Büyük Torbalı

Ekonomideki iyilestirmeler Ak Parti’ye geçmemde etkili oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ekonomideki iyilestirmeler Ak Parti’ye geçmemde etkili oldu
187 Görüntüleme
25 Kasım 2011 - 22:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Behçet Çinar, görevi geregi ekonominin içerisinde oldugunu, son 9 yilda yasanan ekonomik iyilesmeleri bizzat yasadigini, daha fazla kayitsiz kalamadigini söyledi.

ÖNCEKI gün yapilan kongrede AK Parti rozeti takilan Torbali Ticaret Odasi Baskani ve MHP Eski Ilçe Baskani Behçet Çinar, neden AK Parti’ye geçtigini 16 madde ile anlatti. Görevi geregi ekonominin içerisinde oldugunu, son 9 yilda yasanan ekonomik iyilesmeleri bizzat yasadigini, daha fazla kayitsiz kalamadigini söyledi. TTO Baskani gördügü ekonomik iyilesmeleri bir bir anlatti. Çinar’in AK Parti’ye geçme gerekçeleri arasinda IMF borcunun düsmesi, Türk lirasinin deger kazanmasi, ihracat rakamlarinin artmasi, enflasyonun düsmesi dünyadaki krize ragmen Türkiye ekonomisinin gelismesi, dis politikadaki kararlilik, Izmir’e verilen önem basta olmak üzere birçok neden var.

ÖNEMLI TESVIK VE DESTEKLER

GÖREVI itibariyle ilçe ekonomisini ön planda tuttuklarini, ülkesini ileri düzeye tasima gayretinde olan Basbakan Recep Tayyip Erdogan’i da çok begendigini ifade eden TTO Baskani Çinar, önemli tespitlerde bulundu. Çinar, “Sanayi alaninda bakildiginda ihracatin yükseldigi, ithalatin bazi kalemlerde düstügü, bazi kalemlerde de düsürülmek istendigi gözlenmektedir. TTO olarak bu bölümü iyi analiz eden bir görev yürütmekteyiz. Tarim ve hayvancilik alanindan bakildiginda ise ülkemizde çalismak ve is kurmak isteyenlere çok büyük tesvikler ve destekler veriliyor. Türkiye ekonomik olarak 16’nci sirada bulunuyor. Ulkenin geçmisine ve bugününe baktigimizda iyi yöne dogru ilerledigini görüyoruz. Bir sagci olarak AK Parti’yi ve Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in söylemlerini begeniyorum. Ulkemiz insanlarini bir arada tutuyor, ileri götürme gayreti güdüyorsa bir lider, halk olarak buna destek olmamiz lazim”

16 MADDEDE AK PARTI’YE GEÇIS NEDENI

12002 yilinda 230 milyar dolar olan Milli Gelirimiz ile dünyanin 26. büyük ekonomisi iken 736 milyar dolar ile 16.siradayiz. Büyüyen ekonomiye sahip oldugumuz için.
2 2002 yilinda IMF’ye olan 23.5 milyar dolar olan borcumuz su an 5 milyar dolara düstügü, gerçek milliyetçiligin IMF kapisinda beklemek olmadigi için.
3 Türk Lirasindan 6 sifir atildi, paramizin itibari artti. Türk Lirasi uluslar arasi ticarette kullanilan para birimi haline geldigi için.
4 2002 yilinda 36 milyar dolar olan ihracat su an 120 milyar dolara yükseldigi, Türk mallari dünya pazarinda yer buldugu için.
5 2002 yilinda müteahhitlerimiz yurtdisinda 1,5 milyar dolar is yaparken su an 14 milyar dolarlik is yaptigi için.
6 2002 yilinda %29 olan enflasyon su an tekli rakamlara geriledi. Hayatimizda karabasan haline gelen enflasyon, develasyon terimleri artik unutulmaya baslandigi için
7 Kurumlar Vergisi %33’den %20’e indi. Ödeme sistemleri kuyruklarda degil, elektronik ortamlarda yapildigi için.
8 Oda Baskani olarak yurtdisina çiktigimizda pasaportlarimizin degerinin ne kadar arttigini gördügüm için.
9 2002 yilinda Türkiye’ye gelen turist sayisi 13 milyon iken su an 29 milyona ulasti. Turizm gelirimiz 10 milyar dolardan 21 milyar dolara ulastigi için.
10 ABD ekonomisi alarm veriyor. Halk ayaklanmis durumda. Yunanistan batti. Ispanya iflas etti. Italya siraya girdi. Dünya bu durumda iken Türkiye ekonomik büyümede dünya üzerinde bas siralarda oldugu için.
11 Dogup büyüdügüm Izmir’e en çaliskan bakanlari gönderip 35 projeyi teker teker gerçeklestirdigi için.
12 Torbali’ya hizli treni getirip 13.565 km duble yol yapildigi için.
13 Ekonomimiz gelisirken demokrasimizin kalitesi artiyor. Askeri vesayetin yerini, sivil irade aliyor. Darbeler, postmodern darbe, muhtiralar, andiçlar tarihe karisti. Tam demokrasi uyguladigi için..
14 Referandum ile ilk kez millete anayasasini kendi yapma firsati verdigi için referandumda evet dedim. Bugün de AK Parti diyorum.
15Diklenmeden dik duran, cografyasinda bölgesel güç olmayi basaran, 47 ülke ile vizeleri kaldiran, zalim Israil’e dur diyen bir dis politika izledigi için.
16Ortadogu’nun Balkanlarin, Türk Cumhuriyetleri’nin lideri olan gerçek Milliyetçi Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in misyonuna hizmet etmek için.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web