REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

24 saatte EML’ye 400 milyar kaynak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
24 saatte EML’ye 400 milyar kaynak
176 Görüntüleme
11 Mayıs 2012 - 8:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EML’nin 1690’li yillardan kalma makinelerle egitim verdigini duyan Yorgancilar, Torbali ziyaretinin üzerinden 24 saat geçmeden UMEM kapsaminda 400 bin TL kaynak çikarilmasini sagladi.

DUN EBSO Baskani Ender Yorgancilar’i ilçedeki sanayicilerle bulusturan Torbali Ticaret Odasi yetkilileri, Yazibasi’daki imar sorununu, Yazibasi ve Pancar bölgelerindeki elektrik kesintilerini, fabrikalarin altyapi ve yol ile kalifiye eleman yetistiren Endüstri Meslek Lisesi’nin sorunlarini gündeme getirmisti. Sorunlari tek tek dinleyen Ender Yorgancilar çözüm için takipçi olacaklarini söylemisti. 1960’li yillardan kalma makinelerle, yetersiz fiziki alanda hizmet veren Endüstri Meslek Lisesi’nde teçhizatin yenilenmesi gerektigini ifade eden Yorgancilar, konuyu TOBB genel kurulunda gündeme getirecegini ifade etmisti. Yorgancilar erken davrandi ve toplantinin üzerinden 24 saat geçmeden UMEM kapsaminda 400 bin TL kaynak çikarilmasini sagladi.

TECHIZAT YENILENECEK

TORBALI’NIN sanayi kenti olmasindan dolayi isletmelere kalifiye eleman yetistirmek üzere Torbali Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlügü’nün mevcut fizikî yapisina ek olarak yeni bölümlerin açilmasi, okulun eksi olan makine teçhizatlarinin UMEM projesi kapsaminda yenilenmesi talebi nihayet hayata geçiriliyor. Daha önce bu talebi birçok EBSO yetkililere ileten Torbali Ticaret Odasi yetkilileri son olarak önceki gün EBSO Baskani Yorgancilar’dan Torbali’da konuyla ilgilenecegi sözünü almisti. Yorgancilar’in islemleri bizzat takip etmesi ile kaynagin ayrildigi müjdesi dün Torbali’ya ulasti.

BAKANLIK LISTE ISTEDI

MILLI Egitim Bakanligi yetkilileri okul idarecilerinden 400 milyarlik donanim listesi istedi. Bugün aksama kadar liste Bakanliga gönderilecek. Ayrilan ödenek ile kaynakçilik, gaz alti kaynakçisi ve metal isleri egitimleri üzerine malzeme alinacak. Alinan malzemeler ise piyasanin ihtiyaç duydugu elemanlarin yetistirilmesinde kullanilacak. Endüstri Meslek Lisesi bu tür destegin verildigi Izmir’deki 6. okul olma özelligine sahip. Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, daha önce TTO olarak Ticaret Odalari, Ege Bölgesi Sanayi Odasi ve Ticaret Borsalarinin yönetim kurullari toplantisinda söz konusu talebimizi dile getirmistik. Onunla da kalmadik sorunun takipçisi olduk ve önceki gün de Sayin Baskan’a ilettik. Bu kaynak sadece egitime degil ayni zamanda ilçe sanayisine de büyük fayda saglayacak. Emegi geçenlere tesekkür ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web