Büyük Torbalı

Gelinler nostalji, damatlar klasik istiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gelinler nostalji, damatlar klasik istiyor
235 Görüntüleme
29 Haziran 2011 - 20:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadin ve erkek kuaförlerinde su siralar dügün sezonu hareketliligi basladi. Gelinler nostaljik topuzu isterken, damatlar klasik modellerden vazgeçmiyor. Torbali’da gelin basi ve damat trasi fiyatini arastirdik

YAZ mevsimi ile birlikte dügün sezonu da açildi. Kuaförlerde de yogunluk yasanmaya basladi. En özel günlerinde farklilik arayan gelinler önceki yillara göre çok daha sade ve sik modelleri tercih ediyor. Asaleti simgeleyen topuzlar gelin saçlarinin vazgeçilmezi haline gelirken önceki yillarda yapilan küçük topuzlarin yerine daha yüksek ve dik modeller kullaniliyor. Ilçede faaliyet gösteren Capilus Bayan Kuaförü, Kuaför Ayse Bayan Kuaförü’nün isletmecileri önceki yillara göre gelin saçlari için kuaförlere olan talebin arttigini belirterek klasik gelin saçi modellerinin artik kullanilmadigini ve nostalji modellerin tercih edildigini belirttiler. Erkek kuaförleri ise bayan kuaförlerine göre daha sansli. Dik ve arkaya dönük saçlarin moda oldugu damat iraslarinda sakal da ise klasik sekilde kesim yapiliyor. Gelin ve damat adaylari için yaptigimiz arastirma sonucunda gelin ile damadin hazirlanmasi konusunda azimsanmayacak kadar ciddi masraflar ortaya çikiyor.

DAMATLAR  MASRAFSIZ

GENÇ çiftlerin en mutlu birliktelige adim atacaklari son gün olan dügün günü adaylari birçok masraf bekliyor. Gelin adaylari kuaförden içeri adimi attigi andan itibaren ortalama 25 TL, manikür ve pediküre gidiyor. Bu fiyat kimi kuaförlere göre degisiyor. Islemleri tamamlanan gelin adayina kas ve biyik alimi yapiliyor. Bu islem içinde 10 TL ödeniyor.  Topuz ve düz topuz saçlarin ön planda oldugu saç modelleri yapiliyor. Bu islem içinse 100 ile 150 arasinda bir ücret ödeniyor. Yaklasik 2 veya 3 saat süren islemlerin ardindan ortalama  300 ile 400 TL arasinda bir ücret ödeniyor. Damatlarin ise islemleri daha az ve zahmetsiz. Sakal ve saç trasi olan damat adaylari 50 ile 100 Tl arasinda bir ücretle 1 saat içerisinde hazir hale geliyor.

GELINLER DIZILERDEN MODEL BEGENIYOR

ÖNCELERI saçlarini evlerinde yaptirmayi tercih eden gelin adaylari artik bu isi profesyonel kisilere yaptiriyor. Gelin saçlarinda ise topuz modeli bir hayli moda olmus durumda. Gerek yayinlanan Türk dizileri gerekse de eskiye duyulan hevesle gelin adaylari nostajik saç modellerini tercih ediyor. Damatlarda ise klasik sakal trasi, dik veya arkaya taranmis saçlar ön planda. Dügün sezonun açilmasinin ardindan yogun tempo ile çalisan isletmeler ise bu durumdan oldukça memnun. Ilçede faaliyet gösteren 70 bayan kuaförü açilan dügün sezonun ardindan en iyi hizmeti vererek büyük bir rekabet ortami olusturuyorlar. Bir damadin hazirlanmasina bir çirak bir usta yeterli olurken bir gelinin hazirlanmasinda ise 4 personel birden görev yapiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web