Büyük Torbalı

Miss kebap çok iddialı

Dünyadaki en zengin mutfağa sahip olan Türk mutfağında her yöreye her bölgeye özgü tatlar bulunuyor. Lezzet cümbüşüne sahip Sivas’ın en lezzetli yemekleri Miss Kebap Salonu ile artık Torbalı’da.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Miss kebap çok iddialı
565 Görüntüleme
13 Ocak 2017 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ZENGİN Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerine ev sahipliği yapan Sivas, birbirinden lezzetli yemek çeşitleriyle her dönem dikkat çekmiştir. Lezzet cümbüşüne sahip Sivas’ın en lezzetli yemekleri artık Torbalı’da. Tam 50 yıldır yemek sektöründe bulunan ve dededen toruna geçen mesleği en iyi şekilde icra eden Dimen Ailesi, Torbalı’nın en büyük restoranını hizmete açtı. Gala Mobilya ve Ekip Halı’nın sahibi Mehmet Dimen’in amcaları tarafından hizmete açılan Miss Kebap Salonu, faaliyetlerine başladı. İzmir-Aydın asfaltı üzeri Orman Fidanlığı karşısında yer alan mekan, sadece Sivas lezzetleriyle değil, Konya ve Doğu-Güneydoğu lezzetlerini de Torbalılılara sunacak.

SİVAS, KONYA VE GÜNEYDOĞU’NUN LEZZETLERİ

Son yıllarda büyük bir gelişimin yaşandığı ve özellikle yemek sektöründe yeni mekanların bir bir açıldığı Torbalı’da önceki gün büyük bir restoran hizmete girdi. 800 metrekare alanda faaliyet gösteren mekan, Sivas yöresine ait yemek kültürünü Torbalı halkına tanıtmayı hedefliyor. Menüde onlarca ızgara, çorba, kebap, döner, ara yemek ve tatlı çeşitlerinin yanı sıra Sivas, Konya, Doğu ve Güneydoğu bölgesine ait birçok da yöresel yemek bulunuyor. Sivas’ın en iyi aşçıları ve ustalarına emanet edilen mutfak, zengin ürün yelpazesi ve birbirinden farklı lezzet çeşitleriyle dikkat çekiyor.

50 YILLIK BİR GELENEK
Dimen Ailesi’nin yemek sektörüyle ilk olarak tanışması Hüseyin Dimen aracılığıyla oldu. Tam 50 yıl önce mesleğe adım atan Hüseyin Dimen, daha sonra oğulları Cafer, Ahmet, Hasan ve Murat’ı da yetiştirdi. Şimdilerde torunlarında yer aldığı meslek üç kuşaktır devam ediyor. Sivas’ta uzun yıllardır bu işi yapan Dimen Ailesi, Merkez Numune Hastanesi’nin karşısında yer alan ve 25 yıl boyunca faaliyet gösteren restoranı, hastanenin merkez dışına çıkmasıyla birlikte Torbalı’ya taşımaya karar verdi. Yapılan araştırmaların ardından ilçenin en büyük restoranı hizmete açıldı. Devasa bir büyüklüğe sahip olan mekan, rahat ve nezih bir ortamda yemek yemek isteyenler için iyi bir seçenek oluşturuyor.

ÖZEL MİSAFİRLER VIP SALONDA
İzmir-Aydın asfaltı üzerinde yer alan Miss Kebap Salonu 800 metrekare büyüklüğe sahip. 300 kişi kapasiteli mekanda her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş durumda. Onlarca araçlık otoparkın yer aldığı mekanda, mescit, çocuklar için oyun salonu ve bakıcı, çocuk bakım odası, emzirme alanı gibi birçok ayrıcalık bulunuyor. 80 kişilik VIP salon, bürokratlara, iş adamlarına, üst düzey yöneticilere ve misafirlerine özel olarak dizayn edildi. Bu salonda, yemekli mini toplantılarda yapılabilecek. Deneyimli personele sahip olan Miss Kebap Salonu, profesyonel hizmet anlayışıyla da dikkat çekiyor. Torbalılılara kaliteyi hissettireceklerini kaydeden işletme sahipleri, mekana gelen herkesin müşteri değil de misafir gibi ağırlanacağını söyledi.

ETLER SİVAS’TAN GELİYOR

Torbalı’nın en büyük restoranını hizmete açtıklarını kaydeden Dimen Ailesi: “Torbalı’ya Sivas’ın en güzel ve unutulmaz lezzetlerini sunmaya geldik. Üst düzey bir hizmet sunacağız. Bu lezzeti sunabilmek için ne gerekiyorsa yaptık. Etimiz hususi olarak Sivas’tan getiriliyor. Taze bir şekilde bin kilometre öteden gelen dana etiyle hazırlıyoruz bütün lezzetlerimizi. Sivas’ta yediği bir yemeğin lezzetini aynen burada da alacak. Başta Sivas köftesi ve dönerimiz olmak üzere her lezzetimizle Torbalı’da farkımızı hissettireceğiz. Kaliteden asla ödün vermeyeceğiz. Örneğin, köftelerimizde et ve tuz dışında hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Her şey usulüne göre hazırlanıyor. Ağzının tadını bilen ve yeni tatlar arayan herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web