REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Krizde yüzde 400 büyüdü

Kurulduğu ilk senesinde ayakta kalmayı başaran Betkon Makina, seçim, darbe girişimi, terör olayları ve ekonomik çıkmazların yaşandığı 2016 yılında ise adeta patlama yaşadı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Krizde yüzde 400 büyüdü
206 Görüntüleme
23 Kasım 2016 - 9:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

BETON santrali ve kırma eleme tesisi üretimi gerçekleştiren Betkon Makina, 2015 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk senesinde ayakta kalmayı başaran firma, seçim, darbe girişimi, terör olayları ve ekonomik çıkmazların yaşandığı 2016 yılında ise adeta patlama yaşadı. Büyüme hacmini yüzde 400 arttıran firma, gelecek yıl planlarını da şimdiden yapmış durumda. 2016 yılı sonunda 4 kat daha büyüyeceklerini dile getiren Betkon Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bozkurt: “Bütün sıkıntılara rağmen 2016 yılında büyüdük. Birçok firma yatırım yapmaktan çekinirken, biz ülkemizin bu zor durumunda bir tuğla daha yerleştirdik. Hedef 2017 yılında dünyaya açılarak, ciromuzun en az yarısını ihracattan elde etmek” dedi.

TÜRKİYE’YE MAKİNE ÜRETİYOR

Betkon Makina, 2015 yılında Torbalı’da 1,250 metrekarelik bir alanda kuruldu. Torbalılı Mahmut Bozkurt tarafından kurulan firma, beton santralleri ve kırma eleme tesislerinin üretimini gerçekleştiriyor. Başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye’nin birçok iline kırma eleme, yıkama eleme ve beton santrali üretimi yapmakta. Yüksek kalite, uygun fiyat, ergonomik tasarım ve yılların vermiş olduğu tecrübenin getirdiği başarı, Betkon Makine’yi zirveye taşıyor. Firmanın ürettiği kırma eleme ve beton santrali makineler, CE ve ISO 9002: 2010 standartlarında olup, yüksek mühendislik teknolojisi ile donanıma sahip. Firma, satış öncesi ve sonrası, müşterilerine, en uygun şartlarda uygun ekipman önermeyi, ekipmanların uyum içerisinde çalışmasını, her türlü servis ve yedek parça tedariki ile kolay ve pratik çözümler sunarak, sorunlar için yerinde çözümler gerçekleştiriyor.

2 SEÇİM, 1 DARBE GİRİŞİMİ GÖRDÜ

15 yıllık bir deneyime sahip olan Mahmut Bozkurt tarafından kurulan firma kısa sürede büyük bir başarı gerçekleştirdi. Beton santrali (komple tesis), taş kırma, eleme tesisi ve çelik konstrüksiyon imalatı yapan firmada 25 kişi istihdam ediliyor. Kuruluşunun üzerinden 2 yıl geçen Betkon Makine, bu süre zarfında 2 genel seçim, 1 darbe girişimi ve birçok terör olaylarına denk geldi. Ülkenin birçok sıkıntıdan geçtiği bu dönemde herkes yatırım yapmaktan geri dururken, büyük bir cesaretle kurulan firma, bugünlerde çok daha büyük hedeflere sahip. Diyarbakır, Mersin, Çanakkale, Mardin, Balıkesir, Bursa gibi Türkiye’nin dört bir yanına makine üretimi yapan Betkon Makina, motor, güç aktarma ekipmanları dışında makinelerin tüm aksamının imalatını kendisi gerçekleştiriyor. Makine üretimini 20-25 günde gerçekleştiren firma, komple tesis üretimine ise 3 ayda imza atıyor.

PROFESYONEL EKİP, ÜST DÜZEY HİZMET

Hazır beton üreticisi firmalar başta olmak üzere; ülkemizdeki birçok lider kuruluşun beton santralleri Betkon tarafından kuruldu. Hazır beton üreticilerinin beklenti ve isteklerini proje-teşvik aşamasından kuruluş, çalıştırma ve işletme maliyetlerine kadar yakından takip eden firma, marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tasarım, parça imalat ve temini, komple üretim kalitesi ve işçilik, montaj, çalıştırma, eğitim ve satış sonrası teknik servis hizmetlerindeki kalitesi ile müşteri odaklı çalışma anlayışına sahip Betkon Makina, Türkiye’nin her bir köşesine makine ve tesis kurulumu gerçekleştiriyor.

DÖRT AŞAMALI ÜRETİM

Betkon’da üretim çeşitli aşamalarla son derece titiz çalışmalar sonucu gerçekleştirilir. Onaylanan müşteri talepleri proje bölümüne aktarılır uzman proje ekibi tarafından siparişler için tasarım çalışmaları yapılır, teknik hesaplar ve imalat çizimleri tamamlanır. Betkon’da ürün kalitesi, tamamen sertifikalı kaynakçılar tarafından yapılan kaynaklar ile kumlama sonrası titizlikle yapılan boyama işlemi, her türlü beton üretiminde yüksek verim ve istenilen kalitedeki karışım alınacak şekilde tasarlanır. Dört temel aşamada imalatı tamamlanarak, sevke hazır hale gelen makine ve beton santrali, deneyimli bir ekip tarafından müşterilerin sahalarına ulaştırılır, kurulumu yapılır ve testleri yapılır, operatör eğitimleri verilerek teslim edilir.

‘YATIRIM YAPMAKTAN KORKMAYIN’

2015 yılında üretime başlayan firma, sadece 1 yıllık süre içerisinde yüzde 400’lük bir büyümeye imza attı. Hedefe emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden 33 yaşındaki Torbalılı genç iş adamı Mahmut Bozkurt: “Sıkıntılı sürece rağmen yatırımdan geri adım atmadık. Bu süreci tamamen lehimize çevirdik. Metal ve makine ile ilgili her türlü hizmeti verdik. Bu sayede ayakta kaldık. 1 yılda 4 kat büyüdük. Üretim alanımızı 2500 metrekareye çıkardık. Piyasalar yeni yılla birlikte açılacak. Bunun sinyallerini alıyoruz. Kimse yatırım yapmaktan korkmasın. Paniğe kapılmayın. Paniğe kapılıp yatırım yapılmazsa kriz çıkar. Bankaların da bu süreçte yatırımcıların yanında olması gerekir” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web