Büyük Torbalı

Genç girisimcilere kredili egitim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Genç girisimcilere kredili egitim
293 Görüntüleme
21 Aralık 2010 - 22:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO’nun genç girisimcilere yönelik egitimleri basladi. Projeleri kabul edilen girisimciler KOSGEB’den 27.000 TL’si hibe, 70.000 TL’si kredi olmak üzere toplam 97.000 TL destek alabilecek.

TORBALI Ticaret Odasi ve Küçük ve Orta Ölçekli Isletmeleri Gelistirme ve Destekleme Idaresi Baskanligi (KOSGEB) isbirligi ile Girisimcilik Destek Programi kapsaminda, Uygulamali Girisimcilik Egitim Programi dün Torbali Ticaret Odasi Meclis Salonu’nda basladi. Torbali’da girisimcilere yönelik olarak gerçeklestirilen söz konusu toplantiya ilgi oldukça yogundu. Torbali’nin yani sira Izmir’deki girisimciler de toplantiya oldukça yogun ilgi gösterdi. Ilçedeki bir çok erkek girisimcinin yani sira bayan girisimcilerin  toplantiya katilmasi dikkat çekti. Toplam 35 girisimcinin egitim gördügü programa Torbali’dan 9 kadin girisimci katildi.

30 GIRISIMCIDEN 9 TANESI BAYAN 5

KOSGEB ve ABIGEM Izmir Program Yöneticisi Umit Evren tarafindan Torbali Ticaret Odasinda dün Küçük ve Orta Ölçekli Isletmelere yönelik  Uygulamali Girisimcilik Egitim Programi gerçeklestirildi. Gerçeklestirilen toplantiya ilçedeki girisimcilerin yani sira Izmir’den de bir çok girisimci katildi. Uygulamali Girisimcilik Egitimi’ne katilmalari saglanan 35 girisimci, egitim programi sonrasinda sertifikalarini alacaklar. Hazirlayacaklari is planlari ile KOSGEB’e basvuruda bulunacak olan girisimci adaylarinin projeleri arasinda birbirinden degisik ve ilginç projeler yer aliyor. Projelerin en dikkat çekicilerinden bir kaçi söyle, Atilan madeni yaglari bio enerjiye çevirme projesi, Özel amaçli plastik üretimi, gida sektörü ve barajlarda kullanilan plastikler, Dogaya geri dönüstürülebilen kagit projesi, Sentetik Elyaf Uretimi Projesi, Günes enerjisi ile Elektrik Uretimi, Organizasyon Sirketi, gibi bir çok ilginç proje yer aliyor. Projeleri kabul edilen girisimciler KOSGEB’den 27.000 TL’si hibe, 70.000 TL’si kredi olmak üzere toplam 97.000 TL destek alabilecek.

ILGINÇ PROJELER VAR

KOSGEB ve ABIGEM Izmir Program yöneticisi Umit Evren, birbirinden degisik projelerin oldugunu, gerçeklestirilmesi hâlinde projelerin Torbali’ya yenilik getirecegini söyledi. Projelerin hayata geçmesi için destek bulmalarinin sart oldugunu dile getiren Umit Evren: “Bu önemli projelerin hayata geçmesi için destek bulmalari sart. Çok güzel projeler var. Insallah projeleri destek görür” dedi. Yeni projelerin hayata geçirmenin her zaman riskli oldugunu ifade eden Evren: “Yeni projeleri hayata geçirmek her zaman risklidir. Küçük girisimcilerin bu riski kendi imkânlari ile hayata geçirmeleri oldukça zor. Su anda bir çok ilginç ve yenilikçi projeler var. Burada aldiklari egitimlerle daha da gelistirmeye çalisiyorlar.  Izmir’den katilimcilar da var. Iki taraftaki girisimcileri aralarindaki iletisimi arttirmak için tercih ettik. Çünkü burada edindikleri çevre ilerideki is çevreleri olacak” dedi.

BAYANLARDAN YOGUN ILGI

ERKEK girisimcilerin yani sira özellikle ilçedeki bayan girisimciler düzenlenen egitime oldukça yogun ilgi gösterdi. Ilçede Bayan Kuaförlügü yapan Gülsevin Çinar, kuaför isini ilerletmek ve daha büyük bir ekiple hizmet vermek için proje sundugunu söyledi. KOSGEB’in kendileri için güzel bir firsat sundugunu ifade eden Çinar: “Bizim gibi küçük isletmelere sunulan bulunmaz bir firsat. Burada olmaktan çok mutluyum. Eger projem kabul edilirse ilçede bambaska bir hizmete imza atacagim” dedi.

SUBE ILE IZMIR’E AÇILACAK

TORBALI Ticaret Odasi’nin önemli bir is basardigini ifade eden bir diger bayan girisimci Dilek Kocaman, projesinin kabul edilmesi halinde ilçede ve diger ilçelerde çigir yaratacagini söyledi. Andaisys Kuru Temizleme Sirketinin sahibi olan Kocaman, diger ilçelere de subeler açarak daha çok kisi is istihdami yaratacagini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web