Büyük Torbalı

Torbalı ‘Cazip Kent’ oldu 

Yeni Asır Gazetesi’nin yeni Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir’e ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulunan Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, önemli açıklamalar yaptı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalı ‘Cazip Kent’ oldu 
169 Görüntüleme
01 Şubat 2017 - 19:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun 2017 yılını “Cazip Kent Torbalı” sloganıyla karşıladıklarını açıkladı. Yatırım, ihracat ve vergi oranlarıyla Torbalı’nın son 15 yılda atağa kalktığını belirten Olgun, ilçenin Türkiye model bir ekonomik yapıya kavuştuğunu belirtti. Torbalı’nın yatırım ve girişimcilik anlamında da dünya çapında önemli işletmelere sahip olduğunu vurgulayan Olgun, yarıyıl tatilinin ardından liselerde öğrencilere girişimcilik dersi verilmesi için çalışma başlattı.

Torbalı rekor kırdı 

Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir’e “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulunan Olgun, önemli açıklamalar yaptı. 155 bin nüfusu ve 55 bin çalışanıyla Torbalı İzmir’in yükünü çeken önemli bir ilçe olduğunu belirten Olgun, “Hem istihdam yükünü, hem sanayi yükünü çeken bir ilçeyiz. İzmir’in yakaladığı ticari başarının yüzde 50’sini sağlayan bir ilçeyiz. Torbalı’nın son 15 yıldır ciddi bir yatırım atağı da var. Dünya çapında ünlü dev sanayi kuruluşları da Torbalı’da üretim yapıyor. Bu aynı zamanda vergi ve ihracat rakamlarında rekor kırmamızı sağladı. İhracatta 61 ili geride bıraktık. Vergide Türkiye’de 5. sıradayız. İzmir’deki vergi gelirinin ise yüzde 55’ini biz sağlıyoruz. Bu anlamda İzmir ve Ege Bölgesi adına çok önemli bir konuma sahip. Egenin ilk 100 şirketi arasında 16 firmamız var. Türkiye’nin ilk 500’ünde yer alan firmalarımız var. İnşaatta yılda 5 bin konut üretiyoruz. İlçede nüfus her yıl 10-15 civarında artış sağlıyor. Türkiye’nin nüfus artış hızının üzerinde. Türkiye’ye model olacak bir ekonomik yapıya sahibiz. Biz Torbalı olarak iddialıyız” diye konuştu.

Tarıma dayalı sanayi 

Torbalı’da tarıma dayalı sanayinin gelişmesi için çalıştıklarını belirten Olgun, “Bu anlamda tarımsal sanayi geliştirecek yatırımlarımız var. Dondurulmuş gıda, tütün ve gıda imalatında önemli işletmelerimiz var. Hayvancılık da öyle. Büyük çiftliklerimiz var. İZBAN, Otoyol gibi ulaşım avantajlarıyla daha da gelişiyor.  Tarımdan vazgeçmeden sanayileşeceğiz. Biz oda olarak bunları iyi bir şekilde sunma görevi düşüyor” dedi..

Girişimcilik dersi 

Başkan Olgun, girişimci gençlere destek vermek amacıyla yeni bir proje başlattı. Yarıyıl tatilinin ardından liselerdeki öğrencilere girişimcilik dersi verilmesi için çalışma başlattıklarını belirten Abdulvahap Olgun, “Torbalı’da Türkiye ve dünya çapında önemli işletmelerimiz var. Bu işletmelerdeki yöneticilerimizin kariyer basamaklarını başarıyla tırmandıklarını lise son sınıflardaki gençlerimize anlatmaları için girişimcilik dersi vereceğiz. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Çünkü bu gençlerimiz hayata hazırlanıyor. Onların hayatta başarılı ve girişimci ruhuna sahip olmaları için bu girişimcilik dersinin çok faydalı olacağına ve onların ufkunu açacağına inanıyorum” dedi.

Yeni slogan “Cazip Kent Torbalı”

Sanayi ve yatırımda Türkiye’ye örnek olan Manisa, Konya, Kayseri gibi illerin olduğu gibi ekonomisiyle model oluşturan Torbalı’ya da “Cazip Kent Torbalı” sloganıyla 2017 yılına başladıklarını belirten Olgun, “Türkiye’ye model bir ekonomimiz var. Oda olarak bu sloganı bulduk. Giderek gelişen kentler markalar buldu. Manisa, Konya, Kayseri gibi. Buraların Ticaret Odaları şehirlerine slogan üretmiş, markalaşması için çalışıyor. Mesela Kayseri’nin sloganı ‘Kazanan ve Kazandıran Şehir.’ Biz de Torbalı için ‘Cazip Kent Torbalı’ dedik. Yatırımlarla cazibemizi ortaya koymuşuz. Neden cazibiz? Çünkü ulaşım yollarının kesiştiği bir yerdeyiz. Otoban, İZBAN, Türkiye’nin ilk demiryolu, Türkiye’nin ilk duble yolu Adnan Menderes zamanında yapıldı. Limana ve havalimanına çok yakınız. İZBAN geldi, yatırımlarımızda da ön plandayız. 2017 yılında bu sloganı kullandık. Torbalı ticaret odasının faaliyetleriyle ilgili yayınlarımızda bunu vurguluyoruz. Logosu hazır. Sloganı da tescilliyoruz” dedi. Tolga Tekin/Yeni Asır Gazetesi

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web