REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadının iş dünyasında adı var

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadının iş dünyasında adı var
68 Görüntüleme
02 Nisan 2016 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’in girişimci kadınları, Torbalı Ticaret Odası’nın düzenlediği “Girişimci Kadınlar, Umutlu Yarınlar” konulu seminerde bir araya geldi.

 

İZMİR’İN girişimci kadınları, Torbalı Ticaret Odası’nın düzenlediği  “Girişimci Kadınlar, Umutlu Yarınlar” konulu seminerde bir araya geldi. Torbalı’da ikamet eden kadın girişimciler ve firma çalışanlarının yönelik olarak düzenlenen toplantıda TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli konuşmacı olarak yer aldı. Kestelli, “Türkiye kadınlarını iş hayatının içine hak ettiği ölçüde yerleştirmeden bir başarı hikayesi yazamaz” dedi.

GÜÇLÜ EKONOMİ İÇİN ‘KADIN’ ŞARTI

Seminer öncesinde İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, Yalçın Yılmaz, Meclis Üyesi Şaban Can, TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel ve Dilara Sürgü’den oluşan heyet, Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ve Meclis Başkanı Erkan Aksoy’u makamında ziyaret etti ve ortak çalışma imkanlarını değerlendirdi. “Girişimci Kadınlar, Umutlu Yarınlar” seminerinde konuşan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Ülke olarak güçlü bir ekonomi için daha üst düzey bir üretim ve ticaret yapısına ihtiyacımız var. Bunun için atılması gereken temel adımların başında, kadınımızı çalışma hayatının içine hak ettiği ölçüde yerleştirebilmek geliyor” dedi.

10 YILDA GELEN REFORM

Konuşmasında kadın istihdamı konusundaki araştırmalara ve yeni trendlere de yer veren Kestelli, “Dünyada yapılan araştırmalar, kadın yöneticilerin çok olduğu şirketlerin kârlılık oranının yüzde 36 daha fazla olduğunu gösteriyor. Yönetim kurullarında çeşitliliğin güçlenmesi, daha geniş bir yetenek havuzundan yararlanmayı getiriyor ve performansı artırıyor” dedi. Geçtiğimiz on yılda kadınların güçlendirilmesi yönünde çok önemli adımlar atıldığını dile getiren Kestelli, “Kız çocuklarımızın okuması için getirilen zorunlu eğitim önemli bir adımdı. 2004 yılında Anayasa’ya, ‘Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür’ maddesi eklendi. 2003 yılında yürürlüğe giren Yeni İş Kanunu da, iş hayatında cinsiyet eşitliğinin sağlanması yönünde önemli düzenlemeler getirdi. Bu reformlarla Türkiye’de kadınların işgücüne katılım oranı 2004 yılında yüzde 23.3 iken, 2014’te yüzde 30.3’e yükselmiştir” dedi.

KARİYER GELİŞTİRME FIRSATI

TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel ise “İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu’nda da temsil edilen Torbalı Ticaret Odası ile işbirliği yapmaktan, ortaya çıkan sinerjiden büyük bir memnuniyet duymaktayız. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun misyonu, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmek. İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu olarak, bu misyon çerçevesinde, kadın girişimciliği ve liderliğini geliştirmek, kadınlara kişisel gelişim yollarını öğreterek kariyer geliştirme fırsatları yaratmak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

PLAKET VERİLDİ

Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ise kadın girişimciliğin özendirilmesi konusunda İzmir Ticaret Borsası’nın rol model oluşturduğunu belirterek başarılı çalışmaları dolayısıyla Işınsu Kestelli ve Aysel Öztezel’e teşekkürlerini iletti. Oda olarak kadın girişimciler konusundaki çalışmalara oldukça önem verdiklerini dile getiren Olgun, bu konuda her türlü işbirliğine açık olduklarını dile getirdi. Toplantının sonunda Kestelli ve Öztezel katılımcıların sorularını yanıtladı. Ardından Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ve Meclis Başkanı Aksoy toplantıya katkıları dolayısıyla Kestelli ve Öztezel’e teşekkür plaketi ve çiçek sundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web