REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ilçede dün bir dizi etkinlikle kutlandı. Şehitler için dolu dolu bir gün geçiren Torbalılılar, etkinliklere geniş katılım gösterdi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı anma programlarında her siyasi partinin temsilcileri yer aldı. Gazi, gazi ve şehit yakınlarının da katıldığı anma etkinlikleri Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen çelenk töreniyle başladı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Torbalı Belediyesi’nin çelenk bıraktığı törende günün anlam ve öneminin belirttiği konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Buradaki etkinlikten sonra Şehitler Anıtı’nda şehitler için dua okunduktan sonra program BKM’de Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı bir dizi etkinlikle devam etti.

ŞEHİTLERE KARANFİL BIRAKILDI

Saat 09.45’te ilçede başlayan tören çerçevesinde günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Üsteğmen Mehmet Öztürk, günümüzde yaşanan olaylara da değindi. Duygu dolu bir konuşma yağan, Öztürk’ten sonra Jandarma Er İbrahim Kahya Çanakkale Şehitleri için bir şiir okudu. Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Orhan Özyurt okuduğu şiirle tüyleri diken diken ederken Polis Memuru Aslı Bulut’un okuduğu şiir duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Atatürk Anıtı’ndaki programın akabinde etkinlikler Şehitler Anıtı’nda devam etti. Torbalı Belediyesi Mehter Takımı’nın özel gösterisinin ardından Şehitler Anıtı’nda Torbalı İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Harun Kır şehitler için dua okudu. Buradaki program şehitler için anıta bırakılan karanfille sona erdi.

“VATAN SAĞOLSUN”

Günün en önemli etkinliklerinden biri de BKM’de gerçekleşti. Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program çerçevesinde şiirler okundu, tiyatro oyunu ve halk oyunu gösterisi sergilendi. Okulun sıkı bir şekilde hazırladığı programda gözyaşları adeta sel oldu. ilçe protokolünün de takip ettiği etkinlikte binin üzerinde kişi yer aldı. Okul öğrencilerinden Oktay Güvenir, seslendirdiği Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiir büyük alkış aldı. “Gidenlerin Ardından” isimli tiyatro oyunuyla “Vatan sağ olsun” diyerek final yapan öğrenciler son olarak halk oyunu gösterisiyle günü sonlandırdı. İbrahim DANIŞ

Unutmadık, unutmayacağız…

2.381 Görüntüleme
REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web