REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eski banka müdürü ticarette de iddiali

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Eski banka müdürü ticarette de iddiali
321 Görüntüleme
22 Ağustos 2010 - 21:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Is Bankasi Müdürlügü’nden geçtigimiz yil emekli olan Kasim Kayan, ticarete atildi.  Basarili müdür Ege Zincir Ltd. Sti. ve Ege Saraciye’nin Torbali Subesini isletiyor.

2 yil boyunca Is Bankasi Torbali Sube Müdürü olarak görev yapan ve geçtigimiz yil emekliye ayrilan Kasim Kayan, Ertugrul Mahallesi Izmir-Aydin Asfalti üzeri Shell Benzin Istasyonu karsisinda faaliyet gösteren Ege Zincir Ltd Sti ve Ege Saraciye’nin Torbali Subesini isletiyor. Yurt disi ve yurt içinde büyük pazara sahip olan Ege Saraciye Ldt Sti, tecrübeli bankaciyi bünyesine katarak Torbali’daki pazara da hakim oluyor. Firma, sokak temiz-leme makineleri zincir, patinaj ve kar zinciri üretiyor. Bunun yani sira demir, çimento, tugla, kiremit, kum, kireç, satisi da gerçeklestiriliyor.

BANKACILIKTAN TICARETE

1978 yilinda Is Bankasi Menderes subesinde girdigi bankacilik sektö-ründe basarili çalismalara imza atan ve ülkenin bir çok yerinde görevlerde bulunan en son Torbali Is Bankasi Müdürlügünden emeklilige ayri-lan Kasim Kayan, bankacilik sektö-ründe göstermis oldugu basarili çalismalariyla simdi de ticarette sergiliyor. Kayan, Ege Zincir bünyesinde faaliyet gösteren Ege Seraciye’nin Torbali’daki subesinin yöneticiligini yapiyor. 31 yillik bankacilik haya-tindan sonra ticaret hayatinda yer alan Kayan: “Ege Zincir ve Ege Se-raciye’nin temmuz 2010 yilinda Torbali’da kurdugu sirketin yöneti-ciligine teklif üzerine geldim. Fir-mamiz bu sirketler bünyesinde so-kak temizleme makineleri zincir, patinaj ve kar zinciri üretiyor. Bu-nun yani sira demir, çimento, tugla, kiremit, kum, kireç, satisimiz da bu-lunuyor. Firmamiz insaatlarda mü-hendislerin projeleri geregince ke-silmis demir ve tamboy demir satisi yapmakta. Insaat isleriyle ugrasan müteahhit firmalarin demir kullani-minda ortaya çikan fireyi biz orta-dan kaldiriyoruz. Firmalarin bize sunduklari proje dogrultusunda proje üzerinden demiri kesip kendi-lerine teslim ediyoruz” dedi.

ARAP VE KAFKAS ULKELERINE IHRACAT YAPIYOR

1970 yilinda kurulan Ege Saraciye, bilgi ve teknoloji birikimi üzerine olusturulmus konusunda ülkemizin lider kuruluslarindan birisi olup 1992 yilindan itibaren Izmir, Beydag’da kurulmus tesislerinde genis makina parki, deneyimli teknik per-soneli, etkin kalite kontrol sistemi ve çagdas üretim/pazarlama anlayisi ile faaliyetlerine devam ediyor. Fir-ma tesislerinde yillik ortalama 2.000 ton muhtelif zincir, 200 ton muhtelif aksesuar, 1.500.000 takim besi zi-nciri, 100 ton tavli tel, 800 ton insaat çivisi, 100.000 takim kar zinciri üretiyor. Uretmis oldugu zincirleri Arap ve Kafkasya ülkelerine pazar-ladiklarini dile getiren basarili yönetici Kasim Kayan, “Firmamiz üret-mis oldugu zincirleri Arap ülkele-rine, Türki Cumhuriyetlere ve Iran’a pazarliyor. Torbali’da proje üzerinden demir kesimi, kum çimento, tugla, kiremit satisi yapmaktadir” dedi. Ilçeden gelen talep üzerine Ege Saraciye’nin ilçede bir sube açmasini uygun gördügünü dile getiren Kayan: “Torbali’da müteahhit-lik hizmeti sunan firmalar Ödemis-teki isyerimizden yüksek oranda demir alimi yapiyordu. Bu potansiyeli düsünerek gelecege yönelik yatiri-ma açik bir bölge olduguna karar verip ilçeye sube açtik” dedi. Torbali’da sayili firmalarin proje üzerinden demir kesimi yaptiklarini söyleyen Kayan, “Demir alan islet-me örnegin 100 ton demir aliyorsa bunun yüzde biri fire çiktiginda tamaminda 100 ton fire veriyor. Bi-zim firmamiz proje üzerinden yap-tigi kesimlerle hem fireyi ortadan kaldiriyor. Hem de isletmelerin demir kesimiyle ilgili isçi gider-lerini ortadan kaldiriyoruz” dedi.

TORBALI’DA REKABETE VARIZ

EGE Saraciye olarak rekabet ortaminda hizmet verdiklerini söyleyen basarili yönetici Kayan: “Torbali’da firmamizin yeni açilmasina ragmen talep oldukça yogun. Nüfusu hizla artan bir ilçede konut ihtiyaci da gün geçtikçe artiyor. Dolayisiyla yogun bir rekabet ortami var. Konut ihtiyaçlarinda bize düsen neyse elimizden gelenin en iyisini müsterilerimize sunuyoruz” dedi. Sirket kuruculariyla eskiye dayali bir dostlugu oldugu oldugunu da kaydeden Kayan, “1986 yilinda Beydag’a tayin olmustum. Orada sirketimizin kurucusu Ibrahim Kaynak Bey ve oglu Burhan Kaynak ile tanistim. O yillardan bu tarafa dostlugumuz var. Emekli olduktan sonra da sirkette yönetime gelmemi istediler” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web