Büyük Torbalı

Dünya pazarina göz diktiler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya pazarina göz diktiler
533 Görüntüleme
09 Kasım 2010 - 22:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2 yildir ilçede yapi kimyasallari alaninda faaliyet gösteren Berico Yapi Kimyasallari, dün düzenlenen kokteylde müsterileri ile bulustu. Firma ortaklarindan Hüseyin Karaagaç, Torbali’da isi yalitim fabrikasi açmak istediklerini söyledi.

1992 yilindan bu yana  Ankarada faaliyet gösteren Berico Yapi Kimyasallari, 2008 yilinda Çapak yolu üzerinde 2.5 milyonluk dev bir yatirim yaparak ikinci üretim tesisini faaliyete açti. Firmanin Torbali’yi seçmesinin en büyük sebebi limana yakin olmasi. Berico’nun ortaklarindan Hüseyin Karaagaç, ilerleyen dönemlerdeki hedeflerinin insaat sektörüne yatirim yaparak Torbali’da isi yalitim fabrikasini faaliyete geçirmek oldugunu söyledi. 3 bin metre kare alan üzerinde ve 1.500 metrekare kapali alanda faaliyet gösteren firma, 18 kisiye istihdam sagliyor. Firmanin 2011 hedefi, is istihdamini arttirarak yurt disi pazarina açilmak. Fabrika yetkilileri, dün bir kokteyl düzenleyerek Izmir bölgesinde bulunan müsterileri ile bulustu.

56 DEGISIK URUNLE ULKE PAZARINA DAMGASINI VURDU

1992 yilinin son zamanlarinda insaat sektörünün gelisimini ve gelecekte yapi kimyasallari sektörünün kaydedecegi asamayi düsünerek Ankara’nin Sarayköy bölgesinde üretime baslayan Berico Yapi Kimyasallari fabrikasi, o günkü insaat sektöründe yapi kimyasallari kullaniminda en çok kullanilan ürünlerden olan fayans & seramik yapistirici ve derz dolgusunu üreterek 1995-1996 yillarina kadar sadece bu iki ürünle üreti-mine devam etti. Mevcut ürün gami içerisinde fayans&seramik yapistiricilari, granit yapistiricilari, flex havuz   yapistiricilari, yalitim pano yapistiricilari ve gaz beton yapistiricilarindan baslayan çimento bazli birçok yapistirici çesidi ile birlikte tamir harçlari, hazir dekoratif sivalar, yalitim pano sivalari, renkli-antibakteri-yel-silikonlu fuga çesitleri, epoksi yapistirici ve fugalar,aderans artirici likit astar, sivi yapistirici gibi 56 degisik ürünle her geçen gün piyasanin talepleri dogrultusunda kendisini gelistirmeye devam eden firma, 2.5 milyonluk bir yatirimla 3000 metre kare alan üzerindeki ikinci üretim tesisi ile 2008 yilindan bu yana ilçemizde faaliyetlerini sürdürüyor. Firmanin en büyük hedefi ülke gene-linde 10.siradan 3’e yükselerek yurt disi pazarina açilmak.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

URUN gami içerisinde fayans ve seramik yapistiricilari, granit yapistiricilari, flex havuz yapistiricilari, yalitim pano yapistiricilari ve gaz beton yapistiricilarindan baslayan çimento bazli birçok yapistirici çesidi ile birlikte tamir harçlari, hazir dekoratif sivalar, yalitim pano sivalari, renklianti-bakteriyel-silikonlu fuga çesitleri, epoksi yapistirici ve fugalar, aderans artirici likit astar, sivi yapistirici gibi 56 degisik ürün bulunan firma, her geçen gün piyasanin talepleri dogrultusunda kendisini gelistirmeye ve hizmet vermeye devam ediyor. Torbali bölgesinin is adamlarini her yönü ile cezbettigini söyleyen Karaagaç: “Ege bölgesi bir kenara atilacak bölge degildir. Çogu yatirimcilar Istanbul bölgesini tercih ederken biz yatirimlarimizi Torbali’dan yana kullandik. Bunun en büyük sebebi, her geçen gün büyüyen sanayisi ve limana, hava alanina ve otobana yakin olmasidir. Yurt disi pazarina ürünlerimizi liman üzerinden gönderecegiz. Yatirimlarimiz bununla da sinirli degil. Insaat sektörü alaninda ciddi yatirimlar düsünüyoruz. Öte yandan ilerleyen dönemlerde isi yalitim imalati fabrikamizi açarak daha çok insanimiza is kapisi açacagiz” seklinde konustu.

HEDEF: YURT DISINA AÇILMAK

SUREKLI büyüme kaydet-tiklerini dile getiren sirket ortaklarindan Hüseyin Karaagaç: “Ankara ve Izmir fabri-kalarimizda satis yapiyor.  Ayrica, Istanbul ve Antalya’da da mobil çalisan satis temsilcilerimiz bulunmaktadir. Pa-zara sundugumuz 3 marka ‘BERICO, BERIX, SARAY-KIM’ zaman içersinde bölge-sel ve ihtiyaca yönelik sebeplerle ortaya çikmistir. Bütün Türkiye’ye üretim ve pazarlama yapan bir firma olmamiz-dan dolayi her bölgedeki ye-rel üreticilerle de mücadele anlaminda, oranlarinda çok fazla kalite farki olmamaksizin farkli markalarla piyasada faaliyetimize devam ediyoruz. 3 markamiz da kalite, saglamlik ve performans anlaminda firmamiz güvencesi altindadir. Mevcut ekonomik kosul-larda sirketin daha dinamik olma-si ve kapasitesinin tam kullanimi anlaminda 3 mar-kanin da bize fayda getirdigini rahatlikla söyleyebiliriz. Son ugrasi kolumuz yapi kim-yasallari, her geçen gün in-sanlara daha iyi nefes alacak-lari ve kendilerini güvende hissedecekleri mekânlar sun-makta çok önemli bir yere sa-hiptir ve her geçen gün yeni ürünlerle insanlarimizin ra-hatini, güvenini düsünmeye devam etmektedir. Ilerleyen dönemlerde yurt disina açi-larak firmamizi daha da bü-yütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web