Büyük Torbalı

Bayanlardan mobilya dösemeciligine rekor talep

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bayanlardan mobilya dösemeciligine rekor talep
229 Görüntüleme
05 Nisan 2011 - 21:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mobilya Dösemecilik Kursu’ için yogun bir basvuru var.  Ilk kez bayan mobilya dösemecilerinin de alindigi kursa basvuranlardan 4 kisiden birini bayanlar olusturuyor.

TORBALI Ticaret Odasi, IsKur ve Alfemo arasinda gerçeklestirilecek olan ‘Mobilya Dösemecilik Kursu’ için yogun bir basvuru var. Uç kurulus arasinda gerçeklestirilen protokolun imzalanmasindan sonra alinan basvurulara su ana kadar tam 88 kisi basvurdu. Is garantili kursta ilk kez bayan mobilya dösemecileri de egitim görecek. 11 Nisan’da baslayacak olan kurs, 4 Temmuz’da sona erecek. Ilk kez bayan mobilya dösemecilerinin de alindigi kursa basvuranlardan 4 kisiden birini bayanlar olusturuyor. Torbali’da ilk olacak bu kurs, yüzde 50 istihdam garantili. IsKur’un finansman ve Alfemo’nun da destek verdigi kursa katilacak 20 kisinin ise girmesi TTO tarafindan saglanacak.

88 KISIDEN 22’SI BAYAN

TORBALI’NIN en büyük eksiklerinden olan kalifiye eleman sorunu nihayet çözülüyor. Torbali Ticaret Odasi öncülügünde baslatilan kalifiye eleman sorununun çözümü için ilk olarak ‘Gaz Alti Kaynakçilik Kursu’ açildi. Birçok gencin basvurdugu bu kurs sona ererken TTO, bir diger kursu da hayata geçirdi. IsKur ve Alfemo isbirligi ile düzenlenecek olan kurs için basvurular tüm hiziyla devam ediyor. 28 Nisan’da baslayan basvurular bugün sona eriyor. 8 günlük süre içerisinde kurs için IsKur’a tam 88 kisi basvuruda bulundu. Kayitlarin tüm hiziyla devam ettigi kursun seçmeleri ise yarin gerçeklestirilecek. Ticaret Odasi Meclis Toplanti Salonu’nda yapilacak olan seçmeler saat 10:00’da baslayacak. Alfemo yetkilileri kurs için basvuranlarla tek tek görüsecek. Uç kurum, fabrikalarin en çok talep ettigi ‘Mobilya dösemeciligi’ ustalari yetistirecek.

BAYAN SAYISININ YUKSEK OLMASI SEVINDIRIYOR

BAYANLAR, kendilerinin de ilk defa basvurabildigi mobilya dösemeciligi kursuna yogun bir ilgi gösteriyor. IsKur Müdürlügü’ne yapilan basvurular kapsaminda 88 kisi kayit yaptirdi. Kayit yaptiranlarin ise 4’te 1’ini bayanlar olusturuyor. Ilk defa bayanlarin da basvurabildigi kursa rekor düzeyde bir talep var. Kaynakçilik kursundan daha fazla ilgi gören kurs 11 Nisan’da baslayip 4 Temmuz’ta sona erecek. Bu kurs bayanlarin ilk defa bu alanda egitim görmesi açisindan da büyük bir öneme sahip. Gösterilen ilginin kendilerini memnun ettigini söyleyen IsKur Müdürü Mehmet Nayman: “Erkekler kadar bayanlar da kurs için gelip basvuruda bulunuyor. Bayan sayisinin yüksek olmasi bizleri sevindiriyor. Ilçenin kanayan yarasi kalifiye eleman sorununun çözümüne bir nebze de olsa katki saglayacaktir” dedi. TTO ve IsKur önümüzdeki haftalarda CNC kursu açmayi da planliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web