REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

500 çalışana iş güvenliği eğitimi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
500 çalışana iş güvenliği eğitimi
539 Görüntüleme
14 Kasım 2015 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ekin, önceki gün Merinos fabrikasında çalışan 500 kişiye eğitim semineri verdi

TÜRKİYE’NİN en önemli doktorlarından biri olarak gösterilen İzmir Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ekin, önceki gün Merinos çalışanlarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi. Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli mobilya fabrikalarından biri olan Merinos’un Torbalı’daki tesisleri her geçen gün kalitesini arttırıyor. Kaliteden hiç bir zaman ödün vermeyen Merinos, önceki gün 500 çalışanına iş güvenliği konusunda bilgilendirme eğitimi düzenledi. Toplantıya Prof. Dr. Ahmet Ekin katılarak, iş güvenliği hakkında birçok konuda eğitim verdi.

2 GÜN SÜRDÜ

2 gün süren bilgilendirme toplantısına tam 500 çalışan eğitimden faydalandı. İlk gün 250 çalışan 2 gün farklı 250 çalışana eğitim verildi. Düzenlenen iş güvenliği hakkında detaylı bilgiler veren Ekin, “İş güvenliği her zaman önemlidir. Her iş kendisine göre zorlukları vardır. Her zaman uyarıyoruz. İşe başlamadan önce tedbirler alınsın. Hiç kimse iş kazasına uğramak istemez. Bu yüzden çalışanlar işlerini büyük bir dikkatle yapmalıdır. Bunu yanında elbette yöneticiler gerekli tedbirleri alacak ve bu konularda eğitimleri verecek. Bu kapsamda önemli bir konu olan iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bizler tedbirlerimizi aldığımız sürece yaşanacak kazalar en aza iner. Böylelikle tehlikeli olaylar yaşanmaz” diye konuştu.

‘BU BİLİNCİ OTURTMAK LAZIM’

Çalışırken dikkat edilmesi, kaza öncesi yapılması gereken, kaza sonrası yapılması gereken, olay yerinde yapılması gereken gibi birçok konuda 500 Merinos çalışanına önemli bilgi veren İzmir Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ekin, “Merinos fabrikasına ilk kez geldim. Burada çalışanlara önemli bilgiler verdik. Toplamda 2 saatlik bilgilendirme çalışmamız iyi bir şekilde sonuçlandı. Yeniden gelip seminer verebilirim. Çünkü iş güvenliği eğitimi çok önemli bir konu. Güvenlik önlemi almamız halinde hiçbir şey olmayacak. Bu bilinci oturtmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

ATATÜRK PORTRESİ HEDİYE EDİLDİ

Bilgilendirme eğitimi sonrasında Merinos tarafından Ekin’e çiçek ve Atatürk portresi hediye edildi. Katılımlarından ve önemli bilgilerinin kendileri için paylaştığı için teşekkürlerini sunan Merinos yetkilileri, “Gelecek zamanlarda hocamızı yeniden aramızdan görmekten memnuniyet duyarız. İş güvenliği konusunda bize her konuda yardımcı olup eğitim veren hocamıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web