Büyük Torbalı

Degirmencilikte 69 yillik marka

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Degirmencilikte 69 yillik marka
726 Görüntüleme
20 Temmuz 2011 - 21:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1942 yilinda bölgenin ilk degirmenine sahip olan Tahsin Balci’nin oglu Hasan Balci’nin Özbey’de kurdugu Balci Un Fabrikasi 21 yildir civardaki tüm köy ve beldelere hizmet veriyor.  

TORBALI’YA bagli Özbey Mahallesi’nde 21 yildir faaliyet gösteren Hasan Balci Has Un Fabrikasi, Torbali basta olmak üzere Menderes bölgesindeki bütün köy ve beldelere hizmet veriyor.1989 yilinda kendi degirmenini kuran Hasan Balci’nin sahibi oldugu Hasan Balci Has Un Fabrikasi ile Torbali tarim sektöründe önemli ölçüde boy gösteriyor. Balci, Özbey’de bulunan iki degirmenden birinin sahibi. Basarili ve dürüst esnaf kimlikleri ile çiftçilerin güvenini kazanan firma sahibi, insan iliskilerine çok önem verdiklerini dile getirdi. Firma olarak parayi arka planda tuttuklarini dile getiren. Balci: “Bizim için her seyden önce insan güveni gelir. Elbette ki ticarete para kazanmak için giriyoruz. Ama insanlarin güvenini kaybederseniz, kazandiginiz paranin kiymeti kalmaz. Bu nedenle önce müsteri güveni diyoruz. Yeri geldiginde müsterilerimizin ayagina gidip ürün getiriyoruz” dedi

SON SISTEM TEKNOLOJI ILE HIZMET VERIYOR

TEKNOLOJININ gelismesiyle pek çok meslek yok olmaya basladi. Dünyanin en eski ve önemli mesleklerinden biri olan degirmencilik, bugün yok olma tehlikesi ile karsi karsiya kalan mesleklerin basinda geliyor. 1989 yilinda Özbey Mahallesi’nde bugday alimi ve un satisi yapan Hasan Balci Un Fabrikasi, 5 ton un kapasitesine sahip. Fabrika son sistem makinelerle donatilmis durumda. Fabrika bünyesinde misir unu, kepekli un, kepek, hazir yem, bulgur ögütme, tarhana ögütme ve biber ögütme gibi hizmetlerin tamami veriliyor. Firma sahibi Hasan Balci Torbali’nin bütün köylerine hizmet verdiklerini dile getirdi. 675 metrekare kapali alanda hizmet veren fabrikada hem tasli hem de vansli degirmen sistemi var. Bölgede tarim sektörünün yaygin olmasinin islerine yansidigini dile getiren Balci: “Torbali tarimi ile bence ülkenin en önemli bölgeleri arasinda. Bu sayede ayakta kaliyoruz. Çiftçi kazanirsa biz de kazaniyoruz. Çiftçi ile her zaman iç içeyiz. Dürüst ticaretle çiftçimizin güvenini kazandik.” dedi.

UÇ NESIL DEGIRMENCI

DEGIRMENCILIGIN insan-lik tarihinin ilk mesleklerin-den oldugunu söyleyen Bal-ci, degirmeni oglu Erkan Balci ile birlikte isletiyor. Degirmenciligin baba mes-legi oldugunu söyleyen Bal-ci: “Degirmeni kurmak için çok ugrastim. Ama bu mes-lek bana babamdan kaldi. Emekli olmama ragmen hala severek ve isteyerek çalisiyorum” seklinde ko-nustu. Meslegi babasi Tah-sin Balci’dan ögrenen Ha-san Balci deyim yerindeyse degirmeni tirnaklari ile ka-ziyarak kurdugunu söyledi. 1989 yilinda Özbey’in iki degirmeninden birini ku-ran Balci zamanla çiftçi-lerin güvenini kazanarak meslekte ustalasti. Degir-meni fabrikaya çeviren Bal-ci simdilerde degirmeni og-lu Erkan Balci ile birlikte isletiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web