REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

22 YILLIK BASKAN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
22 YILLIK BASKAN!
228 Görüntüleme
16 Aralık 2010 - 22:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

22 yildir görevde olan ve yeni dönem için de adayligini açiklayan Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu, görev yaptigi kurumun en eski demirbasi. 62 yasindaki Uslu, ayni zamanda ilçenin de eski oda baskani.

TORBALI Ziraat Odasi, su günlerde seçim heyecani yaiyor. Geçtigimiz hafta sonu delege seçiminin yapildigi Ziraat Odasi’nda, seçilen 60 delege subat ayinin ilk haftasinda yeni yönetimini seçecek. Oda’da su ana kadar mevcut baskan Murat Uslu disinda adayligini açiklayan yok. Murat Uslu’nun öne çikan özelligi ise Ziraat Odasi’nin 22 yillik baskani olmasi. 22 yildir baskanlik koltugunda oturan Murat Uslu; 8 yillik Ziraat Odasi binasindan, 17 yillik genel sekreterden, 5 yillik makam mobilyalarindan bile daha eski. Göreve seçildiginde tahta bir sandalyede hizmet vermeye baslayan 62 yasindaki Murat Uslu’nun, baskani oldugu kurumda artik tüm hizmetler profesyonel bir sekilde veriliyor. Uslu’nun öne çikan bir diger özelligi de bir sivil toplum kurulusu baskani olmasina ragmen siyasi kimligini asla gizlememesi. 3 yil boyunca CHP Ilçe Baskanligi yapan ve kendini “Kalü beladan bu yana CHP’li” olarak nitelendiren tecrübeli Baskan, “Bu kapidan girdim mi siyaseti bir kenara birakiyorum. Ben ikili oynamayi sevmem. Sapla samani birbirine karistirmayi sevmedigim için de delegem hep arkamda durdu.” dedi.

HERKESE ESIT MESAFEDEYIM

22 yillik Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu, ayni zamanda 20 yillik Egerci Mahalle Muhtari. Isminin önündeki sifatlarin sadece muhtarlik ve Ziraat Odasi Baskanligi olmadigi Uslu’nun geçmisinde, 15 yil Taris yöneticiligi,  3 yil CHP Ilçe Baskanligi, 15 yil CHP Ilçe Yönetim Kurulu üyeligi de bulunuyor. Kendisine verilen tüm görevleri layikiyla yerine getirmek için çabaladigini söyleyen Murat Uslu, bunu yaparken de herkese esit mesafede durmaya özen gösterdigini söyledi. 12 bine yakin üyesi bulunan Oda’da, her görüsten çiftçi ile iyi iliskiler kurup onlarin sorunlarina çözüm bulmaya gayret ettigini söyleyen Baskan Uslu, “Ben insanlari, çiftçimizi çok seviyorum. Bir insani asla partisi, kiligi kiyafeti, sekli, semali, makami ve parasi ile degerlendirmem. Herkese esit mesafede durmaya özen gösteririm.” dedi.

DELEGEME GUVENIYORUM

MEVCUT oda baskanlari ara-sinda 20 yil ile en fazla görev yapan kisi olan Murat Uslu, ‘bilegi bükülmeyen baskan’ olmasini ise su sekilde deger-lendirdi: “Kendimi övmeyi sevmiyorum. Delegeler ve halk zaten gerekeni yapiyor. 20 yili askin süredir bu görev-deyim. Demek ki insanlar dürüst oldugumu düsünüyor, demek ki hizmetlerimden memnunlar. Delegem beni iyi tanir. Muhtarlikta da uzun yil-lari geride biraktik. Basarili olmasam tekrar seçerler mi?” dedi.

KENDISI DE ÇIFTÇI

RESMI kurumlardaki görevlerinin yani sira Egerci köyünde tarim ve hayvancilikla da ugrasan Murat Uslu, misir ve bugday yetistiriyor. Çiftçilikteki düsük kâr oranlarini hayvancilik ile telafi etmeye çalistiklarini söyleyen Uslu, “Misir ve bugday ekip hayvanlarimiza veriyoruz. Hayvancilik ve çiftçiligi seviyorum. Biz, köylü insanlariz. Uretmeden duramayiz.” dedi.

TORBALI’DA SIVIL TOPLUM EN VERIMLI DÖNEMINI YASIYOR

TORBALI’DAKI diger sivil toplum kuruluslarinin duru-munu degerlendiren tecrübeli Baskan, “Torbali son dönem-de sivil toplumdaki en verimli günlerini geçiriyor. Tüm bas-kanlar dayanisma içerisinde. Hepsi piril piril, çaliskan in-sanlar. En önemlisi de güven var. Ilçe için çabaliyorlar. Ben mevcut ortamdan gayet mem-nunum.” dedi. Bugüne kadar oda seçimlerine siyaset karis-masindan rahatsizlik duydu-gunu; fakat Ziraat Odasi dele-ge seçiminde bu durumun asildigini söyleyen Baskan Uslu, “Ilçemizdeki siyasetçi-lere çok tesekkür ediyorum. Uyelerimiz, seçimlere siyaset karismasindan çok rahatsiz oluyorlardi. Insanlar siyaseti sadece genel ve yerel seçimler zamani seviyor. Hayatin diger alanlarina siyaset girdi mi hos olmuyor.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web