Büyük Torbalı

Alman titizligi ile Türk zekâsi Yazibasi’da birlesti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Alman titizligi ile Türk zekâsi Yazibasi’da birlesti
760 Görüntüleme
20 Ağustos 2010 - 21:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazibasi’da kurulan Desomed Euro, hayatin her anlaminda, her bireyin kullanimina yönelik hijyen ve dezenfeksiyon ürünleri sunuyor. Firma, % 51 Dr.Schumacher (Alman), % 49 Iztipsan A.S (Türk) ortaklik yapisina sahip.

2000 yilinda Torbali Yazibasi’da kurulan Desomed Euro, hayatin her anlaminda, her bireyin kullanimina yönelik hijyen ve dezenfeksiyon ürünleri sunuyor. Sirketin ortak yapisinda yüzde 51’ine sahip olan Dr. Schumacher GmbH, kuruldugu 1978 yilindan itibaren, “kisileri ve hastalari daima koru” prensibine sahip hareket ediyor. Desomed Euro, ürünlerinin tamami Saglik Bakanligindan alinmis izinler dogrultusunda ithal edildigi gibi bunun yani sira Saglik Bakanligindan aldigi seyreltme izinleri ile üretim yapiyor. Firma, ISO 9001:2000, DIN ISO 13485:2003 ve 93/42/EEC kalite belgelerine sahip. Urünler, DGHM/VAH olarak bilinen “Alman Mikrobiyoloji ve Hijyen Birligi” tavsiye listesinde yer almaktadir. Urünlerin uluslararasi standartlarda kabul edilmis laboratuarlardan alinmis mikrobiyoloji raporlari bulunmakta.
Dr.Schumacher marka dezenfek-tanlarinin Türkiye distribütörlügünü yürüten Desomed Euro’nun son dönem çalismalari ve gelecege yönelik hedefleriyle ilgili degerlendirme yapan Urün Müdürü Asli Özbirer, “Desomed Euro Kimya Sanayi ve Ticaret A.S. 2000 yilinda, Izmir Torbali’da kuruldu. Desomed Euro, Dr.Schumacher marka dezenfektanlarinin Türkiye distribütörlügünü yapmakta” dedi.

DOMUZ GIRIBI HIJYENIN ÖNEMINI KANITLADI

ÖZELLIKLE saglik söktörüne yönelik çok genis bir ürün portföyleri oldugunu söyleyen Öz-birer, bu sektörde hijyeninin öne-minin domuz gribi ile bir kez daha ortaya kanitlandigini söyledi. Özbirer, “Konu hijyen ve dezen-feksiyon olunca, aslinda hayatin her anlaminda, her bireyin kullanimina yönelik ürünlerimiz mevcut. Bu durumu geçen yil yasadigimiz “domuz gribi” salginiyla bir kez daha anlamis olduk. Ancak hedefledigimiz alan özellikle hastaneler ve tüm saglik kurumlari. Saglik kurumlarinda kulla-nilan, akliniza gelebilecek her türlü alet, ekipman ve alanlarin temizlik ve dezenfeksiyonuna yönelik kullanilan ürün portföyümüz bulunmaktadir. Ayni zamanda cilt dekontaminasyonu, dezenfeksiyonu ve bakimina yönelik ürün grubumuzda yer almakta” dedi.

ULUSLAR ARASI RAPORLAR

URUNLERIN uluslararasi standartlarda kabul edilmis laboratuarlardan alinmis mikrobiyoloji raporlara sahip oldugunu söy-leyen Asli Özbirer, “Urünlerimiz, Saglik Bakanligi’ndan alinmis izinler dogrultusunda ithal edilmektedir. Ayrica üretici firma ISO 9001:2008, DIN ISO 13485:2003, ISO 14001:2004, BS OHSAS 18001:2007, EMAS ve 93/42/EEC kalite belgelerine sahiptir. Biz de ithalatçi firma olarak ISO 9001:2008, DIN ISO 13485:2003 VE 93/42/EEC belgelerine sahibiz. Urünlerimiz, “Alman Mikrobiyoloji ve Hijyen Birligi” olan DGHM/VAH listesinde yer almaktadir. Uluslararasi normlarda kabul edilmis laboratuarlardan alinmis mikrobiyolojik analiz raporlarimiz mevcut” dedi.

PORTFÖY GENISLIYOR

AR-GE’YE verilen önem ekseninde Dr. Schumacher arastirma-gelistirme faaliyetlerini sürdürüyor. Firmanin basarili Ar-Ge ça-lismalarinin firmaya çok olumlu yansidigini söyleyen Özbirer, “Dr. Schumacher GmbH firmasi, kuruldugu 1978 yilindan itibaren, “kisileri ve hastalari daima koru” prensibine sahip olmus, attigi her adimda bu ilkeyi korumustur. Bu amaç dogrultusunda yapmis oldugu Ar-Ge çalismalariyla, kisa sürede aldehit içermeyen dezenfektanlarin en önemli Alman imalatçilari arasinda yer almistir. 1980’li yillarin basinda, aldehit ve fenol içermeyen ilk yüksek etkili yüzey dezenfektanini piyasaya süren Dr.Schumacher GmbH firmasidir. Bu çalisma prensibi günümüze dek korunmustur.” “Kullanicilarin ihtiyaçlari dogrultusunda, daha az toksik, yüksek etkili, düsük kullanim konsantrasyonuna sahip ve kisa sürede etkili dezenfektanlarin üretimi için sürekli olarak çalismalar yapilmaktadir. Her geçen gün ürün portföyümüze eklenen yeni ürünler, bunun ispatidir” seklinde konustu.
YANLIS TERCIHIN FATURASINI HASTALAR ÖDUYOR
TURKIYE piyasasinda ürün degerlendirmesinin çok saglikli yapilmadigini, fiyatin kaliteden daha ön planda tutuldugunu söyleyen Özbirer, “Türkiye pazarina baktiginizda, yerli ve ithal çok fazla ürün yer aldigini görüyorsunuz. Çok kaliteli ve bir o kadar kalitesiz birçok ürün pazar payi elde etme mücadelesi içinde. Ancak sonuçlara baktiginizda, degerlendirmenin çok saglikli yapilamadigini görüyorsunuz. Çünkü ürünlerin degerlendirilmesinde fiyat unsurunun öne çikmasi, kullanilan ürünlerin etkinliginin gözden kaçmasina neden oluyor. Son kullanici dogru ve kaliteli bir ürüne ulasmakta çok zorlaniyor. Yapilan yanlis tercihlerin faturasini ise ne yazik ki hastalar ödemek zorunda kaliyor. Bu yanlistan kurtulmanin yolu, öncelikle kaliteli ürünlerin çok ucuza alinamayacaginin anlasilmasiyla mümkün olacaktir. Bir ürünün kalitesi ise, hakkinda yapilan mikrobiyolojik analizlerle, uluslar arasi standartlarda kabul görmüs kurumlardan aldigi onaylarla ortaya çikmaktadir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web