Büyük Torbalı

İnternet ile dünyaya açılın

Hayatımızın her alanında yer edinen internet, iş dünyası için de büyük önem taşıyor. Torbalı Ticaret Odası, “İnternet Reklam Teknolojileri ile İhracat Fırsatları” konulu seminer ile üyelerine internetin iş dünyasındaki yararlarını anlattı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İnternet ile dünyaya açılın
250 Görüntüleme
04 Mart 2017 - 13:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Ticaret Odası, üyelerine ve Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak İnternet Reklam Teknolojileri ile İhracat Fırsatları konulu etkinlik düzenledi. AdresGezgini Veri Uzmanı Serhat Salık ve AdresGezgini Takım Lideri Ayça Erdoğan’ın sunumlarıyla internet reklamcılığı ve gelecek nesil web siteleri için püf noktaları katılımcılarla anlatıldı. ‘İnternet Reklam Teknolojileri ile İhracat Fırsatları’ semineri ile yeni teknolojilerin uygun maliyetlerle kullanımına ve satışların artırılmasına dair ipuçları paylaşıldı. Toplantıda konuşan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun: “İnternet artık hayatımızın vazgeçilmezi. İnternet ile kuruluşlar, işlerini hem çok daha ileriye taşıyabilirler hem de kendilerini dünyaya pazarlayabilirler. İnternet üzerinden alış veriş gittikçe pazardaki payını artırıyor” dedi.

UCUZ AMA ETKİLİ REKLAM

AdresGezgini A.Ş. ve Google Partner işbirliğiyle hazırlanan toplantıda Google ve Facebook’ta en son çıkan teknolojiler hakkında bilgi verildi. Firmaların e-ticaret satışlarını arttırma yolları anlatılırken, internet reklam hesaplarının nasıl daha etkili kullanabileceği, yeni teknolojilerden en uygun maliyetlerle nasıl faydalanabileceği konusunda katılımcılar aydınlatıldı. İnternetin artık hayatın her alanında bulunduğunu dile getiren Başkan Olgun: “İnternet olmazsa olmazımız. Bu konuda uzmanlardan gerekli desteği alarak çok daha ucuza çok daha geniş kitlelere ulaşabilmek mümkündür. İnternet 20 yıl, televizyon 40 yıl, Google ise 10 yıl içerisinde hayatımızda tamamen yer edindi. Facebook ise 3 yılda milyarlarca kişinin hayatına girdi. Eskiden kişiler veya kurumlar sadece gazete ve TV’ler aracılığıyla takip edilirken, şimdi internet ve Facebook ile her gününüz, her saatiniz takip ediliyor. İşletmeler bu alanlarda ucuz ama etkili reklam yapabilir” dedi.

ÇEVRİMİÇİ YAŞIYORUZ

Google, Facebook gibi mecralarda reklam verirken E-ticaret satışlarınıza doğrudan etki edecek reklam türlerini seçmeniz, geri dönüş getirecek anahtar kelimelere ve mecralara yönelmenin son derece kritik olduğunu ifade eden AdresGezgini Veri Uzmanı Serhat Salık, “Reklam hesabı yönetiminin iyi yapılması başarıya giden yolda anahtar rol oynamaktadır. Özellikle son dönemde ortaya çıkan Google Alışveriş reklamları, Facebook katalog reklamları gibi reklam teknolojilerini etkin bir şekilde kullanmak siteniz üzerinden gelecek satışları arttıracaktır. Türkiye’de günlük internet kullanım oranı 2012 yılında yüzde 30 iken, bugün yüzde 65’lerde bu oran. Akıllı telefon kullanımı ise 2012’de sadece yüzde 14 iken 2016’da yüzde 75’lere yükseldi. Mobil, hayatımıza tamamen girmiş durumda. Çevrim içi olmuyoruz sadece çevrim içi yaşıyoruz” diye konuştu.

İNTERNET İLE NÜFUSUN YARISINA ULAŞIN

E-ticaret satışlarını arttırmak için hangi mecralar kullanılmalı, Google reklamlarında maliyetin azaltılması, yeni reklam teknolojilerinin satışlara ne derecede faydalı olduğu, internet reklamının hangi yollarla ve hangi şartlarla yapabileceği gibi sorulara yanıt veren AdresGezgini Takım Lideri Ayça Erdoğan, internet reklamcılığından daha fazla verim alınmasını sağlayacak püf noktaları anlattı. Türkiye’nin online nüfusunun yüzde 51 olduğunu ifade eden Ayça Erdoğan: “Sürekli bir bildirim alıyoruz. Bildirim gelse de gelmese de günde 150 defa telefonumuzu kontrol ediyoruz. İnternet üzerinden nüfusun yüzde 51’ine hemen ulaşabilirsiniz. Şu anda online alış veriş oranı yüzde 19 ama 2020’de bu rakamın yüzde 50’ye yükseleceğini öngörüyoruz. Günlük yaptığımız her işte internete başvuruyoruz” şeklinde konuştu. Erdoğan, yeni gelişen reklam teknolojileri, optimizasyon ve maliyet azaltma yöntemleri, satış getiren öneriler, internet reklam sektöründe çalışma metotları hakkında bilgi verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web