Büyük Torbalı

Dünya Evi’ne girdik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya Evi’ne girdik
359 Görüntüleme
06 Mart 2011 - 22:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

63 esnaf ortakliginda 20 bin TL’lik yatirimla kurulan Ege-Koop AVM, Dünyaevi konsepti görkemli bir törenle açildi. Izmir protokolünün hazir bulundugu açilista, merkezin Torbali’ya ve bölgeye saglayacagi katkiya vurgu yapildi

 

TURKIYE’NIN ilk ‘Ihtisas Alisveris Merkezi’ olan Ege-Koop Alisveris Merkezi, büyük bir törenle hizmete girdi. 20 milyon liralik dev yatirim olan Ege-Koop AVM, Dünyaevi konseptiyle kapilarini açti. 63 esnafin kümelenerek biraraya geldigi Ihtisas Alisveris Merkezi’nin 250 bin kisiye hizmet edecegi ve 1000 kisiye de is imkani saglamasi bekleniyor. Gerçeklestirilen büyük açilis töreninde 11 çift toplu nikah töreniyle dünyaevine girerken, ünlü mankenlerin katildigi defile ise davetlilerin büyük ilgisini topladi. Bölgeyi ‘Ilgi odagi’ haline getirecek olan yatirimi kendilerinin yaptigini söyleyen Hüseyin Aslan, bu tesisi de Torbalililarin yasatacagini belirtti. Vali Cahit Kiraç ve Büyühsehir Belediye Baskanvekili Sirri Aydogan da konusmalarinda, merkezin Torbali’ya ve bölgeye saglayacagi katkilara vurgu yapti.

 

GELINLIK VE DAMATLIK SEKTÖRUNDE MERKEZ OLACAK

‘DUNYAEVI’ ve ‘Askimin Ilk Adresi’ konsepti ile hazirlanan yatirimin açilis kurdelesini Vali Cahit Kiraç, Büyüksehir Belediyesi Baskan Vekili Sirri Aydogan, Ege-Koop Baskani Hüseyin Aslan, Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur, Izmir Ticaret Odasi Meclis Baskani Necip Kalkan birlikte kesti. Kemeralti’ndaki 63 küçük esnafin biraraya gelerek Dünyaevi konsepti ile olusturdugu Ege-Koop AVM, Türkiye’de bir ilk olma özelligini de tasiyor. Ege-Koop Dünyaevi’nin gelinlik, damatlik ve abiye giyim sektöründe is baglantilarinin kurulmasinda ticari bir köprü olusturmasina ve firmalarin dünya ticaretinden aldiklari paylarini daha da arttirmasini saglamasi bekleniyor. Dünyaevi konsepti bir yandan evlenecek olan çiftlere ucuz ve kaliteli ürünleri tek çati altinda sunmayi planlarken, küçük ensafin da biraraya gelmesini amaçliyor.

 

IKI KERE MUTLUYUM

ILÇEYI yöneten bir insan olarak iki kez mutlu oldugunu belirten Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur, hem bölgeye böyle bir yatirimin kazandirilmasindan hem de AVM esnafi ile bölge esnafinin kisa sürede kaynasip büyük bir dayanisma örnegi sergilemelerinden duydugu memnuniyeti dile getirdi. Uygur: “Bu ilçeyi yöneten bir insan olarak iki kere mutluyum. Birincisi, böyle bir yatirimin bölgeye kazandirilmasin ötürü mutluyum. Ikincisi de, böyle bir projenin bölgeye gelmesi nedeniyle islerinin kesilmesinden çekinen bölge esnafinin rahatsizliginin ortadan kalkip, projenin önemini kavrayarak AVM esnafi ile isbirligi içerisine girip dayanisma örnegi sergilemesi. Dolayisiyla, projenin bölgeye hayirli ugurlu olmasini diliyorum” dedi.

ASKIN ADRESI AYRANCILAR’DA

EGEKoop Dünyaevi, daha ilk günden her bütçeye hitap eden indirimleriyle, Izmirlilerin ilgi odagi oldu. 499 TL’ye gelinlik, 79 TL’ye abiye, 199 TL’ye damatlik, yüzde 50’ye varan indirimlerle mobilya ve ev dekorasyon malzemelerinin satisa sunuldugu EgeKoop Dünyaevi Alisveris Merkezi’nde yer alan günlük sok indirimler, Izmirlilerden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin ilk “ihtisas alisveris merkezi” EgeKoop Alisveris Merkezi Dünyaevi, Torbali Belediye Baskani Ismail Uygurun kiydigi toplu nikah töreni ve aralarinda Ece Gürsel, Senem Kuyucuoglu ile Tatiana Tsvikevic gibi taninmis mankenlerin yer aldigi defileyle görkemli bir açilisa imza atti. Mehmet Gülaylar ile Levent Çakaloz’un Izmir Valisi Cahit Kiraç ile birlikte, katkilari nedeniyle EgeKoop Genel Baskani Hüseyin Aslan’a plaket sundugu açilis, renkli görüntülere sahne oldu.

AÇILISA YOGUN ILGI

IZMIR Büyüksehir Belediye Baskan Vekili Sirri Aydogan, Torbali Kaymakami Zeki Arslan, CHP Genel Baskan Yardimcisi Alaattin Yüksel ile Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur’un yani sira Izmir milletvekilleri, Ilçe Belediye Baskanlari, sivil toplum kurulusu temsilcileri, meslek odalari, medya ve siyasi parti temsilcileri ile birçok seçkin davetlinin de hazir bulundugu büyük açilista konusan Izmir Valisi M. Cahit Kiraç, Izmir ve Torbali’ya böylesi önemli bir yatirimi kazandirdigi için EgeKoop’a tesekkür etti. Kiraç, Kemeralti’ndaki ahievran kültürünü de Torbali bölgesine tasiyip bunu farkli bir kültürle paylastigi için Kemeralti esnafini da ayrica tebrik etti, sunlari söyledi: “Dünyanin ilk toplu AVM’lerinin tatbikatinin yapildigi Kemeralti’ni, sahip oldugu ahievran kültürüyle birlikte buraya tasiyan Kemeralti esnafini tebrik ediyorum. Bu tarzda bir gelinlik ve abiye fuarinin böyle bir alisveris merkezinde olmasi. bizim için büyük mutluluk” dedi.

AYDOGAN: 365 GUN AÇIK OLACAK BIR FUAR

GÖSTERDIKLERI özveriden dolayi EgeKoop’u tebrik eden Izmir Büyüksehir Belediye Baskan Vekili Sirri Aydogan, is yeri sahiplerini de EgeKoop AVM’de isyerlerini açtiktan sonra ‘Benim isim bitti’ diyerek bireysel hareket etmeyip, kendisini hala EgeKoop ailesinin bir ferdi saydiklari için tebrik etti, bölgeye sagladiklari katkidan dolayi de tesekkür etti.
Eski ihtisas alisveris merkezlerini Sirri Aydogan, EgeKoop AVM gibi, diger is kollarinin da ayni ihtisas alisveris merkezlerini çogaltmalarini umdugunu söyledi. Dünyaevi projesini, Izmir’in en basarili 2 fuari olan mermer ve gelinlik/abiye fuarina benzeten Aydogan, “Izmir’in en basarili 2 fuarindan biri olan Gelinlik ve Abiye Fuari buarada, EgeKoop Dünyaevi AVM’de 365 gün 24 saat açik olacak. Ki bu da Türkiye’de bir ilk olacak. O yüzden projede emegi geçen herkese tesekkür ediyorum, yolunuz açik olsun diyorum” seklinde konustu.

ASLAN: YAPMASI BIZDEN YASATMASI SIZDEN

EGEKoop Dünyaevi’nin de gelinlik, damatlik ve abiye giyim sektöründe is baglantilarinin kurulmasinda ticari bir köprü olusturmasina ve firmalarin dünya ticaretinden aldiklari paylarin daha da artmasina vesile olmasini temenni ettigini söyledi, sunlari ekledi: “EgeKoop, önce ortak akilla düsünce üretmekte, sonra bu düsünceyi projelendirmekte ve üçüncü asamada da, en kisa sürede kaliteyi ucuza mal ederek üretimi tamamlayip eseri ortaya çikarmaktadir. EgeKoop Ihtisas Alisveris Merkezi Dünyaevi de bu sekilde önemli bir esere dönüsmüstür. Yapmasi bizden, koruyup gelistirilmesi ve yasatilmasi da sizden. Valimiz Sayin Cahit Kiraç’in 5. Gelinlik, Damatlik ve Abiye fuarindaki açilis konusmasinda belirttigi gibi Dünyaevi’nin de gelinlik, damatlik ve abiye giyim sektörümüzde is baglantilarinin kurulmasinda ticari bir köprü olusturmasina ve firmalarin dünya ticaretinden aldiklari paylarin daha da artmasina vesile olmasini temenni ediyorum.”

AYRANCILAR ILGI ODAGI OLACAK

“DUNYAEVI konsepti, bir yandan gelin ve damat aday-larina ucuz, kaliteli ve tek merkezden hizmet sunmayi amaçlarken diger yandan da esnafin ‘kümelenerek’ bir is-birligi ve güç birligi yapma-sini öngörmektedir” diyen Hüseyin Aslan, “Ege-Koop Ihtisas Alisveris Merkezi ‘Dünyaevi’ konsepti; Torbali-yi, Ayrancilari ve tüm bölgeyi ‘ilgi odagi’ haline getirecek, kent içindeki gross ve hiper marketlerin küçük esnaf al-eyhine olusturdugu ‘haksiz rekabeti’ belli ölçüde önleye-cektir. Bu model; küçük es-nafi korumanin yaninda, tü-keticiyi de ucuz ve kaliteli mal ve hizmet sunacaktir. Ayrica; Ihtisas Alisveris Mer-kezinde tüketicinin tüm ihti-yaci ayni anda, ayni yerde ucuz ve kaliteli bir sekilde karsilanacak ve böylece kente yerlesme egilimi zayiflaya-cak, bölgede yeni bir ekono-mik sosyal ve kültürel doku olusacaktir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web