Büyük Torbalı

Çinar’dan ‘kurs açin’ çagrisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çinar’dan ‘kurs açin’ çagrisi
437 Görüntüleme
23 Ocak 2011 - 22:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO’nun KOSGEB isbirligi ile açtigi ‘Genç Girisimcilik Kursu’nda sona gelindi.  TTO Baskani Çinar, bir odanin en fazla 2 defa bu kursu açma hakki oldugunu belirterek, diger kurumlara da ‘Genç Girisimcilik Kursu’ açmalari için çagrida bulundu

GEÇTIGIMIZ aylarda hizmete giren Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) Sinerji Odagi’nin ilk faaliyeti olan ‘Genç Girisimcilik Kursu’nda sona gelindi. Türkiye’de ilk defa Torbali’da açilan kursa 35 kisi katildi. Genç girisimcilere yönelik olarak gerçeklestirilen program kapsaminda, is sahibi olmak isteyen ve özgün bir is fikrine sahip olan girisimciler krediden faydalanabilecek. Torbali Ticaret Odasi (TTO), büyük ilgi gören kursun ikincisini açmaya hazirlaniyor. Yeni egitim programi için tüm hazirliklar tamamlandi ve Subat ayinda start alacak. TTO Baskani Behçet Çinar, bir odanin en fazla 2 defa bu kursu açma hakki oldugunu belirterek, diger kurumlara da ‘Genç Girisimcilik Kursu’ açmalari için çagrida bulundu.

GIRISIMCIYE DESTEK SART

20 Aralik 2010 tarihinde baslayan kurs 28 Ocak 2011’de sona erecek. KOSGEB ve ABIGEM Izmir Program yöneticisi Umit Evren tarafindan Torbali Ticaret Odasinda gerçeklestirilen Uygulamali Girisimcilik Egitimi tüm hiziyla devam ediyor. Egitim programi sonrasinda sertifikalarini alacak olan katilimcilar, hazirlayacaklari is planlari ile KOSGEB’e basvuru yapabilecek. Is planlari kabul edilenler, kendi islerini kurma sürecinde KOSGEB’den 27.000 TL’si hibe, 70.000 TL’si kredi olmak üzere toplam 97.000 TL destek alabilecek. Bir ayi geçkindir devam eden kurs bu hafta sona erecek. Kursu ikincisi ise Subat ayinda yeniden açilacak. Genç girisimcilerin projelerinin hayata geçirilmesi için destek almalarinin sart oldugunu söyleyen Behçet Çinar: “Egitime katilanlarin çok güzel projeleri var. Insallah projeleri destek görür. Yeni projeleri hayata geçirmek her zaman risklidir. Küçük girisimcilerin bu riski kendi imkânlari ile hayata geçirmeleri oldukça zor. Bu destek sayesinde is dünyasina adim atabilirler” dedi.

SADECE TTO YAPMAMALI

BIR odaya veya bir kuruma yil içerisinde en fazla 2 defa kursu açma hakki verildiginin altini çizen Çinar: “Biz Türkiye’de bir ilki yaptik ve kurs ilk defa Torbali’da verildi. Simdi de ikincisini verecegiz. Ancak bu sayi arttirilmali. Gençlerin egitimi ülkenin kalkinmasiyla saglanir ve büyük oranda önem arz eder. Bu egitimleri diger odalar veya belediyenin de üstlenmesi gerekir. Gaziemir ve Karabaglar Belediyeleri, kendi ilçelerinde bu kursun açilmasini sagliyor. Ödemis Belediyesi de yakin zamanda kursu açacak. Sadece Ticaret Odasi degil, diger tüm odalarin ve yerel idarelerin bu konuya egilmeli” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web