REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bunlar da Torbali’nin çilgin projeleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bunlar da Torbali’nin çilgin projeleri
179 Görüntüleme
02 Mayıs 2011 - 20:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Girisimcilik Proje Destek Programi’nin sertifika töreninde 30 girisimciye sertifikalari dagitildi. Girisimciler, ilçeye buz pateni pisti, paintball gibi ilginç projeler hazirladi

TORBALI Ticaret Odasi (TTO) ve KOSGEB ortakligiyla baslatilan, Abigem tarafindan verilen ‘Girisimcilik Proje Destek Programi’nin sertifika töreni dün gerçeklestirildi. Kursa katilip basarili olan 30 girisimciye sertifikalari dün dagitildi. Bu yil ikincisi toplamda da üçüncüsü yapilan kurs 20 gün sürdü. Kursa katilan girisimciler, buz pateni pisti, paintball gibi ilginç projeler hazirladi. Girisimcilerin ortaya koyduklari birbirinden farkli fikir ve projeler ise büyük begeni topladi.

2 KURS DAHA AÇILACAK

GIRISIMCI potansiyelinin gelistirilmesi ve daha donanimli hale getirilmesi amaciyla KOSGEB tarafindan hayata geçirilen ‘Girisimcilik Proje Destek Programi’ sayesinde kendi isini kurmak isteyenlere yönelik kredi destegi veriliyor. Torbali Ticaret Odasi’da bu kredi ve desteklerden faydalanmak isteyen Torbalili girisimciler için ‘Girisimcilik Proje Destek Programi’ verilmesi için harekete geçti. Geçtigimiz yil Izmir’deki ilk kursun açildigi Torbali’da dün 2. kursun sertifika töreni yapildi. Girisimcilik Egitmeni Izmir Abigem Uzmani Umit Evren tarafindan verilen dersler geçtigimiz gün sona erdi. TTO Meclis Toplanti Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Kaymakam Zeki Arslan, TTO Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar ve Meclis Baskani Abdulvahap Olgun katildi. Çinar, girisimcilik kurslarinin önemli ve bir o kadar da güzel bir baslangiç olduguna dikkat çekerek: “Torbali’da kurulacak olan yeni isletmelerin, KOSGEB desteklerinden yararlanabilmesi için bu kurs açildi. Bu yil ikincisi sona eren kursun yil içerisinde 4 defa yapilmasina izin veriliyor. Bizde kalan 2 hakkimizi daha kullanip bu kurslari açacagiz. Insallah belge verdigimiz kursiyerlerimizin isletmelerine hayirli ugurlu olsuna gideriz” dedi.

AÇILAN HER IS YERI BIZI SEVINDIRIR

TORBALI’YA gelmek için kisinin birçok sebebi oldugunu ifade eden Zeki Arslan: “Torbali sürekli olarak büyüyen ve gelisen bir ilçe. Is kurmak yada is bulmak isteyenlerin gelmek için sebepleri oldugu bir ilçe.  Gelecegi oldukça parlak. Açilan bu kurslar girisimcilere projelerini sunmak için büyük bir firsat. Temennimiz bu kurs sayisinin artmasi. Her is yeri bir kisi için is ve as kapisidir. Açilan her is yeri bizleri sevindirirken, kapanan her is yeri ise bizleri üzer. Farkli organizasyonlara imza atan Ticaret Odasi’ni da tebrik ediyorum” diye konustu.

GIRISIMCIYE 97 BIN LIRA

KURSU bitirenler KOSGEB’den 97 bin liraya varan oranlarda kredi alabilecek. Girisimcilik Proje Destek Programi kapsaminda, is kurmak isteyen girisimcilere 27 bin lira hibe verilecek. Girisimciler, islerini kurduktan sonra 1 yil sonra, 2 yili ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz kredi verilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web