REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Ikinci el otomobil pazari tam gaz!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ikinci el otomobil pazari tam gaz!
506 Görüntüleme
16 Aralık 2010 - 22:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Galerici esnafi, ikinci el otomobile olan ilginin arttigini, ekonomik istikrarin piyasalara olumlu etki yaptigini söylüyor.

SON aylarda ikinci otomobil pazari oldukça hareketlendi. Galerici esnafi, ikinci el otomobile olan ilginin arttigini, ekonomik istikrarin piyasalara olumlu etki yaptigini söylüyor. Sifir kilometre araçlardan ikinci el araçlara kadar tüm otomobiller büyük talep görüyor. Kirsal kesimlerde ise bu daha da büyük boyutta. Torbali’da ikinci el araç piyasasi hakkinda yaptigimiz arastirmada, hangi aracin tercih edildigi ve fiyatlari konusunda genis bilgi aldik. Ikinci el araç satan firmalar ise gösterilen ilgiden oldukça memnun.

KISIN TRAKTÖR ALIMI ARTIYOR

TARIMI ve sanayisi ile meshur olan ilçemizde her sektörde büyük hareketlilikler yasaniyor. Özellikle ikinci el araç firmalari oldukça yogun talep görüyor. Tarimciligin yüksek oldugu ilçemizde ikinci el traktör satisi yapan Ertan Motorlu Araçlar firmasi her geçen gün artan talep karsisinda oldukça memnun. Ilçede 1995 yilindan bu yana Izmir Aydin asfalti yolu üzerinde ikinci el traktör satisi yapan Mehmet Ali Ertan, çiftçilerin bütçesine göre ikinci el traktörlere talep gösterdigini ifade etti. 35 beygirden 70 beygire kadar olan galeride  10 Bin liradan, 30 bin liraya kadar traktör bulmak mümkün. 2007 model traktörlerle 2010 model ikinci el traktörler arasinda ise ortalama 2 bin lira fiyat artisi oluyor. Çiftçilerin ikinci el traktörlere yogun ilgi gösterdigini ifade eden isletme sahibi Mehmet Ali Ertan: “Ekonomik gücü yük-sek olan çiftçiler sifir traktöre yö-neliyor. Bizim isimiz yaza naza-ran kisin daha iyi oluyor. Yaz ayi ile kis ayi arasinda ufak rakamlar oynuyor. Fazla fiyat yükselmesi olmuyor. Satislardan ve gösterilen talepten oldukça memnunuz”

TICARI ARAÇLAR TAM GAZ

ILÇEDE uzun yillardir ikinci el ticarî araç satisi yapan Mertcan Oto Galeri’nin sahibi Yüksel Boz-kus ise kisin fiyatlarin düsmesinden dolayi satislarin iyi oldugunu ifade etti. Hyundai, Fort, BMC, Kia marka araçlarin bulundugu isletmede 1990 modelden, 2011 modele kadar ikinci el ticarî araç bulmak mümkün. Fiyatlar hak-kinda bilgi veren isletme sahibi Yüksel Bozkus, Bmc marka araç-larin su anda yok sattigini söyledi. Bozkus söyle devam etti: “90 model BMC’nin fiyati 4 bin liradan baslayarak, 22 bin liraya ka-dar yükseliyor. 97 model Hyundai’ler 8.5 bin liradan baslayip 2011 modele kadar 23 bin liraya kadar yükseliyor. Yine Ford mar-ka araçlar 93 modelleri 12 bin liradan baslayip  modellerine göre 33 bin liraya kadar yükseliyor” dedi. Banka kredilerinin düsük olmasindan dolayi araç almanin zamani oldugunu dile getiren Bozkus: “Su anda banka kredileri oldukça uygun. Ikinci el ticarî araç almanin tam zamani. Öze-llikle araç alirken tanidik güvenilir yerlerden alinmasinda fayda var” dedi.

KISIN OTOMOBIL TALEBI YUKSELIYOR

NISSAN Primera, Ford Focus Full, Toyota Corolla, Renualt Clio, Hyundai Accent, Dogal SLX, Sahin S, Brodway, Serçe gibi bir çok çesidin ikinci el satisini gerçeklestiren Ege Oto Galeri’de havalarin sogumasinin ardindan gösterilen talepten oldukça memnun. En düsük 1.5 liradan baslayan araçlar, 14 bin liraya kadar yükseliyor. Insanlarin kis aylarinda arabaya daha çok ilgi gösterdigini ifade eden islet-me sahibi Abdullah Gün: “Ikinci el otomobil fiyatlarinda azda olsa artis oldu. Vatandaslar ikinci el otomobillere oldukça yogun ilgi gösteriyor. Her modelden araç satisimiz mevcut. Suanda büyük talep görüyoruz” diyerek sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web