Büyük Torbalı

Asçi babasinin izinden gidip yemek fabrikasinin basina geçti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Asçi babasinin izinden gidip yemek fabrikasinin basina geçti
364 Görüntüleme
06 Eylül 2010 - 21:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hayatta en büyük hedefi babasi gibi iyi bir asçi olmak olan Arzu Bagirgan Özbereket Tabldot’un isletmeciligini aldi. isletme günlük bin kisilik yemek üretiyor

2008 yilinda Emek Sanayi Sitesi’nde hizmet vermeye baslayan Özbereket Tabldot Limited Sirketi 15 gün önce el degistirdi. Isletmeyi devralan Arzu Bagirgan ile farkli ilklere imza atan firma müsterilerine ev yemeklerinin lezzetinde yemekler üretiyor. 120 metrekare kapali alana kurulu olan isletme 4 asçi 2 soför ve 2 garsonla günlük bin kisilik yemek üretiyor. Ilk açildigi günlerde 300 kisiye yemek üreten fabrika iki yilda müsteri potansiyelini iki katina çikartarak ilçenin önde gelen fabrikalarina hizmet veriyor. Hijyen ve kaliteden ödün vermeyen firma ilçenin sayili yemek fabrikalari arasinda liderligi hedefliyor.

TITIZLIK EN BUYUK KURALIMIZ

GUNLUK ortalama 1000 kisiye yemek üreten Özbereket Tabldot Limited Sirketinin 8 personel ve 2 servis araci bulunuyor. Bütün bulasiklar bu-lasik makinesinde el degmeden sicak suda yikaniyor. Herseyden önce titizligi ön planda tutuklarini söyleyen isletme sahibi Arzu Bagirgan: “Bizim için herseyden önce titizlik ve hijyen ön plandadir. Kesinlikle mutfak personeli disinda mutfaga giris yasaktir. Mutfakta çalisan personeller galossuz, bonesiz, maskesiz çalismazlar. Biz burada insanlara yemek üretiyoruz. Insanlar evlerinde gönül rahatligi ile yedigi yemekleri firmamizdan da yiyebilirler” dedi. Firmayi diger firmalardan ayir kilan bir diger özelligi ise müsterilerine porselen tabaklarda servis yapmasi. Plastik tabaklarin kanserojen tehdidi tasidiklarini söyleyen Bagirgan: “Biz her açidan müsterilerimizin sagligini düsünüyoruz. Plastik tabaklarin kanserojen içerdigini bildigimiz için bütün servislerimizi porselen tabak-larda üretiyoruz” dedi.

ÖZEL GUNLERDE HIZMET

ÖZEL nisan, dügün, piknik, cenaze, iftar yemegi, sünnet gibi özel günlerde uzman personeliyle hizmet verdiklerini söyleyen Bagirgan: “Tüm özel günlerde müsterinin istegine göre 1500 kisiye kadar yemek servisi sagliyoruz. Müsterinin istegine göre bu sayi yükselir veya düsebilir. Özbereket Tabldot olarak vizyonumuz kesinlikle kaliteden ve hijyenden ödün vermemek. Gün geçtikçe müsteri potansiyelimizi arttirarak müs-terilerimize kaliteli hizmet edinmeyi kendimize hedef belirledik” dedi.

HAYALINI ERÇEKLESTIRDI

TORBALI Emek Sanayi Sitesinde hizmet veren fir-ma ilçenin önde gelen firmalarina yemek üretiyor. Firmanin yeni isletmecisi Arzu Bagirgan, babasinin meslegi olan asçiligi devam ettirmek için bu islet-meyi aldigini söyledi. Günlük 3 çesit degisik ye-mek yaparak müsterilerine farkli lezzetleri tattiracagini dile getiren Bagir-gan: “Rahmetli babam asçiydi. Kü-çük yastan beri babamin yaninda bu meslegi ögren-dim. En büyük hayalim babam gibi bir asçi olmakti. Babami kaybettikten sonra böyle bir isletme açtim. Babama verdigim sözü yerine getirdim” dedi. Ilçe-deki bir çok fabrikaya ve isletmelere hizmet verdik-lerini de söyleyen Bagirgan: “Torbali ve çevresindeki en büyük firmalara hizmet veriyoruz. Gün geçtikçe müs-teri potansiyelimizi büyütmeyi hedefliyorum. Tüm yemeklerimiz gida mühendisinin gözetimi al-tinda üretiliyor. Günlük ortalama 1000  kisiye yemek üretiyoruz. En kisa zamanda bu sayiyi 3000’e çikar-mayi hedefliyorum dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web