Büyük Torbalı

Türkiye’nin yarısını çiziyor

Yol çizgisinde lider Altekma Grup, 20. kuruluş yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki yolları çizen firma, aynı zamanda üçüncü fabrikasının açılışını da gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye’nin yarısını çiziyor
390 Görüntüleme
03 Mart 2017 - 13:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YOL çizgi makinesi üretimi ile dünya devleri listesine giren Altekma Grup, önceki gün gerçekleştirilen büyük bir organizasyonla 20. kuruluş yıl dönümünü kutladı. 20. yaşını üçüncü fabrikasının açılışıyla kutlayan Altekma Grup, sektördeki gücünü daha da arttırdı. Yerli yabancı onlarca şehirden belediye başkanları, bürokratlar, iş dünyası yöneticileri ve tedarikçileri ile yüzlerce konuk katıldı. 1997 yılında kurulan ve Torbalı’dan dünyaya yayılan Altekma Grup, ‘Farkımız çizgimiz’ sloganıyla büyümeye devam ederken, törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Durmuş: “Altekma Grup olarak tüm markalarımızla dünya lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

2 GÜN SÜRDÜ
Altekma Grup, yol çizgi makineleri üretimi, yol çizgi boyaları üretimi ve uygulamaları alanlarında müşterilerine hizmet veriyor. ‘Farkımız çizgimiz’ temalı 20. yıl kutlaması, Genel Müdür Melih Durmuş’un konuşmaları ve akabinde de grubun tanıtım filmi ile başladı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez başta olmak üzere 25 il ve ilçe belediye başkanının da katıldığı törende Altekma Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Durmuş’un konuşması gerçekleşti. 2 gün süren programda makinelerle çeşitli uygulamalar gerçekleştirildi.

3 BİN MAKİNE HİZMET VERİYOR
20 yıl önce büyük bir heyecanla temelleri atılan Altekma’nın bugün 20. yaşını, yeni fabrikalarında kutladıklarını dile getiren Hulusi Durmuş: “Altekma Grup olarak her yıl büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Lakin büyürken ahlaki kar ve değerlerimizden hiçbir zaman taviz vermiyoruz. 20 yıl önce İzmir Gıda Çarşısı’nda başlayan iş hayatımız bugün sanayici olarak devam ediyor. Boya püskürtme sektöründe airless (havasız( makinelerin tüm Türkiye’de tanıtımını yapıp yaygınlaşmasını sağlayan bir firmayız. Türkiye’de çizgi makineleri konusunda eksikliği fark ettik ve biz de bu alanı doldurduk. Bütün bu çalışmaları yaparken Altekma diğer bir yüzünü de boyahane tesisleri kurma anlamında Mercedes-Man ve çelik konstrüksiyon firmalarına dönmüş olup, yıllardır sektörde etkin konumunu korumaya devam etmekte. Diğer yüzü ise yol çizgi makineleri, yol çizgi boyaları ve yol çizgi uygulamalarıdır. Anıtkabir’den TBMM’ye, Hakkari’nin en ücra belediyesinden Tekirdağ’a kadar ülkenin dört bir yanında 2-3 bin adet makinemiz hizmet veriyor” dedi.

‘TORBALI, YOL ÇİZGİ OPERATÖRLERİNİN BEŞİĞİDİR’

Türkiye’nin ancak özel sektörde büyümesini sürdürmesi halinde dünyanın ilk 10 ekonomi arasına girebileceğini ifade eden Durmuş, “Şu karşınızda gördüğünüz makineleri yıllarca yurt dışından ithal ettik, yurt dışına bağımlı kaldık. Ama bugün gururla sizlere yerli üretilmiş olan makinelerimizi sergiliyoruz. İhracat, ülkemizin olduğu kadar grubumuzun da en önemli hedefi. Bu bilinçle 2017 yılını ihracat yılı ilan ettik. Bugüne kadar Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlere ihracat yaptık. İhracatlarımız artarak devam etmekte. Bunu daha da arttırarak dünyaya Turkuaz rengini yayacağız. Fabrikamızda çoğunluğu Torbalı’dan olmak üzere 350 kişi istihdam ediyoruz. Torbalı, Türkiye’nin yarısını çizen uzman yol operatörleri ve ustaları çıkarmış olmanın gururunu fazlasıyla yaşayabilir. Artık Torbalı, yol çizgi operatörlerinin beşiğidir. Grup firmalarımızdan Yoltekma, büyük bir yatırım ile düşey trafik işaretleri sektörüne giriş yapmıştır. Bu bağlamda gençlere yeni istihdam olanakları sunacağız. Levha sektöründe de farkımızı göreceksiniz” diye konuştu. Konuşmaların ardından, Durmuş Ailesi, 20. yıl pastasını kesti ve çalışanlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web