Büyük Torbalı

Esi hapse girince tamir tezgâhinin basina geçti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Esi hapse girince tamir tezgâhinin basina geçti
343 Görüntüleme
26 Ağustos 2010 - 21:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yolu Pamukyazi’da faaliyet gösteren Can Oto Lastik’e düsen sürücüler oldukça sasiriyor. Esi trafik kazasi geçirip cezaevine giren Hülya Çelik lastik bakim ve tamiri yapiyor.

PAMUKYAZI’DA faaliyet gösteren Can Oto Lastik Tamiri dükkâni 3 aydir  yeni isletmecisi ile hizmet veriyor. Esi kaza geçirip hapse girince oglu ve yegeni ile lastik tamiri dükkânin basina geçen Hülya Çelik’i tezgahin basinda görenler sasiriyor. Erkek egemen sektörde basari ile dükkâni idare eden Hülya hanim yaptigi islerle çevresinde oldukça begeniliyor. Bir çok büyük firmanin bakim ve tamirini de yapan firma müsterilerinden oldukça yogun talep görüyor.

TAMIRCI HULYA ABLA

IZMIR-Aydin Asfalti Pamukyazi girisinde faaliyet gösteren Can Oto Lastik Tamiri dükkani 3 personeli ile 150 metre kare dükkânda hizmet veriyor. Motosikletten kamyona, tirdan, traktöre kadar her gün binlerce aracin tamir edildigi dükkâna gelenler karsilarinda bayan usta görünce sasiriyor. 15 yildir Pamukyazi’da faaliyet gösteren firmanin isletmesini devralan Hülya Çelik, yaptigi basarili islerle çevresinde hayranlik uyandiriyor. Esinin 3 ay önce hapse girdigini ve çocuklarina bakabilmek için isletmenin basina geçtigini söyleyen Çelik, Torbali’nin ilk ve tek bayan oto lastikçisi. Bayanlarin her iste basarili olacagini kanitladi-gini dile getiren Çelik: “Esim 3 ay önce ölümlü trafik kazasi suçundan cezaevine girdi. Ben de çocuklarim ekmege muhtaç olmasin diye dükkânin basina geçtim. Kamyon, traktör, motor hangi araç olursa olsun lastik tamirini yapiyorum” dedi.

HEM ANAYIM HEM USTA

ESI öldükten sonra isletmenin basina geçen Hülya hanimin hayat hikayesi de oldukça etkileyici. 3 yil önce kansere yakalandigini, 9 Eylül Univer-sitesi ve birçok hastanede tedavi olduktan sonra kanseri yendigini dile getiren Çelik: “Fabrikada çalistigim dönemde doktorlar kansere dönemde yakalandigimi söyledi. Uzun süre tedavi oldum. Esim ve çocuklarimin destegi ve Allah’in izni ile kurtuldum. Kötü kader pesimizi birakmadi. Esimin basina gelen talihsiz olaydan sonra bütün sorumluluk bana yüklendi. Oglum Ali Can ve yegenim Umit ile burayi isletiyoruz. Elimden geldiginin en iyisini yaparak müsterilerimi memnun ayiriyorum. Simdiye kadar bir sikayet almadik. Ol-dukça da yogun talep görüyoruz” dedi. Özellikle kamyon soförleri tamir için geldiginde çok sasirdiklarini dile getiren Çelik: “Genelde kamyon ve tir soförleri tamire geldiginde ilk önce sok geçirmis gibi bakiyorlar. Utana sikila yaklasiyorlar. Biraz güvensiz yaklasiyorlar ama is bittikten sonra bu isin erkek isi degil beceri isi oldugunu söyleyip memnuniyetle ayriliyorlar. Ben de hem anayim hem de ustayim diyorum” dedi.

UNLU FIRMALARIN ISLERINI YAPIYOR

15 yildir müsterilerine kaliteli hizmet sunan Can Oto Lastik Tamiri dükkani müsterileri arasinda bir çok ünlü firma bulunuyor. Torbali’da sayili fabrikalarinin lastik tamiri islerini yaptigini da dile getiren Hülya Çelik: “Biz kaliteli hizmeti kendimize hedef seçtik. Bize tamir için ge-len müsterileri en kisa zamanda islerini yapiyoruz. Müsterilerimiz ara-sinda Doganay Tugla Fabrikasi, Yaprak Plastik Fabrikasi, Cuk Mermer Fabrikasi gibi büyük firmalar bulunuyor” diyerek sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web