Büyük Torbalı

Günlük süt üretimi 35 litreye çikacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Günlük süt üretimi 35 litreye çikacak
227 Görüntüleme
19 Ocak 2012 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Verdigi seminer ve danismanlik hizmetleri ile çiftçileri bilinçlendirmeye çalisan Balyem  Satis Temsilcisi Torsat, büyükbas günlük süt üretimini 35 litreye çikarmak istiyor.

TORSAT yem firmasi, ilçede besicilik yapan üreticilere yem satisinin yani sira, dogru beslenme ile ilgili bilgi edinmeleri açisindan ücretsiz danismanlik hizmeti veriyor. Ayrica gübre ve yem konusunda da lojistik destek sagliyor. Firmanin isletmecisi Yusuf Inan, sütün insan gelisimindeki katkisini ve besin zincirindeki öneminin farkinda olduklarini belirterek, “Süt sigirciligi sosyoekonomik açidan çok büyük bir öneme sahip. Ulke genelinde yapilan hayvancilikla ilgili arastirma ve gelistirme çalismalarini yakinen takip edip, bunlari üreticilerle paylasiyoruz. Amacimiz, süt üretimiyle paralel olarak sütün besin degerinin artmasini saglamak” dedi.

25 LITREDEN AZ SUT ZARARA SOKUYOR

TORBALI’DA hayvancilik, pek çok vatandasin geçim kaynagini olusturuyor. Ilçede yaklasik 20 bin büyükbas, 12 bin de küçükbas hayvan bulunuyor. Bu hayvanlarin sütleri ise besicilere en büyük getiriyi sagliyor. Süt üretimini artirmak adina çalismalar yürüttüklerini ifade eden Inan, “Büyükbas hayvanlardan, üreticiler günlük en az 25 litre süt elde edilmesi gerekiyor. Bundan az süt alinirsa üreticiyi zarara sokar. Biz verdigimiz danismanlik hizmeti, sundugumuz özel yemler ve düzenledigimiz seminerlerle süt üretimini 35 litreye çikarmayi amaçliyoruz” diye konustu.

ÖZEL YEMLER VERIM ARTIRIYOR

TEPEKÖY Mahallesi eski Sanayi Sitesi’nde Balyem’in ilçe Satis Temsilcili’gini yapan Torsat yem firmasi, üreticiyi bilinçlendirmek için, ücretsiz seminerler ve bilgilendirme toplantilari organize ediyor. Alaninda uzman konusmacilarin katildigi toplantilarda, üreticilere hayvanlarindan nasil daha iyi verim alacaklari ve dogru beslenme metotlari hakkinda bilgiler veriliyor. Son olarak geçtigimiz hafta, Metropolis Otel’de yem üretim firmasi olan Balyem tarafindan, süt sigiri besicilerini bilinçlendirme programi düzenlendi. Hem besicilik hakkinda hem de özel ürünleri hakkinda üreticilere uzmanlar esliginde önemli bilgiler anlatildi. Ayrica toplantida üreticilere Balyem’e ait Dost Yem markasiyla piyasaya sürülen ve hayvanlarda olusabilecek hastaliklarin önüne geçmede ve dogum öncesi, dogum sonrasi dogru beslenme ile dogumdan sonraki süt oranindaki kaybi önlenmesine yardimci olacak; Alis Dostum, Trans Dostum ve Serinle Dostum adli 3 ürün tanitilmisti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web