REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Erkekler hayatlarinda basarili kadin istemiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erkekler hayatlarinda basarili kadin istemiyor
365 Görüntüleme
27 Mart 2011 - 20:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Istanbul’da dayisina ait bir tekstil atölyesinde ise baslayan ve giyim sektörü ile orada tanisan Baser, 26 yil önce geldigi Torbali’da kapi kapi gezerek triko satip ayakta kalmayi basardi. Baser basari öyküsünü anlatti

SU siralar açtigi dördüncü magazasi ile gündemde olan Menekse Baserin basari öyküsü birçok kisiye, özellikle de bayanlara örnek olabilecek nitelikte. Ilkokuldan çiktiktan sonra Istanbul’da dayisina ait bir tekstil atölyesinde ise baslayan ve giyim sektörü ile orada tanisan Baser, 26 yil önce geldigi Torbali’da kapi kapi gezerek triko satip ayakta kalmayi basardi. 3 çocuguna tek basina bakip ayni zamanda da isinde ilerleyen Baser, geçtigimiz hafta ilçedeki 4. magazasini açti. Gelinlik sektörüne adim atan basarili esnaf, simdi de ayakkabi magazasi açmaya hazirlaniyor. Basarinin sirrinin çok çalismak oldugunu söyleyen Baser, “26 yildir 12 saat ayaktayim. Hep kosusturma halindeyim” dedi. Ayni zamanda ilçenin ilk bayan esnaflarindan da olan Baser, kadinlarin is hayatinda cesur olmasi gerektigin söyledi. Menekse Baser, “Erkekler kadinlarin basarisini çekemiyor. Hayatlarinda basarili kadin görmek istemiyorlar ama direnmek zorundayiz” dedi.

BOHÇA ILE VERGI DAIRESINDE SATIS

ILÇENIN ilk bayan esnaflarindan olan Baser’in hazir giyim ile tanismasi Istanbul’a dayaniyor. Yozgat’li olmasina ragmen uzun yillar ailesi Istanbul’da yasayan Baser, ilkokuldan sonra dayisina ait tekstil atölyesinde triko örmeye basladi. Kisa sürede isinde ilerleyen Baser, zamanla triko örme ve makinesini kullanma kurslari da verdi. 26 önce de Torbali’ya tasinan Menekse Baser, burada sifirdan bir baslangiç yapti. Evinde ördügü trikolari çocuklarina sattirdigini, kimi zaman da kendisinin kapi kapi gezdigini ifade eden Baser, “Kapi kapi gezip triko satardik. Resmi dairelere seyyar satici girmesi yasakti ama ben bohçamla Vergi Dairesi’nde bile satis yaptim. Kemik müsterim o yillardan kalmadir” seklinde konustu.

HEP MUCADELE ETTIM

DISIYLE tirnagi ile bir yerlere gelmek deyiminin kendisine çok uydugunu söyleyen Baser, “3 çocugumu tek basima büyüttüm. Asla yilmadim, asla durmadim. Çocuklarim okudu, meslek sahibi oldu. Oglum saglikçi olmasina ragmen benim meslegimi seçti. Bir kizim modasi, digeri de hemsire. Allah’a sükürler olsun. Çalismanin karsiligini aldik. Hep mücadele ettim. Dürüst bir sekilde çalisan, ekmegini helal kazanan herkes mutlaka karsiligini alir. Ben ve çocuklarim hep ekmegimizin pesinde olduk” dedi.

ERKEKLERIN BASARILI KADINA TAHAMMULU YOK

KADINLARIN is hayatinda olmasina önem verdigini söyleyen Menekse Baser, “Bir kadin olarak asla erkek eline bakmadim. Hemcinslerime de bunu öneriyorum. Çalissinlar, mücadele etsinler. Zaten erkekler kadinlarin basarili olmasini istemiyorlar. Hayatlarinda basarili bir kadin olmasina tahammülleri yok. Istiyorlar ki kadin hep onlara muhtaç olsun, hep istesin. Çekemiyorlar. Ben esnafliga basladigimda çok kadin yoktu bu sektörde. Son zamanlar artti. Mutlu oluyorum kendi ayaklari üzerinde duran kadinlari gördükçe” dedi.

DUKKAN KIRALARI ÇOK FAZLA

ESNAF olarak çektigi sikintilarin basinda dükkân kiralarinin fazla olmasinin geldigini kaydeden Menekse Baser, “Disaridan gelen esnaflar dükkân kiralarini çok yükseltiyor. Ilçedeki birçok küçük esnaf dükkân kirasini çikartamayacak durumda.  Bir diger sikintimiz da ilçe halkinin alisveris yapmak için Izmir’e gitmesi. Biz bu ilçeye yatirim yapiyoruz, bu ilçede harciyoruz, vergimiz bu ilçede ama insanlar alisverislerini Izmir’de yapiyor. Uzülüyoruz bu duruma” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

5. MAGAZA YOLDA

TORBALI’DA hazir giyim sek-törünün önde gelen isimlerinden olan Menekse Giyim, Kazimdirik Caddesi Site Pastanesi yanina dev gibi bir yatirim yapti. Ilçenin en büyük gelinlik magazasi olan Inci Gelinlik’i hizmete açan Me-nekse Baser, yeni magazasinda 4 bin çesit ürünü ilçe halkina sergi-liyor. Gelinlik, abiye, damatlik gruplarinin bulundugu magaza yuva kuracak olan çiftlerin ilk duragi haline gelecek. Menekse Baser: “Ilçemizde tekstil sektö-ründe yillardan buyana hizmet veriyorum. Torbali’ya böyle bir yatirim yaptigim için mutluyum. Her zaman oldugu gibi genis ür-ün yelpazemizle ilçe halkinin is-teklerine cevap verecegiz.” Ya-kinda ayakkabi magazasi da aça-cak olan Baser, çalismayi sev-digini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web