Büyük Torbalı

20 yildir avcilarin duragi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
20 yildir avcilarin duragi
237 Görüntüleme
27 Eylül 2011 - 20:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Serdar Genç Caddesi’nde faaliyet gösteren Gülcü Av Malzemeleri, avcilarin en önemli ugrak yerlerinden bir tanesi. Avcilar yola çikmadan önce eksik ekipmanlarini bu dükkânda tamamlayip öyle çikiyorlar ava.

AVLANMAK insanin dogasinda var. Binlerce yildir insanlar yasamak için öldürüyor. Yerlesik düzene geçilip de ülkeler, devletler kurulunca avcilik bir meslek haline dönüsüverdi. Günümüzde ise sadece hobi olarak yapiliyor. Geçmiste okla biçakla avlanan avcilar günümüzde modern silah ve avlanma teknikleri kullanarak avlaniyorlar. Ancak hem deniz hem kara avciligi için çesitli belgeleri edinmek gerekiyor elbette. Avcilar kafasina göre de avlanamiyorlar. Av hayvanlari için belirli mevsimler belirlenmis durumda. Av mevsimi açildiginda avcilar solugu av malzemeleri satan dükkânlarda aliyorlar. Torbali’da faaliyet gösteren Gülcü Av Malzemeleri, avcilarin en önemli ugrak yerlerinden bir tanesi. Avcilar yola çikmadan önce eksik ekipmanlarini bu dükkânda tamamlayip öyle çikiyorlar ava.

DENIZ AVCILIGINA YÖNELIM VAR

GULCU Av Malzemeleri 1990 yilindan beri Serdar Genç Caddesi’nde avcilarin hizmetinde. Dükkanda bir avcinin ihtiyaç duyabilecegi her türlü ekipman mevcut durumda. Dalis malzemelerinden köpek ziline, saçmadan çapaya, havai fisekten konfetiye kadar bir av sirasinda avciya lazim olabilecek her çesit ürün Gülcü Av Malzemeleri’nde bulmak mümkün. Torbalililarin av aliskanliginda ise bir degisme gözleniyor son zamanlarda. Önceleri kara avciligina yönelen ilçedeki avcilar simdi gözünü deniz canlilarina dikmis durumda. Gülcü Av Malzemeleri’nden Hüseyin Yener, “Avcilar denize yöneldi. Karada yaptiklari avlarda teyp kullanip hayvanlari tuzaga düsürerek kara avciligini bitirdiler maalesef. Avdan keyif almak isteyenler denizlere açilmaya basladi” dedi.

BILDIRCIN NAMLUNUN UCUNDA
HER av hayvanini her daim avlamak mümkün degil. Devlet koydugu yasaklarla av hayvanlarinin soylarinin tükenmesine engel olmaya çalisiyor. Su anda bildircin sezonu açik durumda. Ekim ayinin 15’inde keklik sezonu açilacak. Keklik sezonuyla beraber tavsan için de sezon açiliyor. Domuzlari ise yil boyunca avlamak mümkün durumda.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web