Büyük Torbalı

Çeyiz sandiklarinin içi degisti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çeyiz sandiklarinin içi degisti
360 Görüntüleme
29 Ocak 2011 - 1:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eskiden el emegi göz nuru olan, senelerce sandiklarda bekletilen ev esyalari, artik fabrikasyon üretime döndü, hazir ve pratik hâle geldi.

TORBALI’DA uzun yillaridir pazarlarda manifaturacilik yapan Ali Ekinci, Tepeköy Mahallesi 2. Hürriyet Caddesi’nde Ekinci Tekstil Çeyiz Manifatura isletmesini hizmete açti. Binlerce ürünün sergilendigi isletme çeyiz kurmak isteyen genç kizlarin isteklerine cevap veriyor. Finezza, Endaze, Belinda, Belenay, Favilla, Halaza, Halley, Clasy, Tepak’s Yedi Gece gibi bir çok önde gelen firmanin bayiligini elinde bulunduran firma, yatak örtüsünden havlu çesitlerine kadar birçok ürünü bünyesinde bulunduruyor.

ÇEYIZ ANLAYISI DEGISTI

YUZYILLARDIR evlilik hazirliginin bas taci olan çeyiz gelenegi, kirsal kesimde el emegi göz nuru içerigini hâlâ korusa da, özellikle büyük sehirlerde degisime ugradi. Çalisan genç kizlar, artik bakim isteyen danteller, oyalar yerine, pratik örtüleri tercih ediyor. Yöreden yöreye farkli uygulanan bu tarz gelenekler, zaman içinde degisime ugradi. Günümüzde degisen yasam kosullari, kadinin sosyal hayattaki yeri ve ekonomik sartlar, çeyiz gelenegini tam anlamiyla yok edemese de, önemli degisikliklere ugratti. Eskiden el emegi göz nuru olan, senelerce sandiklarda bekletilen ev esyalari, artik fabrikasyon üretime döndü, hazir ve pratik hale geldi. Artik gelin adaylari, yeni evinin esyalarini dügünden kisa bir süre önce hazirlamaya ve tamamlamaya basliyor, genelde hazir alinan magaza ürünlerini tercih ediyor. Bu magazalarin basinda gelen Ekinci Tekstil Çeyiz Manifatura vermis oldugu kaliteli hizmet ile müsterilerinin isteklerine cevap veriyor. Ilçenin önde gelen esnaflarindan olan ve (Basmaci Dede) olarak taninan Mustafa Ekinci’nin oglu Ali Ekinci uzun yillardir pazarlarda manifaturacilik yapiyor. Müsterilerine daha iyi hizmet verebilmek için isletme açan Ekinci, Tepeköy Mahallesi 2. Hürriyet Caddesi’nde Ekinci Tekstil Çeyiz Manifatura isletmesini hizmete açti. Ev tekstil ürünleri, yatak örtüsü, mutfak takimi, bornoz çesitleri, nevresim takimlari, havlu çesitleri, namazlik, bohça, yastik, perde gibi binlerce ürünü bünyesinde bulunduran isletme ülkede önde gelen birçok firmanin da bayiligini elinde bulunduruyor.

Yurtdisina özel siparis yapiyor

BAYANLARIN hazira yöneldigini ifade eden isletme sorumlusu Inci Ekinci, talebin yüksek oldugunu söyledi. Yatak örtülerinin çok talep gördügünü ifade eden Ekinci: “Genç kizlar ça-listigindan dolayi el islerine vakit ayiramiyorlar. Artik herseyin hazirina yöneliyorlar. Isletme-mizde bulunan Antep isleri çeyiz ürünleri, Bur-sa-Istanbul yatak örtüleri, Denizli, Bursa hav-lulari moda olmus durumda” dedi. Yurt disindan birçok müsterileri oldugunu dile getiren Ekinci: “Biz Torbali’nin yani sira yurtdisindan özel ola-rak müsterilerimiz var. Onlara da hizmet veri-yoruz. Müsterilerimize uygun bir ortamda hiz-met verebilmek için mekan açma geregi duyduk. Bunun yani sira Torbali’da birçok çeyiz evi züc-caciye ile karisik olarak hizmet verdiginden do-layi, tekstil yoklugunu hissettik. Müsteri agimiz Cumaovasi’na kadar ulasiyor” dedi. Evlerden özel olarak siparis ve ölçü aldiklarini da dile getiren Ekinci: “Evlerden ölçü aliyoruz. Dekor dösemesi yapiyoruz. Bunun yani sira müsteri-lerimize ürün yönlendirmesi yapiyoruz” diye-rek sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web