Büyük Torbalı

Ekonominin nabzi burada atacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ekonominin nabzi burada atacak
420 Görüntüleme
09 Ekim 2011 - 20:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO, Kongre Gösteri Merkezi ve TTO Hizmet Binasinin yapimina resmen baslama karari aldi. Ruhsat islemlerinin halledilmesinin ardindan 7 katli binanin temeli atilacak
TORBALI Ticaret Odasi yönetim kurulu önceki gün, yeni yapilacak hizmet binasi ve kongre merkezini görüsmek üzere Yusuf Usta Restaurant’ta bir araya geldi. Yönetim Kurulu, Behçet Çinar baskanliginda toplandi. Toplantida Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ve divan üyeleri de hazir bulundu. Torbali Mahallesi’nde insa edilecek yeni hizmet binasinin yapimina baslanmasi karari alindi. Ruhsat islemlerinin halledilmesinin ardindan ilk kazma vurulacak. “Kongre Merkezi” konseptindeki binada bölge ekonomisinin nabzi atacak. 7 kat olarak tasarlanan bina, toplam 5 bin metrekarelik alana insa edilecek. Binanin yapimi, 2 yil içerisinde bitecek.

EKONOMININ NABZI KONGRE MERKEZINDE ATACAK

TORBALI Ticaret Odasi, uzun zamandir gündemde olan yeni hizmet binasinin yapimi için harekete geçti. Projesi Mimar Fatih Yilmaz tarafindan çizilen Kongre Gösteri Merkezi ve TTO Hizmet Binasinin yapimina resmen baslaniyor. Yapi Denetim isinin verilecegi firma belirlendi. Binanin elektrik, tesisat ve havalandirmaisitmasogutma projeleri tamamlandi. Kaba insaat, ince isçilik ve tesrifat olmak üzere 3 asamada yapilacak. “Emanet” usulü ile yapilacak kaba insaat, Torbali Belediyesi’nde ruhsat isinin halledilmesinin ardindan 2 ay içerisinde baslayacak. 300 kisilik kongre merkezinin bulunacagi bina, is dünyasinin bulusma noktasi olarak tasarladi. Seminer, sergi, arastirma, danismanlik ve destek birimlerinin bulundugu bina, bölge ekonomisinin nabzinin atacagi merkez hâline gelecek. Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, “Ticaret Odasi’ni devraldigimizda kasasinda 80 milyar vardi. Su anda kasamizda 1 trilyon 250 milyar bulunmaktadir. Bütçenin uygun hâle gelmesi ile uzun zamandir üzerinde çalistigimiz yeni binanin yapimi için meclisimizden yetki aldik. Son derece kullanisli ve çok yönlü bir bina olarak tasarlanan Kongre Merkezi, is dünyasinin nabzinin atacagi, is adamlarimizin büyük bir ihtiyacina cevap verebilecek nitelikte.” olacak” dedi.

Kaymakam’a 3 davet

Torbali Ticaret Odasi yöneticileri önceki gün Torbali’nin yeni Kaymakami Aydin Memük’e “Hayirli olsun” ziyaretinde bulundu. Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar, Meclis Baskani Abdulvahap Olgun ve yönetim kurulu üyeleri, çiçegi burnunda Kaymakam’a görevinde basari diledi. TTO yöneticileri ayrica Memük’e 3 önemli davette bulundu. Aydin Memük, kabul ettigi davetler kapsaminda ilk olarak is dünyasi ile tanisma imkâni bulacak. Memük, Çarsamba günü TTO’nun aylik olagan meclis toplantisina katilarak üyelerle tanisacak. Ayrica Cuma günü Denizli Ticaret Odasi’nin daveti üzerine Denizli’ye gidecek Torbali heyetine eslik edecek. Aydin Memük, Kasim ayi sonunda Torbali Ticaret Odasi tarafindan Kosova ve Makedonya’ya düzenlenecek gezide de heyete baskanlik edecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web