Büyük Torbalı

Baba ögüdü ile is zekâsi birlesince insaatlarin kralini yaptilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Baba ögüdü ile is zekâsi birlesince insaatlarin kralini yaptilar
454 Görüntüleme
24 Ekim 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yapimi devam eden Ay Tower ile Torbali’da bir ilke imza atacak olan Aymer Insaat, ayni zamanda birbirinden modern konutlar da insa ediyor. Firma sahibi Aytekin Yildirim insaat sektörü ile ilgili önemli tepsitlerde bulundu

TORBALI’NIN önde gelen insaat firmalarindan Ay-Mer Insaat, son günlerde imza attigi projelerle adindan sikça söz ettiriyor Yapimi devam eden Ay Tower ile Torbali’da bir ilke imza atacak olan firma, ayni zamanda birbirinden modern konutlar da insa ediyor. 1970 yilindan bu yana insat sektöründe olan, ilçede 3 binin üzerinde konutta imzasi olan Sebahattin Usta’nin ogullari; Aytekin, Yakup, Özkan Yildirim Kardesler’in sahibi oldugu Aymer’in basarisinin sirrinda ‘Baba ögüdü’ yatiyor. Babalarinin is ahlakini örnek aldiklarini söyleyen Aytekin Yildirim, bu baglamda özellikle is güvenligine, kaliteye, çalisanlarla sicak iliskiler kurmaya, insaat alaninin temizligine ve mütevazilige önem verdiklerini söyledi. Torbali’daki insaat sektörünü de degerlendiren Yildirim, insaat yogunlugunda ilçe olarak ilk sirada oldugunu, Türkiye’de de yüzde 65 ile birçok ili geride biraktigimizi söyledi. Son yillarda ilçedeki insatlarda kalite çitasinin oldukça yükseldigine de dikkat çeken Yildirim, “Su anda bir insa-atin temelinde kullandigimiz demir ile 10 yil önce binanin tamami yapilirdi” dedi.

KESKE MIMARLIK OKUSAYDIM

SON yillarda ilçede cazibesi en yüksek sektör haline gelen insaatçilikta birbirinden profesyonel müteahhit, mühendis ve yapi firmalari faaliyet gös-teriyor. 30 yildir bu sektörde olan ve Torbali’daki birçok konutta emegi olan Sebahattin Yildirim’in ogullarinin sahibi oldugu Ay-Mer Insaat da, il-çedeki basarili insaat firmala-rindan birisi. 3 kardesin yö-nettigi firma, bugüne kadar Aykent Siteleri, Yildirimhan gibi büyük projeler basta olmak üzere 1200 konuta imza atti. Uludag Universitesi Ekonomi Bölümü mezun olan Aytekin Yildirim, baba meslegi olan insaatçiligi çok sevdigi-ni, küçük yaslardan bu yana bu meslegin içerisinde olma-nin kendisine büyük avantaj sagladigini söyledi. Mimarlik okumadigi için pisman oldugunu söyleyen Yildirim, “Mimarlik okuyamadim ama simdi basarili mimar arkadaslarla çalisarak isi ögrenmeye çalisi-yorum” dedi.

BABA MIRASI: IS AHLAKI

BABALARININ kendilerine insaat sektöründe püf noktasi sayilabilecek birçok ayrintiyi ögrettigini söyleyen Yildirim, firma olarak önceliklerini su sekilde siraladi: “Bizim için is güvenligi tartisilmaz önceliktir. Çalisanlarimizin güvenli-gi, bizim güvenligimizdir. Bu-nun yaninda çalisanlarimiz ve is iliski içerisinde oldugumuz kisilerle kardes gibi olmayi ögrendik babamizdan. Hiç-birisi ile patron-isçi degiliz. Abi-kardes gibiyiz. Böyle ol-dugumuz için de bütün çali-sanlarimiz isi sahiplenir. Babamin bize ögrettigi bir diger ayrinti ise aksam saat 17.00’de paydos edilecekse saat 16.30’da temizlige basla-maktir. Çevremizi hiçbir sekilde rahatsiz etmemeye özen gösteririz” dedi.

INSAATTA EGE BIRINCISI

SON 10 yildir ataga geçen insaat sektöründeki gelisimi de degerlendiren Yildirim, ilçedeki insaatlarin kalitesinin çok iyi durumda oldugunu söyledi. Insaat yogunlugunu Ege’de ilk sirada oldugumuzu da söyleyen Yildirim, “Ilçedeki birçok insaatin kalite çitasi çok yükseldi. Zaten insaat yogunlugunda nüfusa orantiladigimizda Ege’de ilk sirada, Türkiye genelinde ise yüzde 65’lerdeyiz. Yapilarda modernizasyon yerlesti. Tek eksigimiz, binalarin yapiminin amaçsiz olmasi. Ilçede daginik yapilasma var. Örnegin avukat, kuaför ve doktor ayni binada faaliyet gösteriyor. Sektörlere hitap eden yapilar yok” dedi.

TORBALI’DAKI INSAATLAR SAGLAM

YENI deprem yönetmeligine uygun hazirlanan yapilarin çok saglam olduguna dikkat çeken Yildirim, “Artik binalarin saglamligi müteahhidin elinde degil. Yapi denetim firmalari ciddi anlamda denetim yapiyor. Örnegin 10 yol öncesine kadar bir binanin tamaminda kullanilan demir, simdi sadece temelinde kullaniliyor. Proje çizimine ödenen paranin iki kati denetim fir-masina ödeniyor. Projeler eskisi gibi elle çizilmiyor. Bil-gisayar, kullanilacak malzemeleri yeni deprem yönetmeligine uygun olarak kendisi belirliyor” dedi.

ELEMAN SIKINTISI

KALITESI yükselen insaat sektöründe en büyük sikintinin kalifiye eleman oldugunu söyleyen Yildirim, “Sektörümüzde insaat isini yürüten taseron gruplarin profesyonel kadrolarla  çalismamasindan dolayi sikinti yasaniyor. Ara elemanlarin kalifiye olmamasindan dolayi müteahhit ne kadar profesyonel düsünürse düsünsün bunu uygulamaya yansitamiyor. Bu durum, imi zaman insaatlarin kalitesini olumsuz etkileyebiliyor.

DIL KOLEJI AÇILIYOR

YAPIMINA geçtigimiz aylarda baslanan Ay Tower hakkinda da bilgi veren Yildirim, Torbali’da bir ilke imza atilacaginin da müjdesini verdi. AVM’nin sosyal alanlarin ve lüks konutlarin yer alacagi Ay-Tower’in ikinci katinda Dil Koleji açilacagini söyleyen Yildirim, burada 6 dilde 60 derslikli bir merkez olusturulacagini belirtti. Dil Koleji’nde dünya genelinde 70 ayri merkezde egitim veren dünya çaginda bir okul faaliyet gösterecek. Her yastan Torbalililarinin egitim verilecegi okulda, egitim kapsaminda zaman zaman yurt disina geziler düzenlenecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web