REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Amabalaja Kavipsan damgasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Amabalaja Kavipsan damgasi
302 Görüntüleme
01 Şubat 2011 - 22:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kavipsan Mobilya Kaplama Dikis Ipligi,  Ege bölgesi basta olmak üzere bir çok iline hitap ediyor. Günlük 20 ton üretim kapasitesine sahip firma, yillik 2 milyon 400 dolarlik is hacmi ile ülke ekonomisine katki sagliyor.

YAZIBASI’DA 1996 yilindan bu yana faaliyet gösteren Kavipsan Mobilya Kaplama Dikis Ipligi Firmasi ürettigi ürünler ile Ege bölgesi basta olmak üzere bir çok iline hitap ediyor. Firma bünyesinde balonlu naylon ambalaji imalati, düz naylon ambalaji imalati ve geri dönüsüm imalati bulunuyor. Firma shrink, koli bandi ve stretch film ürünlerinde tedarikçiligini yapiyor. Bunun yani sira firma yillik olarak dogadan 2.400 ton atik naylonu geri dönüstürüyor. Günlük 20 ton üretim kapasitesine sahip firma yillik 2 Milyon 400 dolarlik is hacmi ile ülke ekonomisine katki sagliyor.

YILLIK 2.400 TON NAYLONU GERIYE DÖNUSTURUYOR

1988 yilinda Ibrahim, Kadir,  Hadi ve Ali Kavuncuoglu Kardesler tarafindan Karabaglar’da kurulan firma ilk üretimini mobilya kaplama ve dikis ipligi üzerine Karabaglar fabrikasinda yapmaya basladi. Ikiüç yil içerisinde mevcut üretim tesisine hotmelt mum tutkal üretimini ekleyen firma Kavipsan, mobilya kaplama dikis ipligi ve hotmelt mum tutkali Türkiye’de ilk ve tek üreten firma olma özelligini tasiyor. Kavipsan, bu ürünlerin tek üreticisi olmasinin yani sira bu ürünleri üreten makineleri de kendi bilgi, becerisi ve deneyimleri ile hazirlayarak birçok ilke imza atti. Kisik Sanayi Sitesinde 3000 metrekare alanda faaliyet gösteren firma 1996 yilinda Yazibasi Sanayi Sitesi’nde üretime basladi. 5000 metrekare kapali, 5000 metrekare açik alanda faaliyet gösteren firmanin Yazibasi tesislerinin yani sira Azerbeycan ve Romanya’da üretim tesisleri bulunuyor. Balonlu naylon ambalaji imalati, düz naylon ambalaji imalati ve geri dönüsüm imalati ve silte imalati yapan firma günlük 20 ton üretim kapasitesine sahip. Konfor, Alfemo, Merinos, Ugur Sogutma, gibi birçok büyük firma ile çalisan Kavipsan, kaplama dikis ipligi, holmelt (sicak tutkal) tela( sekerli bez) makinesi, balonlu aöblaj makinesi, torba makinesi gibi makineleri üreterek bir çok ilke imza atti.

TURKIYE’DE ILKLERE IMZA ATTI

GEREK yurt disindaki gezilerle gerekse dünyada plastik ve ambalaj fuarlarina yaptigi ziyaretler ile bu konudaki bilgi ve becerisini arttirmayi hedefleyen Kavipsan, üretime basladigi günden itibaren dünyadaki gelismeleri yerinde ve zamaninda izlemeyi vazgeçilmez bir ilke olarak kabul ederek sektöründe marka haline geldi. 1996 yilinda yeni tesislerinde Türkiye’de üretimi ilk defa yapilacak olan Balonlu Naylon Ambalaj Film Makinesinin Ege Universitesi, EBILTEM ve TUBITAK ile bir ARGE projesi kapsaminda baslamistir. Bir yil gibi kisa bir süre içerisinde prototip üretimini ve pilot üretim tesisini tamamlayarak Balonlu Naylon Ambalaj Film Makinesini ve Balonlu Naylon Ambalaj Filmini üretmeye basladi. 1999 yilina kadar geçen sürede üç yillik kisa süre içerisinde Türkiye’de ve Avrupa’da bu konudaki teknolojik gelismeleri (özellikle otomasyon ve bilgisayar sistemleri hakkinda ) yurt disi seyahatleri ile çok yakindan takip ederek bu gelismeleri de Balonlu Naylon Ambalaj Film Makinesine uygulayarak son sistem sorunsuz çalisan bir makine imal etmeyi basardi. Firmanin Yazibasi tesislerinde 10 tanesi Izmir, 30’u Torbali’dan olmak üzere 40 personel istihdam ediliyor.


TICARET ODASI MUKEMMEL ÇALISIYOR

TORBALI’DA kalifiye eleman sikintisi çektiklerini dile getiren Kavuncuoglu: “Eleman sikintisi çok çekiyoruz. Burada kalifiye eleman bulmakta zorlaniyoruz. Mühendisimizden teknikerlerimize kadar bütün elemanlarimizi kendi bünyemizde yetistirdik. Bütün elemanlarimizi yetistirerek piyasanin en önde gelen kalifiye elemani yaptik. Su anda kapinin önüne çiksalar yüzlerce kisi kapmak için siraya girerek” dedi. Torbali Ticaret Odasi’nin çalismalarindan da memnun olduklarini ifade eden Kavuncuoglu: “ Ticaret Odasi mükemmel çalisiyor. Hizmet kalitesi oldukça artmis durumda. Her gittigimizde sanayici sevgi, saygi ve güler yüz görüyor” dedi.

TARIM ARAZILERI KATLEDILIYOR

TARIM alanlarinin organize sanayi bölgesi olmasina anlam veremedigini de dile getiren Kavuncuoglu, “Avrupa devletlerinde tarim alanlari koruma altina alinirken bizim ülkemizde yok ediliyor. Kisik Sanayi Sitesi’nden Ödemise kadar verimli topraklarin hepsi organize sanayi bölgesi ilan edildi. Dünya verimli topraklar yok olurken bizim ülkemizde ise kendi ellerimizle yok ediyoruz. Türkiye verimli topraklarini bu kada rmi degersiz görüyor çok merak ediyorum” dedi. Sanayinin yollarinin bozuk olduguna da vurgu yapan Kavuncuoglu: “Altyapi sifir. Ustyapi bozuk. Aritma sistemleri yok. Devletin yapmasi gerekenleri sanayicilerin kendisi yapiyor” dedi.

SANAYICILER SIRTINDAN BIÇAKLANIYOR

TURKIYE’deki mobilya sektöründe merdiven alti üretimcilerin ciddi ve büyük firmalari baltaladigini dile getiren Kavipsan Yönetim Kurulu Baskani Ali Kavuncuoglu, devletin bu konuda isadamlarina sahip çikmadigini söyledi. Kavuncuoglu sözlerini söyle sürdürdü: “Ulkemizde mobilya sektörü man-tar gibi türüyor. Ulkemizde kalite bazinda çok büyük kayiplar oluyor. Merdiven alti üretimler bizi sirtimizdan baltaliyor” dedi. Avrupa ülkelerinde bu durumu çok farkli oldugunu dile getiren Kavun-cuoglu: “Avrupada ayni bölgede, ayni isi yapan firma varsa baska bir firmayi haksiz rekabet yapar diye is yeri açmasina izin verilmezken ülkemizde mantar gibi firmalar türüyor. Bu durum ülkenin milli gelirinin yurt disina çikmasina neden oluyor. Devlet ‘vergi alayim gerisi beni ilgilendirmiyor’ düsüncesi ile hareket ediyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web