Büyük Torbalı

EML, Yedi Eylül Stadi’na talip

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EML, Yedi Eylül Stadi’na talip
331 Görüntüleme
30 Haziran 2011 - 20:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EBSO Mesleki Teknik Egitim Komitesi, Haziran ayi toplantisini Ticaret Odasi’nin girisimi ile dün Torbali’da yapti. Endüstri Meslek Lisesi’nde yapilan toplantida, lisenin ek bina talebi, yeni bölüm ihtiyaci ve ekipman sikintisi dile getirildi

IZMIR’DE kalifiye eleman sorununa çözüm bulma konusunda önemli çalismalara imza atan EBSO Mesleki Teknik Egitim Komitesi, Haziran ayi toplantisini dün Torbali’da gerçeklestirdi. Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yapilan toplantida, lisenin ek bina talebi, yeni bölüm ihtiyaci ve ekipman sikintisi dile getirildi. Torbali’nin hizla gelistigini, mobilya, insaat teknolojileri, dogalgaz ve sivi tesisat bölümlerinin açilmasi gerektigini ifade eden okul müdürü Dursun Kaya Öztürk: “Bu bölümlerin açilabilmesi için Yedi Eylül Stadyumu’nun mevcut arsasina talibiz” dedi.

KABUGUMUZU KIRMAK ISTIYORUZ

ENDUSTRI Meslek Lisesi’nde düzenlenen toplantiya EBSO Mesleki Teknik Egitim Komitesi Baskani Nadir Erdir, komite üyeleri, Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, IsKur Müdürü Mehmet Nayman, Okul Müdürü Dursun Kaya Öztürk ve okul müdür yardimcilari katildi. Toplantidaki ilk sözü alan okul müdürü, ilçenin sanayi açisindan önemli bir merkez oldugunu belirtti. 47 bin kisinin çalistigi 800 isletmenin yer aldigi Torbali’da, okullarinin kapasite olarak yetersiz kaldigini söyleyen Öztürk: “Bu nedenle, isletmelerin talep ettigi kalifiye eleman yetistirmekte sikinti yasiyoruz. Mobilya sehri olma yolunda ilerleyen ilçemizde mobilya, insaat teknolojileri ile dogalgaz ve sivi tesisat bölümleri açilmasini istiyoruz. Kabugumuzu kirmak istiyoruz. Mevcut bina sikintimizin giderilmesi için Yedi Eylül Stadyumu’na talibiz. Bunun yani sira donanim açisindan da büyük bir eksigimiz var. 1980 yilina ait araçgereçlerle egitim veriyoruz. 30 yil önceki teknolojiyle, günümüz teknolojisini kullanan firmalara eleman yetistirmek oldukça zor. Bu yüzden sizden destek istiyoruz” diye konustu.

UMEM PROJESI’NE ALINSIN

OKUL Müdürü’nün taleplerini siralamasindan sonra, Behçet Çinar’a söz verildi. Torbali’nin is konusunda ilçe disinda talep gören bir bölge olduguna deginen Çinar, diger ilçelerden farkli olduklarini belirtti. Yatirimcinin gözü ve kulaginin Torbali’da oldugunu dile getiren Behçet Çinar: “Ilçemizde su anda yüzde 7 oraninda issizlik var. Ara eleman yetistirmemiz durumunda bu rakam sifirlara kadar düsecek. Firmalar isçi degil, meslegi olan isçi ariyor. Ilçemizin 2 yüksekokula ihtiyaci var. Bunun yani sira, 43 mobilya üreticisi 1500 kisiye istihdam sagliyor. 200 kisilik bir eleman talepleri de var. Bu nedenle acilen mobilya bölümünün açilmasi gerekir. Okulumuzun bölüm taleplerinin karsilanip, makine destegi verilmesini istiyoruz. Ayrica, lisemizin hükümetin hayata geçirdigi Uzmanlasmis Meslek Edindirme Merkezi Projesi kapsamina alinmasini talep ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web