REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Annesine rakip oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Annesine rakip oldu
292 Görüntüleme
09 Şubat 2011 - 22:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saglik memuru olmasina ragmen ticarete atilan Özgür Alpaslan, annesi Menekse Baser’in tam karsisina açtigi giyim magazalari ile tatli bir rekabet izliyor. Menekse Baser rakibi olmasina ragmen oglunu destekliyor

TORBALI’DA hazir giyim sektöründe uzun yillar hizmet veren ve ilçenin en köklü esnaflarindan Menekse Giyim’in sahibi Menekse Baser’in oglu Özgür Alpaslan, genç yasta ticarette gösterdigi basari ile ön plana çikiyor. Sahibi oldugu Özgür Alpaslan Tekstil ve Zen Zen Giyim ile sektöründe marka haline gelen Alpaslan’in bu basarisinin arkasinda ise annesi Menekse Baser yatiyor. Esi Banu Alpaslan ile tekstil piyasasinin nabzini tutan Özgür Alpaslan’in en büyük rakibi ise magazasinin karsisinda dükkâni olan annesi Menekse Baser.

ÇIRAK OLARAK YETISTI ANNESINE RAKIP OLDU

HAZIR Giyim sektörünün önde gelen isimlerinden olan Özgür Alpaslan Tekstil ve Zen Zen Giyim Magazalari’nin sahibi Özgür Alpaslan ve esi Banu Alpaslan’in ticaret hayatindaki basarisi taktir ve begeni topluyor. 1992 yilinda Özgür Alpaslan Tekstil’i kuran genç is adami, 2010 yilinda esi Banu Hanim ile Zen Zen Giyim Magazasi’ni açarak, dünyanin önde gelen markalari olan Batik, Faik Sönmez ve Zen Zen markalarini ilçede satisa sundu. Genç yasta yakaladigi basari ile herkesimden taktir toplayan Özgür Alpaslan’in en büyük destegi ise ilçenin önde gelen esnaflarindan olan ve tekstil dendiginde akla ilk gelen isimlerden olan annesi Menekse Baser. Çocuklugundan bu yana annesinin yaninda yetisen Özgür Alpaslan, saglik memurlugu okumasina ragmen ticaret hayatina atildi. Annesinden gelen meslegini alninin aki ile yerine getiren Alpaslan, yillar sonra iki magaza açarak annesine rakip oldu.

ANNEM BENIM HAYATTAKI HARITAMDIR

ANNESININ hayattaki rehberi oldugunu dile getiren Özgür Alpaslan, “Annemin fikirleri sayesinde basariya ulasiyorum” dedi. Ticaret hayatinda annesinden daha cesaretli oldugunu dile getiren Alpaslan: “Esim ve ben ticarette çok cesaretliyiz. Büyük markalari ilçeye getirerek bu cesaretimizi kanitladik. Yatirimlarimiza degdi. Bekledigimizin üstünde taleple karsilastik. Annem bizim ileriye dönük farkli alanlarda is yapmamizi da istiyor. Sadece magazacilikla degil üretimle de boy göstermeyi hedefliyoruz. Annem bunun için bize altyapi hazirliyor. Çocukken anneme senden daha iyi yaparim bu isi diye çikisirdim. Simdi rakip olduk ama annem benim hayattaki isigimdir. Yol göstericimdir. Haritamdir” diyerek sözlerini noktaladi.

BEN ‘MEMUR OL’ DEDIM; OGLUM TICARETE ATILDI

OGLUNUN ticarette basarili olmasinin kendisini çok mutlu ettigini dile getiren Baser: “Ben Özgür’ün ticarete atilma-sini hiç istemedim. Asil meslegi saglik memuru. Rahat bir yasam sürmesi için memur olmasini istedim ama ba-na rakip oldu” dedi. Oglunun çocuklu-gundan bu yana ‘anne senin yaninda yetistim ama sana rakip olacagim’ de-digini dile getiren Baser: “Özgür ço-cuklugundan bu yana sana rakip ola-cagim diyordu. Karsima 2 magaza açarak rakip oldu. Onlarda olmayan ürünleri ben temin ediyorum. Ben de olmayanlari onlar temin ediyor” sek-linde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web