Büyük Torbalı

Hurdacilarin ruhsat eylemi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hurdacilarin ruhsat eylemi
233 Görüntüleme
23 Kasım 2011 - 21:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren hurdacilar, dün belediye binasi önünde toplandi. Belediyenin isyerlerini mühürlemesine tepki gösteren hurdacilar, belediyeden ek süre istedi

TORBALI Atatürk Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren 15 dükkan, ruhsatlari bulunmadigi gerekçesiyle önceki gün mühürlendi. Duruma isyan eden hurdacilar, dün belediye binasi önünde toplandi. Bu isten baska geçim kaynaklarinin olmadigini, dükkanlari mühürlendigi için magdur oldugunu anlatan hurdacilar, Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Sentürk ile görüstü. Sentürk, encümen kararina göre kendilerine ruhsat çikarmalari için ek süre taniyabileceklerini söyledi.

“ÇARESIZ KALDIK”

BÖLGEDE faaliyet gösteren hurdacilar, daha önce ruhsat almalari konusunda uyarildi. Islemleri belirtilen süre içerisinde tamamlayamayan hurdacilarin dükkanlari mühürlendi. Magdur olduklarini söyleyen dükkan sahiplerinden Aytekin Tanik, “20 sene ruhsatli çalistim. Dükkanin yerini degistirdigim için ruhsati yenilemem gerekiyordu. Gerekli yerlere müracaat ettim. Prosedür degistigi için beklememiz gerektigini söylediler. Bu yüzden çikmadi. Belediye de gelip mühürledi. Magdur olduk. Bu isten en az 500 kisi ekmek yiyor. Bu sayi aileleriyle birlikte 2 bin kisiyi buluyor. Baska geçim kaynagimiz yok. Vergimizi veren insanlariz. Çaresiz kaldik”

MUHATAP ARIYORUZ

BELEDIYENIN kendilerine sahip çikmadigini ifade eden Tanik, “Bir sabah geldiler ve 24 saat süre tanidilar. 2 aydir alamadigimiz ruhsati 24 saatte nasil alacagiz? Dükkânimizi mühürleyip gittiler. Bu is kisa zamanda sonuç alinmazsa çok magdur olacagiz. Gerekirse Ankara’ya gidecegiz” diye konustu. Yalçinlar Geri Dönüsüm’ün isletmecisi Zeki Yalçin da, “Geçen yil da ayni sorunu yasadik. Biz yaptigimiz is dogrultusunda vergi veren insanlariz. Bize neden ruhsat vermediklerini söylemiyorlar. Bir muhatap bulmaya geldik” dedi.

ÇÖPTEN ALIYOR DOKTORA VERIYOR

KENDILERINE ruhsat ve yer gösterilmesi için açiklama yapilmasini isteyen hurdacilardan 54 yasindaki Hasan Derici,  “36 yildir bu isi yapiyorum. Baska isten anlamam. Simdi baska bir yerde çalismaya gitsem beni kim ise alacak? Hasta oglum var. Beyin tümörü oldugu için ayda iki kez hastaneye gidiyoruz, röntgen çekiliyor. Çöpten aldigim parayi hastaneye veriyorum. Cebimde 3.5 lira param var ve su an isim elimden alindi. O zaman belediye bana is verecek ya da oglumu tedavi ettirecek. Bize hirsiz muamelesi yapamazlar. Disaridan gelen toplayicilar, hirsizlik yapiyor, bizim adimiz lekeleniyor” diye konustu.

SENTURK’LE GÖRUSTULER

BELEDIYE Baskan Yardimcisi Ömer Sentürk ile görüsen hurdacilar, bir dilekçe ile ek süre talebinde bulundu. Sentürk, “Dilekçenize encümen karar verecek. Size süre vermeyi uygun görürse bu süre içinde ruhsat islemlerinizi tamamlayin” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web