Büyük Torbalı

Beyaz sermayenin NARIN ELLERI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Beyaz sermayenin NARIN ELLERI
193 Görüntüleme
05 Haziran 2013 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bayanlar, mermer sektörünün en güzide elemanlari oldular. Erkek egemenliginin agirlikli oldugu sektörde kendilerine siki bir yer edinmis durumda olan bayanlar, islerinde hem hizli hem titizler. 
TORBALI’DA faaliyet gösteren mermer mozaik fabrikalarinda çalisan mermer ustasi bayanlar, erkeklere tas çikartiyor. Ellerinin hamuruyla erkek isini en iyi sekilde yapan kadinlar, sektörün vazgeçilmez personelleri. Erkek egemenliginin agirlikli oldugu sektörde kendilerine siki bir yer edinmis durumda olan bayanlar, islerinde hem hizli hem titizler.  Çalisma azimleri ve el becerilerinin iyi olmasi nedeniyle isverenler tarafindan daha çok tercih edildiklerini belirten bayanlar, islerinden oldukça memnunlar. Alinlarinin teri ile evlerine ekmek götüren bayan ustalar, “Elimize kimse su dökemez” diyecek kadar da iddiali.

“ISIMIZI SEVIYORUZ”
GUNUMUZDE birçok sektörde görmeye alisik oldugumuz bayanlar, erkeklerin agirlikli olarak çalistiklari sektörlere el atiyor. Sanayi ustaligindan kamyon soförlügüne varincaya kadar çalisan hanimlarin sayisi gün geçtikçe artiyor. Torbali’da da özellikle mermer sektöründe ev hanimlari erkeklerle boy ölçüsüyor. Mermer ve mozaik fabrikalari, çalisanlari arasinda bayan olmasina önem veriyor. Birçok mermer firmasi, ustalarinin büyük bölümünü bayanlardan olusturuyor. Islerini çok sevdiklerini belirten bayanlar, bu meslegin zor bir meslek oldugunu, herkesin bu isi yapamayacagini ama yine islerini çok sevdiklerini söylediler.

“ÇALISANLARIMIZDAN MEMNUNUZ”
IS verenler de bayan mermer ustalarindan oldukça memnun. Torbali Atatürk Sanayi Sitesi’nde bulunan MEDMAR Mozaik Fabrikasi’nin Müdürü Özcan Kaygisiz, “Biz Türk Milleti olarak tembel insanlariz. Kolay ve garanti is aradigimiz için issiz kaliyoruz. Erkekler bile çalismiyorlar bu iste ama bayanlar oldukça istekli ve hünerliler bu iste. Ustalarimdan oldukça memnunum. Keske bütün erkekler onlar gibi çaliskan olsa. Bayanlar bize tas çikartiyor. Hem neseliler hem de islerinin ehliler” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web