vatandaşlarımızdan gelen talepleri dikkate aldık. Yani Ocak ayında yapılması gereken ödemeler Mayıs ayında, Şubat ayında yapılması gerekenler Haziranda ve izleyen her taksit bu şekilde 4 ay ötelenerek ödenebilecek.”
TORBALI’DA 16 BİN KİŞİ BAŞVURMUŞTU
Torbalı’da 16 bin vatandaşın şu ana kadar başvurduğu 2016 Genel Vergi Affı başvuru süresi 25 Kasım’da sona ermişti. Vergi Affı kapsamına Bağ-Kur prim borçları, Trafik cezaları, GSS, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve SGK borçları da af kapsamına girmişti. Bağ-Kur prim borçlarından dolayı emekli olamayanlar ve yüzbinlerce prim borcunu ödeyemeyen, yaş ve yıl şartını doldurmuş on binlerce vatandaşın gecikme zammı ve faizler yapılan yapılandırma ile silindi. Prim borcundan dolayı emekli olamayan vatandaşlar borçlarını yapılandırma sonrasında tamamen ödemeleri sonrasında emekli olabilecekler. Vatandaşlar Vergi borcunun bir kısmını Torbalı Vergi Dairesi’nde yapılandırırken bazı vatandaşlar da internet üzerinden uzlaştı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web