Büyük Torbalı

Akilli gübre topragi besler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akilli gübre topragi besler
1.206 Görüntüleme
30 Mart 2011 - 20:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4M Tarim Bölge Bayisi Süer Tarim’in sattigi ürünler arasinda Akilli Gübre çiftçiler tarafindan yogun talep görüyor. Firma, danismanlik hizmeti de vererek çiftçilerin sorunlarina çözüm buluyor.

PAMUKYAZI Mahallesi’nde faaliyet gösteren 4M Tarim Bölge Bayisi Süer Tarim, Torbalili çiftçilerin ihtiyaçlarini cevap veriyor. 1 yildir bölgede faaliyet gösteren firma, organik ve orga mineral gübre satisi, zirai ilaç, gübre, tohum, danismanlik hizmeti ve zirai aletler satisi gerçeklestiriyor. Çiftçilerin her alanda yaninda hizmet veren firma, danismanlik hizmeti vererek çiftçilerin sorunlarina çözüm buluyor. Ulkemizde hâli hazirda kullanilmakta ve üretilmekte olan tarim teknolojileriyle hizmet sunan firma, bunun yani sira dünyada üretilmekte olan yeni ürünlerin iyi bir sekilde incelenip Torbali pazarinda kullanimini olusturmayi hedefliyor. Bunlari gerçeklestirirken de özellikle dikkat ettigi konularin basinda; ekolojik yapiya en az zarar verecek çözümleri ülkemiz ve dünya tarimi ile paylasmak, üretiminde yer almak, bunun yani sira mevcut saticilarin, çiftçilerin verim ve kârinin maksimize edilmesi gerektigi inancini ile hizmet veriyor. Firmanin Torbali’nin yani sira Tire ve Bayindir ilçelerinde de bayileri bulunuyor. Firmanin sattigi ürünler arasinda Akilli Güre çiftçiler tarafindan yogun talep görüyor.

ASIRI KIMYASALLAR TOPRAKLARI ÇORAKLASTIRIYOR

SUER Tarim olarak çiftçilerin kullandiklari topraklari islah etmenin, hasat edilen ürünün kalitesinin yeterli olmasinin ve verim artisini önemsediklerini dile getiren firma sahibi Mehmet Emin Süer: “Gerektigi zamanda  profesyonel kadromuzla ekilecek ürünün seçiminden, teknik destegine, pazarlamasindan ürünün satin alisina kadar çiftçilerimize pazarlamacilarimiza hizmet vermekteyiz. Gerek firma ve birey olarak bizlerin, çiftçilerimizin, bayilerimizin ve pazarlamacilarimizin tarim sektöründe uzun yillardir en büyük ihtiyaci ürün tedarikinin yani sira, asil büyük ihtiyacin, dogru, gerekli, ispatlanmis ve ArGe çalismasi yapilmis bilgi olduguna inanan firmamiz, özellikle köy çalismalarina, çiftçilerimize ve bayilerimize teknik destek konusunu önemsemekte, bu konu hakkinda çalismalarini ve hizmet agini sürekli büyütmektedir” dedi. Ulkemizde ve birçok ülkede,  tarimsal ürünlerin üretiminde asiri kimyasal gübre kullanimi ve vahsi sulama yöntemleri oldugunu dile getiren Süer: “Ulkemizin en degerli kaynagi olan topragimizin çoraklasmasina ve tuzlanmasina ayni zamanda çiftçilere randimansiz verimsiz ve kalitesiz mahsulün olusmasina neden olmaktadir. Dünya da tarim teknolojisinde yasanan gelismeleri sürekli inceleyerek, Türkiye de yasanan tarimsal sorunlari çözmek için gerekli yatirimlari yapmakta, bu sebeple OrganaMineral Gübre satisini ve pazarlamasini da yaparak çiftçilerimize hizmet veriyoruz” dedi.
VERIMI YUZDE 42 ARTTIRIYOR

SATMIS olduklari Akilli Güb-renin çiftçiler tarafindan büyük talep gördügünü dile getiren firma danismanlarindan Abdul-vahap Çelik, “Satmis oldugumuz Akilli Gübre, organi mineral bir gübredir. Bitkiye hayat topraga mikro organizma veren bir güb-redir. Topragin yapisini, bitkinin yasam alnini düzeltir. Dünya üzerinde su anda organik tarima çok hizli bir sekilde geçis var. Bu ürün topraga atildiginda toprakta yüzde 25 hava yüzde 25 su, yüz-de 45 mineral madde ve yüzde 5 organik madde olusturur. Toprak-taki tuzu zararsiz hale getirir. Topragi nemli tutarak çimlenme oranini artirir. Toprakta bagi bu-lunan minerallerin alimini saglar. Uçuculugu yoktur. Topraktaki mantar ve zararli maddelerin ço-galimini engeller” dedi. Firma olarak yaptiklari analizlerde Tor-bali topraklarinin çoraklasmaya basladigini dile getiren Çelik: “Torbali’da yaygin olarak orga-nik madde kullanilmiyor. Iyi bir topragi yok. Hak ettigi verimi alamayan müdahale edilmezse çoraklasmaya yüz tutacak. Akilli gübre içindeki ihtiyaç duyulan bütün elementler var. Geçtigimiz yil çiftçilerimizle birlikte dene-melerimizde yüzde 42’lik bir ar-tis görüldü. Bu ürün bütün sebze ve meyvelerde kullanilabiliyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web