Büyük Torbalı

Her müsteriye özel üretim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Her müsteriye özel üretim
462 Görüntüleme
22 Haziran 2011 - 20:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

POLKIMA ürettigi traktör, otobüs, is makineleri polyester parçalari ile Türkiye basta olmak üzere yurt disi devletlerinde hitap ediyor. Firma, ürettigi ürünün bir benzerini baska bir firmaya üretmeyerek farkina fark katiyor.

TORBALI Yazibasi Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren POLKIMA Polyester Kimya ve Makine Sanayi firmasi, bünyesinde ürettigi traktör, otobüs, is makineleri polyester parçalari ile Türkiye basta olmak üzere yurt disi devletlerine hitap ediyor. Türkiye’de polyester sektöründe boy gösteren 3 büyük firmadan biri olma özelligini tasiyan Polkima, kendi sektöründe ürettigi ürünleri ile ülkede tek olma özelligini tasiyor. Bünyesinde bulunan disi ve erkek kalip makineleri ile özel parça üretimi yapan Polkima, firmaya özel üretimler yapmasinin yani sira, ürettigi ürünün bir benzerini baska firmaya üretmeyerek farkina fark katiyor. Türkiye’nin ve Dünya’nin önde gelen firmalarina ürün üreten Polkima, bünyesindeki uzman çalisanlari ile sektöründe lider konumunda.

2010 YILINI 15 MILYON ILE KAPATTI

POLYESTER sektöründe Türkiye’de ilk 3 büyük firmalardan bir tanesi olan Polkima 2010 yili 15 Milyon olan cirosunu 2011 yilinin ilk 6 ayi içerisinde geçmis durumda. 2011 yilinda 25 milyon ile 30 milyonluk bir ciro hedefleyen firma, ilk 6 ay içerisinde bu hedefine ulasti. Sürekli büyüyen ve üreten Polkima firmasi, uzman çalisanlari ile sektöründe liderligi elinden birakmiyor. Firma, bünyesinde 250 kisi kendi bünyesinde, 40 kisi IsKur destekli çalisiyor ve 60 kisi daha IsKur tarafindan ise alinacak. Vasifli vasifsiz bütün elemanlari alarak kendi bünyesinde yetistiren firma, mühendisleri tarafindan egittigi elemanlari kendi kadrosuna katarak yoluna emin adimlarla ilerliyor. Çalisanlarinin tamami ise Türkiye Metal Is Sendikasi’na üye. IsKur tarafindan ise alinan elemanlar ise 4 aylik egitimin ardindan sendikaya üye edilerek ise baslatiliyor. Isçileri adina bütün sosyal haklari düsünen Polkima, elemanlarina, yakacak, gida, giyim, yol, ikramiye gibi bütün haklari da taniyor.

ELEMAN BULAMIYORUZ

ÇALISANLARININ bir kisminin Torbali’dan oldugunu söyleyen Anthany Gallia, eleman bulmakta zorlandiklarini, IsKur yetkililerinin bu alanda kendilerini çok yardimci olduklarini söyledi. Vasifli vasifsiz eleman aldiklarini söyleyen Gallia: “Bizim en büyük sikintimiz eleman bulamiyoruz. IsKur yetkilileri bize çok yardimci oluyor. Egitimler bünyemizdeki mühendisler tarafindan veriliyor. IsKur’unda devreye girmesine ragmen sadece 3 kisi is için geldi” dedi.

KÂRINI ÇALISANLARI ILE PAYLASIYOR

HER yil uzman kadrosu ile büyüme kaydeden POLKIMA Polyester Kimya ve Makine Sanayi firmasi, 2011 yilinda ise dev gibi bir yatirima hazirlaniyor. Mevcut fabrikasinin yanina 6 bin metre kapali alana yeni fabrika kurmaya hazirlanan firma yaklasik olarak 5 Milyonluk bir yatirim yaparak hem eleman sayisi hem de üretim kapasitesini iki katina çikartacak. Sektöründe rakip tanimadiklarini söyleyen firmanin sahibi ve Yönetim Kurulu Baskani Anthany Gallia: “Biz her yil büyüyen bir firmayiz. Yeni yatirimlar ile daima insanlarimiza is kapisi açiyoruz. Uzman ekibimiz ile sektörümüzde rakip tanimiyoruz” dedi. Kendileri için ilk önce insanin geldigini, çalisanlarina çok deger verdiklerini söyleyen Anthany Gallia: “Bizim için ilk önce insan geliyor. Çalisanlarimizin egitimi ve mutlulugu bizim için önemli. Onlarin her alanda ve her dakika yanlarindayiz. Firmamiz kazancini çalisanlari ile paylasmayi seviyor. Yeni yatirimlarimiz ile daha fazla insanimiza is saglayacagiz” dedi.
DUNYA DEVLERINE URUN GÖNDERIYOR

TEMELLERI 1988 yilinda Ingiliz asilli Anthany Gallia tarafindan Menderes’te ati-lan POLKIMA Polyester Kimya ve Makine Sanayi firmasi, 1999 yilinda Tanju Parlar ve Sadik Aslitürk’ün ortakligi ile birlikte Yaziba-si Sanayi Sitesi’ndeki kendi fabrikasina tasindi. 8500 kapali, 10 bin metrekare açik alan üzerinde faaliyet gösteren firma, traktör, oto-büs, is makineleri, polyester parçalarini üretiyor. Firma-nin baslica ürettigi ürünler arasinda kaporta, desport, merdiven, panel, spoyler, çamurluk, traktör motorla-rinin kaportalari, is maki-neleri kaportalari ve diger aksesuarlarini üretiyor. Fir-ma yurt içinde Konya Al-çelik, Tekirdag Hattat Tasa-rim, Eskisehir Fort Fabrika-si, Sakarya Oto Car, Eski-sehir Oto Car, Izmir Çigli Sof Car, Izmir BMC, Eski-sehir Hisar Kabin ve Bali-kesir Yaris Kabin gibi ülke devleri firmalara ürün üre-tiyor. Uretiminin yüzde 60’i ihracat olan Polkima Iskoç-ya, Ingiltere Italya, Alman-ya, Avusturya ve Yeni Ze-landa gibi ülkelere ihracat yapiyor.

POLKIMA’DA EGITIM SART

BUNYESINDE arastirma ge-listirme (Ar-Ge) çalismalarina agirlik veren Polkima, bütçesi-nin büyük kismini bu yönde kullaniyor. Uretilen ürünlerin tamami kendisine ait olan firma, bünyesindeki disi ve erkek kalip makineleri ile müs-terilerine özel parça üretimi yapiyor. Müsteriye özel ürün üreten firma ayni za-manda üretilen ürü-nü bir baska firmaya üretmiyor. Firmaya özel olarak üretilen bu ürünler ise Polkima’nin sek-töründe lider konumuna gel-mesinde büyük önem kazani-yor. Firma “Egitim Sart” slogani ile hareket ederek, ken-di bünyesindeki elemanlarina özel egitimler veriyor. Isçilere verilen egitimlerin yani sira id-ari kadroya Ingilizce ve diger diller ko-nusunda kurslar ve seminerler veriliyor. ISO-19001 olarak çalismalara baslayan Polkima simdilerde ise 140001-16496 egitim kalite stan-dartlari belgelerini bünyesine katti. Is basi egitimlerle ise baslayan Polkima, bütün çalisanlarini egitimden geçirerek piyasanin en kalifiye elemanlari arasinda yerini aldiriyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web