Büyük Torbalı

3 bin ortakli isçi sirketi yatak pazarini altüst etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 bin ortakli isçi sirketi yatak pazarini altüst etti
252 Görüntüleme
06 Aralık 2010 - 22:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

3 yildir Torbali’da da faaliyet gösteren Isbir Sünger San.A.S. satis hacimlerine göre Türkiye’nin ilk 500 sirketinin belirlendigi Fortune 500 siralamasinda yer alarak büyümesini bir kez daha kanitladi.

1960’larin basinda Almanya’daki Türk isçilerinin ortakligiyla kurulan ve 1968’de holdinglesen Isbir’in 4 yil önce Ar-Ge çalismalariyla üretimini basardigi ‘visco elastik sünger’ hem Türk yatak pazarindaki dengeleri degistirdi hem de bu yil 260 milyon dolar ciro bekleyen Isbir Holding’i ‘yatakta’ rakipsiz konuma getirdi. Isbir’in ‘yatak cirosu’ 2007’de 26 milyon YTL’ye yükseldi.TURKIYE’nin belki de tam anlamiyla basarili olan ‘çok ortakli tek isçi sirketi’ Isbir, birçok patron sirketine örnek olacak yogunlukta inovasyona (yenilikçilik) ve arastirma gelistirmeye (Ar-Ge) önem veriyor. Halen 3 bin civarinda hissedari olan ve 4 bine yakin çalisani bulunan Isbir Holding A.S’nin 2005 yilinda Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle isbirligi yaparak gelistirdigi ve üretimine basladigi ‘visco elastik sünger’ hem iç pazarda Türk yatak sektöründe yeni gelismelere yol açti hem de Isbir Holding’in yatak sektöründeki bagli sirketlerinin cirosunu iki yilda 8 milyon TL-den 26 milyon TL’ye tasidi.

3 YILDA YUZDE 330 BUYUDU

FORTUNE dergisinin 2009 yilinin net satis, karzarar, özkaynak ve aktif toplamlari verilerine göre yaptirmis oldugu arastirma neticesi Isbir Sünger, bu yil ilk kez Türkiye’nin en büyük 500 sirketi arasinda yer aldi. Geçtigimiz yil 2008 ISO verilerine göre 2’inci 500’de yer alan sirket, bünyesindeki Isbir Yatak’in tamamlanan yeniden yapilanmasi ve sergiledigi dinamik pazarlama operasyonlari ile son 3 yilda %330’luk büyüme gerçeklestirmisti. Bu büyüme sonucu 2009 yilinda satislarini ve karliligini artiran Isbir Sünger San.A.S., Fortune 500 siralamasina 479’uncu siradan giris yapti. Açiklanan 2009 verilerine göre, net satislari 94 milyon TL, 14 milyon TL’ye yaklasan karliligi ve 105 milyon TL’yi bulan aktif toplami ile Isbir Sünger, Türkiye’nin büyümesinde bir kilometre tasi olarak yerini aldi. Isbir Sünger perakende sektörüne Isbir Yatak ile ilk girisimini gerçeklestiren Isbir Holding’in en dinamik üyelerinden… Holding’in diger üyelerinden Isbir Sentetik San.A.S. geçen yilki Fortune 500 listesinde yer almis ve ISO tara-findan Türkiye’nin ilk 500 sanayi kurulusu arasinda gösterilmisti. Isbir Holding, optik sanayi, sünger sanayi, sentetik sanayi gibi sektörlerinde Türkiye’nin öncüsü olmus kuruluslardan olusmakta ve Türkiye’nin geleceginde güçlü yerini korumaya devam etmekte.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web