Büyük Torbalı

ALFEMO’DAN 5.5 MILYON TL’LIK YATIRIM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ALFEMO’DAN 5.5 MILYON TL’LIK YATIRIM
409 Görüntüleme
19 Ağustos 2010 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alfemo’nun patronu Ramazan Davulcuoglu, yil sonuna kadar toplam 2 milyon Euro’yu geçecek makine ve ekipman yatirimlari ile birlikte modüler mobilya fabrikasinin kapasitesini yüzde 100 artirmayi planladiklarini da belirtti.

WALT Disney lisansiyla gençler için mobilya üreten Torbali’nin önde gelen markalarindan Alfemo, Disney kahramanlarinin yer aldigi ürünlerini 40 ülkeye ihraç ediyor. Hemen hemen bütün ülkelere de Disney lisansiyla üretim yapmak için görüsmelerini sürdürüyor. Ihracatta yilin ilk 6 ayinda yüzde 115 büyüyen Alfemo Mobilya, yil sonuna kadar 5,5 milyon liralik yatirim yapacak. Sirket, bu yil su ana kadar 101 kisiyi daha istihdam etti. Yilbasindan bugüne kadar 32 yeni magaza açan Alfemo, yil sonuna kadar 50 tane daha açacak.
 
MOBILYADA MODA

“MOBILYADA” Moda sloganiyla piyasaya sürdügü “Alfemoda” ürünlerini Torbali ilçesindeki tesislerde gazetecilere tanitan Alfemo Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Ramazan Davulcuoglu, sektörlerinde moda ve trend olusturmada iddiali olduklarini söyledi. Davulcuoglu, müsteri egilimleri dogrultusunda pazara sunduklari yeni ürünlerin begenisi kazanacagina inandigini kaydetti. Walt Disney’le yaptiklari lisans anlasmalari çerçevesinde çizgi film kahramanlarinin yer aldigi mobilyalar ürettiklerini anlatan Davulcuoglu, “Dünyanin 40 ülkesinde Disney lisansörüyüz. Mickey Mouse, Cars, Princess ve Winnie The Pooh gibi birbirinden sik tasarim mobilyalarla gençlere hitap ediyoruz. Disney’den bütün ülkeler için lisans verme teklifi aldik. Görüsmelerimiz sürüyor. Gerçeklesmesi halinde ihracatimiz, ilk yilda iki katina çikacak.”

5.5 MILYON TL’LIK YATIRIM

DAVULCUOGLU, yil sonuna kadar toplam 2 milyon Euro’yu geçecek makine ve ekipman yatirimlari ile birlikte modüler mobilya fabrikasinin kapasitesini yüzde 100 artirmayi planladiklarini da belirtti. Uretim tesislerinin yanindaki arsaya da yaklasik 10 bin metrekarelik showroom, idare merkezi, çiraklik egitim merkezi, sosyal alanlar ve Ar-Ge merkezini içerecek sekilde yeni bir bina yapmayi da planladiklarini kaydeden Davulcuoglu, “Böylece 5.5 milyon liralik yatirimla yili kapatmis olacagiz. Bu yatirimlari 2011’de de istikrar olacagina inanarak yapiyoruz” dedi.

IHRACATTA YUZDE 115 ARTIS

URUN dizayninin yani sira fiyat uygunluguna da dikkat çeken Davulcuoglu, uygun fiyata mobilya satma konusuna büyük önem verdiklerini vur-guladi. Davulcuoglu, “Bu yil bizim için fena geçmiyor. Süper bir yil degil, yine zor bir yil geçiyor, 2009’un agirligi kalkmis degil. Bu yüzden ‘fe-na geçmiyor’ diyoruz ama iyilesme yolunda da umudumuz var. Bu yil ihracatimiz euro bazinda yüzde 115 artti. Yurt içi pazarda ise yüzde 20’yi as-kin büyümemiz var. Hedefimiz yüzde 30’du. Bunun yani sira 101 yeni çalisan aldik” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web