REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Bayanlar da tezgâha geçecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bayanlar da tezgâha geçecek
176 Görüntüleme
14 Nisan 2011 - 21:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaynakçilik ve Mobilya Dösemeciligi kurslarindan sonra simdi de CNC Freze Tezgahi Operatörlügü kursu açiliyor. Kurs için kurum yetkilileri dün imzalari atti. Istihdam garantili bu kursa bayanlar da basvurabilecek.

SANAYISI ile ön plana çikan Torbali’nin kanayan yarasi hâline gelen kalifiye eleman sikintisi, Torbali Ticaret Odasi, IsKur ve Endüstri Meslek Lisesi isbirligi ile açilan istihdam garantili kurslar sayesinde çözülüyor. Daha önce açilan Kaynakçilik ve Mobilya Dösemeciligi kurslarindan sonra simdi de CNC Freze Tezgahi Operatörlügü kursu açiliyor. Kurs için kurum yetkilileri dün imzalari atti. Istihdam garantili bu kursa bayanlar da basvurabilecek. Fabrikalarin üretim departmanlarinda çalisan bayan sayisi artarken, açilan bu kurs sayesinde bayanlar meslek edinme açisindan da tesvik ediliyor. Ilçedeki fabrikalarin talepleri dogrultusunda açilan kurslar sayesinde hem kalifiye eleman eksikliginin giderilmesi hem de issizligin azaltilmasi hedefleniyor.

3.KURS

TURKIYE’NIN en hizli gelisen ilçelerinden biri olan Torbali, arkasina aldigi rüzgârla hem nüfus hem de is alanlari açisindan büyümeye devam ediyor. Iyi bir ivme yakalayan ve yaklasik 700 isletmenin yer aldigi Torbali sinirlarinda, her gün binlerce kisi ilçe disindan çalismaya geliyor. Kalifiye eleman eksikligi firmalari bu çözüme itiyor. Ticaret Odasi’da bu sikintiya kesin çözümler bulmak için harekete geçti ve fabrikalar arasinda bir anket çalismasi yapti. Ankete göre belirlenen mesleklerdeki eleman eksikliklerinin giderilmesi için kurslar açilmaya baslandi. Ilk olarak Kaynakçilik kursunun açilmasina karar verildi. 98 kisinin basvurdugu kursta 16 kisi egitim görüyor. Ardindan da mobilya dösemeciligi kursu açildi ve bu kursa da basvuran 86 kisiden 20’si egitimlere basladi. Torbali’da ilk defa açilan istihdam garantili kurslarin yil boyunca devam edecegi ögrenildi.

440 SAATLIK KURS EML’DE

CNC Freze Tezga Operatörlügü kursu için imzalar dün atildi. TTO’da gerçeklestirilen imza törenine Baskan Behçet Çinar, EML Müdürü Dursun Kaya Öztürk ve Is Kur Müdürü Mehmet Nayman katildi. 2 Mayis’ta baslayacak olan kurs 7 Agustos’ta sona erecek. 69 günlük kursta toplam 440 saatlik bir egitim verilecek. Egitimler Sali günü hariç haftanin 6 günü boyunca Endüstri Meslek Lisesi’nde atölyelerde verilecek. 15 TL yevmiye ve saglik sigortasi primlerinin ödenecegi kursa 20 kisi alinacak. 1835 yas arasi kisilerin alinacagi kursta erkekler için askerligini yapmis sarti araniyor. Bayanlarin da alinacagi kursa basvuranlarin en az lise mezunu olmasi gerekiyor. Basvurular 29 Nisan’a kadar devam edecek.

BAYANLARI KURSA BEKLIYORUZ

TORBALI’DAKI kalifiye eleman ek-sikligini gidermek için sürekli ola-rak çalistiklarini söyleyen Behçet Çinar: “Fabrikacilarimizin dert yandigi bu sikintiyi giderebilmek için yeni arayislar içerisindeyiz. Sürekli olarak istihdamin saglan-abilecegi alanlarda kurslar açi-yoruz. CNC operatörlügü kursu da bunlardan bir tanesi. TTO, EML ve Is-Kur üzerine düsen gö-revi yapiyor. Bu yöndeki çalisma-larimiz da devam edecektir. Tor-bali’daki fabrikalar arasinda CNC tezgahlari bulunan isletmelerde çalisanlarin yüzde 10’u bayan. Artik bayanlarimiz üretimde boy göstermeye basladi. Ayrica mes-lek olarak fiziksel güç gerektirme-yecek bir is. Bu makineler bilgisa-yarli oldugu için bayanlarimiz kolaylikla bu meslegi ifa edebilir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web