Büyük Torbalı

Dünyanin yolunu çiziyoruz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünyanin yolunu çiziyoruz
636 Görüntüleme
18 Nisan 2011 - 21:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altekma, Boytekma, Signatekma sirketler toplulugu, Türkiye basta olmak üzere Türki Cumhuriyetleri ve Ortadogu ülkelerine boya ve sinyalizasyon sistemleri, ve yol çizme ekipmanlari üretimi yapiyor.

YAZIBASI Sanayi Sitesinde 2004 yilindan bu yana faaliyet gösteren Altekma, Boytekma, Signatekma sirketler toplulugu, Türkiye basta olmak üzere Türki Cumhuriyetleri ve Ortadogu ülkelerine boya ve sinyalizasyon sistemleri, ve yol çizme ekipmanlari üretimi yapiyor. Firma ülkenin her ilinde kurumsal ihalelere girerek bütün belediye ve Karayollari bölge müdürlüklerine ürün tedarik ediyor. 15 metrekare alanin 20 bini kapali olmak üzere 150’i askin uzman personeli ile hizmet veren firma, her geçen gün pazar payini büyüterek alaninda lider olma yönünde emin adimlar ilerliyor. Yillik 20 Milyonluk cirosunun büyük bölümünü ArGe çalismalarina ayiran firma, 2011 yili içerisinde ise büyük yatirimlar yapmaya hazirlaniyor. Sirketler Grubunun bir kolu olan Signatekma bünyesinde Türkiye’de ilk olarak 14 çesit yol çizgi boyasi üreten tek firma olma özelligini tasiyor.  Altekma Sirketler toplulugu hem uygulama hem ekipman üreten tek firma özelligini tasiyor. Firma boya alaninda Türkiye’de yüzde 15, uygulama alaninda ise yüzde 15 pazar payina sahip. Firma her geçen yil artan cirosu sektöründe liderlige oynuyor.

PAZAR PAYINI GENISLETIYOR

HER yil Pazar payini büyüterek sektöründe liderlige oynayan firma Signatekma Boya ve Sinyalizasyon firmasini ise 2007 yilinda Torbali ilçesi, Yazibasi beldesinde hizmete açti. Firmanin bu tesislerde Yol Çizgi boya türleri olarak su bazli boyalar, solvent bazli boyalar, çift komponentli boya ve termoplastik toz boya üretimlerini yapilmakta. Altekma ve Boytekma Grup sirketlerinin faaliyet alanlarina tamamlayici olarak yol çizgi boyalari ve düsey trafik isaretlemeleri üretmek üzere kurulan Signatekma A.S , ayni zamanda Avrupa’nin bu konuda en büyük sirketlerinden biri olan Signature S.a ortakligi. Firma bütün üretim tesislerini Torbali’ya tasiyarak her geçen yil hedeflerini büyütüyor. Türkiye’de Devletin yol yapiminda ciddi yatirimlari olduguna dikkat çeken firmanin genel koordinatörü Reyhan Bilgiç: “Ulkemizde yol yapiminda çok ciddi derecede yatirimlar var. Bulundugumuz sektör her geçen gün genisleyip büyümekte. Bizde her geçen yil hedeflerimizi büyüterek ciddi yatirimlar yapiyoruz. Türkiye’de çizgi bir önem kazandi. Çizgi demek AB ülkelerinde medeniyet demek. Ulkemizde bu kavram oturmaya, çizgi önem kazanmaya basladi. Bizim sektör gelecegi olan bir sektör” dedi.

YAZIBASI’YA 2.5 MILYONLUK YATIRIM

FIRMA her geçen yil hedeflerini büyüterek yeni yatirimlar yapmaya hazirlaniyor. Yazibasi bölgesine 2.5 Milyonluk yatirim yapmaya hazirlandiklarini dile getiren Bilgiç: “Biz sürekli büyüyen bir firmayiz. Büyüdükçe de yatirimlarimiz artiyor. Boytekma Araç Ekipmanlari üretim yerimizi genisletmeye hazirlaniyoruz. Yeni yapilacak olan firmamiza 50 personel alarak çevremize de istihdam sagliyoruz” dedi. Çalisanlarinin büyük çogunlugunun Torbali’dan oldugunu dile getiren Bilgiç: “Elemanlarimizin büyük çogunlugu Torbali’dan. Burada yatirim yapiyorsak, bu bölgenin insanina istihdam saglamak en öncelikli amacimizdir. Tek sikintimiz kalifiyeli eleman bulamiyoruz” dedi.

TURKI CUMHURIYETLER VE ARAP ULKELERINE HITAP EDIYOR

1997 yilinda Hulusi Durmus, tarafindan Izmir de kurulan ALTEKMA Graco( Airless boya püskürtme ekipmanlari, Clemco (Yüzey temizleme tek-nolojileri), Puitzmaister Dy-najet ( Yüksek Basinçli Su Jet-ler) firmalari ile Türkiye dis-tribütörlügü anlasmasi yaparak, boya püskürtme makineleri, akiskan uygulama çözümleri ve yüzey hazirlama teknolojileri konusunda faaliyet göstermeye basladi. Hizmet verdigi alanin hizla genislemesi üzerine Al-tekma, daha kaliteli ve hizli servis saglamak amaciyla egi-timli satis ve teknik personel sayisini artirmis. 2003 yilinda Istanbul Tuzla’da Marmara Bölge Müdürlügünü açmis, 2006 yilinda da Ankara Bölge Müdürlügünü hizmete açti. Türkiye’de yüzey koruma, ze-min kaplama ve yalitim sektö-ründe uygulama yapan firma-lara kalite ve verimliliklerini artiracak çözümler üretiyor. Firmanin diger kolu olan Boy-tekma Anonim Sirketi, KGM standartlarina uygun yatay ve düsey isaretleme yapmak amaciyla kurulmus, kendi sek-töründe uzman bir kadroyla fa-aliyetlerine 1997 yilinda bas-ladi. Firma her geçen yil yol çizgi kamyonu ve makineleri parkini gelistirerek pazarinda söz sahibi oldu. Firma Kara Yollari Genel Müdürlügü ve Belediyelerin projelerini hayata geçirerek vermis oldugu trafik mühendisligi hizmetlerinin ya-ni sira alisveris merkezlerinin otoparklari, havaalanlari, yaris pistleri ve fabrikalar gibi proje-lerin yatay ve düsey isaretleme islerini yapiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web