Büyük Torbalı

Fabrikalar bu ögrencilerin pesinde

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fabrikalar bu ögrencilerin pesinde
252 Görüntüleme
31 Mayıs 2011 - 20:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kiz Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde bulunan Tekstil-Terbiye Teknolojisi bölümü Izmirde bir ilk olma özelligini tasiyor. Fabrikalar bu bölümden yetisen ögrencilerin pesinde.

TORBALI’NIN basarili egitim kurumlari arasinda yer alan Kiz Teknik ve Meslek Lisesi, bünyesinde bulunan bölümler ile egitim gören ögrencilerini her biri kendi alaninda uzmanlasan birer birey olarak mezun ediyor. Meslek lisesini Torbali’daki okullarin yani sira Izmir’deki meslek liselerinden ayri kilan ise bünyesinde bulunan TekstilTerbiye Teknolojisi bölümü. Izmir’de sadece Torbali’da bulunan bu bölüm sayesinde Ekoten Tekstil, Bati Basma, Zümrüt Tekstil, Bora Tekstil gibi firmalarin yani sira birçok tekstil firmalarina kalifiye eleman yetistiriliyor. Bu bölümden mezun olan ögrencilerin bir çogu suanda firmalarda görev yapiyor.

GELECEGIN MESLEGI ARASINDA

ISLETMELERIN kalite kontrol laboratuar ve isletme içerisindeki makineler basinda çalisma imkani bulabilen ögrenciler, okullarindan mezun olduktan sonra, isletmeler tarafindan aranan en kalifiye eleman olma özelligine sahip oluyorlar. Ögrencilerin bir çogu da staj gördükleri firmalarda kalifiye elaman olarak kaliyor. Tekstilin vazgeçilmez oldugunu söyleyen okulun basarili Müdüresi Nildan Alçimen: “Tekstil özellikle ülkemizde yaraticilik gerektiren alanlardan bir tanesi. Ulkedeki genç nüfus bu alanda istihdam için çok iyi bir kaynaktir. Son yillarda Çin ve Uzak Dogu ülkelerinde tekstilde kalite anlayisinin olmayisi tekstil sektörünün ülkemizde canlanmasina neden olmustur. Bu alanda ilerleyen yillarda revaçta olacaktir. Bu bölüm basta olmak üzere diger bölümlerimizden de mezun olan ögrencilerimizin bir çogu firmalarda suanda kalifiye eleman oldular” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

TEKSTIL-TERBIYE TEKNOLOJISI IZMIR’DE ILK

TORBALI Kiz Teknik ve Meslek Lisesi bünye-sinde bulunan Tekstil-Terbiye Teknolojileri alani Izmir’de sadece ilçemizde bulunuyor. Alanda dokuma ve örme kumas, renklendir-me islemleri yapiliyor. Bunun yani sira bu bölümde apre islemleri (Kumasin parlaklik, yumusaklik, yanmazlik, burusmazlik su ge-çirmezlik özellikleri) uygulama sekli ögren-cilere ögretiliyor. Ayrica yine kumas ve örme yari mamulleri üzerine baski ile sekil, grafik, figür, aktarma islemleri egitimleri veriliyor. Bölüm ögrencileri son sinifa geldiklerinde, ögrendikleri bu bilgileri isletmelerde “Beceri Egitimi” adi altinda uygulamali olarak ilçede bulunan Ekoten Tekstil, Bati Basma, Zümrüt Tekstil, Bora Tekstil firmalarinda pratik egi-timler görüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web