Büyük Torbalı

Dünyanin tasini kiriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünyanin tasini kiriyor
483 Görüntüleme
04 Kasım 2010 - 22:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alaninda Izmir’in en büyük üretici firma olma özelligini tasiyan General Makine, Yazibasi’dan ülke ve dünya piyasasina taskirma makinesi, yikama makinesi, kum eleme makinesi ve kömür kirim makineleri üretiyor.
TURKIYE’nin tas ve maden kir-ma, eleme, yikama, ögütme ve stoklama ekipmanlari imalatinda önde gelen kuruluslarindan biri olan General Makine, Yazibasi’da 14 yildir faaliyet gösteriyor. Isletme Yazibasi’dan dünyanin bir çok ülkesindeki maden ocaklarina tas kirma makineleri üretiyor. Firma sahibi Aydin Kavas, basta Uzakdogu ve Asya ülkeleri olmak üzere, birçok Avrupa ülkesine ihracat yaptiklari söyledi. Çalisanlarin tamaminin Torbali’dan oldugunu söyleyen Kavas, “Ulkemiz kalkinmasinda üretime ve yatirima verilen önemin, insana yapilan yatirimla da bütünlesmesini umuyoruz” dedi.

IZMIR’IN EN BUYUK URETIM TESISI

TURKIYE’NIN tas ve maden kir-ma, eleme, yikama, ögütme, stok-lama, ekipmanlari imalatinda önde gelen kuruluslarindan bir olan Ge-neral Makine’nin temelleri 1979 yilinda Izmir’de atildi. Yazibasi’da 2006 yilindan beri hizmetlerine de-vam ediyor. 5000 metrekare kapali 10.000 metrekare açik makine par-kuru ile Izmir’in ilk ve tek en bü-yük üretim ve stok tesisi olma özel-ligini tasiyor. Firma, uzman perso-neli ile Türkiye’de ve yurt disinda yillardir modern tesisler kuruyor. General Makine üretim tesisleri ve teknolojilerine yaptigi yeni yati-rimlarla, yurt içinde ve yurt disinda 2000’li yillarin gereklerini karsili-yor. Egitimli ve deneyimli isletme-ciler, mühendisler, teknisyenler ve kalifiye isçiler ile planlama ve pro-jelendirmeden; imalat, montaj, tes-limat, ve satis sonrasi hizmete ka-dar konusuna hakim ve uzman bir yapiya sahip olan firma, kendini yolun basinda sayip ülke sanayiles-mesine ve dünyada sahibi olmasina hizmet için ciddî bir aday. Firma-nin bünyesinde 60 personel görev yapiyor. Izmir’de en büyük üretici firma olma özelligini tasiyan firma ilçemizden ülke ve dünya piyasa-sina taskirma makinesi, yikama makinesi, kum eleme makinesi ve kömür kirim makineleri üretiyor. General Makine tüm dünyadaki maden ocaklarina tesisler kurarak ülkenin yildizi parlayan firmalari arasinda yerini aliyor. General Ma-kine yillik tesis olarak 6 takim 110’luk tesis ve 10 takim 90’lik tesisi üretiyor.

AVRUPA VE ASYA ULKELERINE IHRACAT YAPIYOR

YAZIBASI’DA faaliyet gösteren General Makine’nin ürettigi ürün-lerin arasinda seyyar ve sabit tesis-iler, titresimli besleyiciler, çeneli kiricilar, darbeli kiricilar, hidrolik ayarli darbeli kiricilar, dik milli kiricilar titresimli elekler, yikayi-cilar, kanveyör bantlar, ikinci el makineler, yedek parçalar ve teknik çizimler yapiliyor. Öte yandan fir-ma Ar-Ge arastirmalarina agirlik veriyor. General Makine’nin üret-tigi makineler, en sert malzemeleri bile rahatlikla kirabilen ürün grubu olan çeneli kiricilar, hidrolik sistem yardimiyla da makineden almak istediginiz ürünü, ürün kapasitesine göre çene açikliginin kolay ve hizli bir sekilde ayarlanmasina olanak vermekte. Ayrica istenildiginde otomatik yaglama sistemi uygulan-masi mümkün olan ürün grubumu ile müsterilerine, sorunsuz hizmet verebilmesi için üstün mühendislik çalismalarinin sonucun da dizayn ediyor. Tüm maden ocaklarina tesis kurulumu yaptiklarini ifade eden firma sahibi Aydin Kavas, “Türkiye basta olmak üzere dünyanin her yerindeki maden ocaklarina tesisler kuruyoruz. Bir maden ocaginin te-sisini uzaman ekibimizle bastan asagi kurup teslim ediyoruz. Türki-ye’deki büyük firmalarin bizi tercih etmesinin basinda verdigimiz ka-liteli hizmet anlayisi geliyor” dedi.

ÇALISANLARIN TAMAMI TORBALI’DAN

HIZMET araci olarak ekipmanlarini alirken dikkat etmesi gerekenler konusunda önemli açiklamalarda bulunan Kavas: “En önemli konula-rin basinda üretici firmalarin yeter-liligi, sistemin dogru seçimi ve ope-ratör tarafindan kullanilmasi kavra-minin yerlestirilmesi gelmekte. Ul-kemiz kalkinmasinda üretime ve ya-tirima verilen önemin, insana ya-pilan yatirimla da bütünlesmesini umuyoruz. 1979 yilindan beri ana konumuz olan tas ve maden kirma, yikama, eleme tesisleri (seyyar-sabit) ithalat, satis ve pazarlama-sinda deneyimli personelimizle hiz-met veriyoruz. Ana ilkemiz aktif hiz-met kalitesidir. Özellikle son yillarda yurtiçi disinda, yurt disinda da te-sisler ihraç ediyoruz. Ihracini yap-tigimiz ürünler, basta Uzakdogu ve Asya ülkelerinin yaninda, fason ola-rak da Avrupa ülkelerine ihraçlari-miz gerçeklesmektedir. Çalisan per-sonelimizin tamami Torbali’dan ali-yoruz. Çünkü bir yere yatirim yapi-yorsak, o bölgenin kalkinmasi için elimizden gelenin en iyisini yapariz” diyerek sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web