Büyük Torbalı

Dünya’nin çayi Karakuyu’dan

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya’nin çayi Karakuyu’dan
417 Görüntüleme
08 Temmuz 2011 - 20:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya meyve ve bitki çayi pazarinin yüzde 65’lik kismini karsilayan Martin Bauer dün Karakuyu’da yeni fabrikasini görkemli bir törenle hizmete açti.

BITKISEL ürünleri endüstriyel olarak isleme konusunda dünyanin en büyük firmalarindan biri olma özelligini tasiyan, merkezi Almanya’da bulunan ve temelleri 1930 yilinda atilan Martin Bauer Grubu dün Karakuyu’da yeni fabrikasini görkemli bir açilisla hizmete açti. Uretimini yaptigi hammaddeler ile dünya meyve ve bitki çayi pazarinin yüze 65’lik kismini karsilayan Martin Bauer, bu sektörde faaliyet gösteren firmalarin en büyük tedarikçisi olma özelligini tasiyor. Meyve ve bitki çaylari yaninda üretimini yapmakta oldugu bitkisel ekstralarla gida ve ilaç sanayilerine de hizmet veren firma, 2004 yilindan bu yana Torbali’da faaliyetlerini sürdürüyor.

UST DUZEY YÖNETICILER AÇILISA KATILDI

FIRMANIN yeni tesisinin açilisina Martin Bauer Yönetim Kurulu Baskani Adolf Wedel, firmanin CEO’su Helmut Hack, Torbali Kaymakami Zeki Arslan, Belediye Baskani Ismail Uygur, Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, firmanin Genel Müdürü Akin Palazoglu ile çok sayida is adami ve davetli katildi. Açilista konusan Martin Bauer Grubu Yönetim Kurulu Baskani Adolf Wedel: “1986 yilinda birisi bize gelip Türkiyedeki çay sektörü hakkinda bilgi verdi ve çok dikkatimizi çekti. Bu kisi Mehmet Teymen’di. Kendisine huzurunuzda tesekkür ediyorum. Türkiye’deki yaptigimiz islerde çok büyük faydasi oldu. Bugünün basarisini konusurken geçmise dönmemek olmazdi. Bizim için en önemlisi ne fabrikalar ne de makinelerdir. Bizim için önemli olan tek sey çalisanlarimizdir.”

KAYMAKAM: MEMNUN OLDUK

AKIN Palazoglu’nun ardindan konusma yapan Torbali Kaymakami Zeki Arslan konusmasinda: “Uluslararasi bir sermayenin Türkiye’de Torbali’da yatirim yapmasi memnun edici. Martin Bauer Grubu çok isabetli bir karar vermistir. Bölge idarecileri olarak bizler bölgeye yatirim yapmak isteyen firmalarin islerini kolaylastirma çabasi içerisindeyiz. Yeni firmanizin hayirli olmasini diliyorum” dedi. Belediye Baskani Ismail Uygur ise konusmasinda Türkiye’nin dünya üzerinde hizli büyüyen bir ülke oldugunu firmanin yerinde bir yatirim yaptigini söyledi. Uygur: “Bizim bitkilerimizi iyi sekilde degerlendirdikleri için Martin Bauer Grubu yöneticilerine ve çalisanlarina tesekkür ederim. Yatirimlarinin büyüyecegine inaniyorum” dedi.

DUNYA PAZARININ IHTIYACINI KARSILIYOR

TORBALI’da 2004 yilinda kurulan Martin Bauer Türkiye, faaliyette bulundugu diger tüm ülkelerde oldugu gibi burada da meyve ve bitki çaylari pazarinin olusmasini ve büyümesinde ön-emli katkilar sagladi. 2010 yili sonunda Karakuyu Çamlica Kö-yü yolu üzerinde kurulan yeni tesisi ile yillik 4000 tona yak-lasan üretim hacmine ulasti. Martin Bauer, bu üretim mikta-rinin yaklasik 2000 tonluk kis-minin Türkiye’den toplanip is-lenen bitkilerin yurtdisina ihra-catini sagladi. Türkiye’de 400 hektarin üzerinde bir alanda sözlesmeli tarim yapan Martin Bauer Grubu, Türkiye’de üre-tilerek yurtdisina ihracati yap-tigi tibbi ve aromatik bitkiler arasinda nane, isirgan otu, reze-ne, melisa, anason gibi bitkiler bulunuyor.

PALAZOGLU: GURURLUYUZ

MARTIN Bauer Grubu Genel Mü-dürü Akin Palazoglu ise konusma-sinda, “2004 yilinda kurulan Mar-tin Bauer Türkiye, 2006 yilinda üretime baslamis ve 2007 yilinda bu arazi üzerine il deposunu insa etmistir. Geçtigimiz yil Agustos ay-inda basladigimiz üretim tesisi in-saatini, azimle sabirla ve heyecanla çalisip bu yilin ilk aylarinda ta-mamlamis bulunuyoruz. Bu süreçte emegi geçen tüm arkadaslarima ve bu sürece katki saglayan tüm is or-taklarimiza tesekkür ederim. Açi-lisimiza katilarak bizi onurlandiran Torbali Kaymakami Zeki Arslan, Belediye Baskani Ismail Uygur ve Torbali Ticaret Odasi yetkililerine ve degerli misafirlerimize tesekkür ederim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web