Büyük Torbalı

42 kisi daha meslek sahibi oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
42 kisi daha meslek sahibi oldu
250 Görüntüleme
29 Aralık 2012 - 7:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Is garantili ve garantisiz egitim gören kursiyerler dün sertifikalarini törenle aldi. Törende 42 kursiyere kurs bitirme belgesi verildi. Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, kalifiye olup da issiz olanlara ‘Bize gelin’ diye çagrida bulundu.

HALK Egitim Merkezi ve IsKur Müdürlügü’nün ortaklasa düzenledigi, 20122013 egitim ögretim yilinda is garantili ve is garantisiz kurslarda basari gösteren kursiyerlere belgeleri dün törenle teslim edildi. Ticaret Odasi Meclis Salonu’nda yapilan sertifika töreninde basarili olan 42 kursiyere belgelerini Kaymakam Aydin Memük, Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, IsKur Müdürü Mehmet Nayman ve Halk Egitim Müdürü Selahattin Daver verdi. Is garantisiz kurslarda ise ev yemekleri, web tasarimi, grafik animasyon egitimleri verildi. Izmir’de ilk kez açilan kurslarda IsKur günlük 20 lira verdi ve kursiyerlerinde saglik sigortasi karsiladi. Bu kurslarin Izmir’de ilk kez düzenlendigini ifade eden Halk Egitim Müdürü Selahattin Daver, kursu basariyla bitiren kursiyerlere tesekkür etti.

OLGUN: KALIFIYE OLUP IS BULAMAYANLAR BIZE GELSIN

TICARET Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ise yaptigi konusmada ilçenin en büyük sorunun kalifiye elaman sikintisi olduguna vurgu yapti. Issizligi bitirmek için mücadele ettiklerini söyleyen Olgun, “Insallah bu memlekette issizligi en azami seviyeye kadar indirecegiz ve hatta bitirecegiz. Kurslara bundan sonra da devam edecegiz. Torbali’da kalifiye eleman olup is bulamayanlar lütfen bize gelsin. Kalifiye elemanlar asla issiz kalmazlar. Onun için kalifiye elemanlarin arttirilmasi konumunda Kaymakamlik, IsKur ve Halk Egitimin yaptigi çalismalar son derece önemlidir. Ticaret Odasi olarak koordinatörlük görevini biz üstlendik. Yaptigimiz çalismalardan dolayi ülke gündemine geliyoruz. Insallah bu çalismalar daha da artacak. Bu çalismalar baslamadan 2 yil önce ilçemizde issizlik rakamlari yüzde 7.5 civarindaydi suanda ise yüzde 4’e düsmüs durumda. 2013 yilinda da issizligin bitirilmesi için yine bu seferberlik sürecek” dedi.

MEMUK: TTO ISTIHDAMIN LOKOMOTIFI OLDU

TÖRENDE bir konusmada Kaymakam Aydin Memük gerçeklestirdi. Amaçlarinin insanlari meslek sahibi yapip is sahibi olmalarini saglamak oldugunu söyleyen Memük, issizlikte hedeflerinin yüzde sifir oldugunu söyleyerek konusmasina söyle devam etti, “400 fabrikanin oldugu Ege Bölgesi’nin gelismis ilçesinde issizligin olmamasi lazim. Issizligi bitirmekte gayret çok önemli. Halk Egitim, Ticaret Odasi ve Is Kur’un bu baglamdaki çalismalari çok önemli. Fabrikalarla görüsüp is garantili kurslar ve is garantisiz kurslarin açilmasi ve yeni yilda bu kurslarin arttirilmasi gerekir. Özellikle Ticaret Odasi’na tesekkür ediyorum çünkü; bu isin lokomotifi Ticaret Odasi’dir.” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web