Büyük Torbalı

Insaat sektörünün parlayan yildizi: MTY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Insaat sektörünün parlayan yildizi: MTY
301 Görüntüleme
26 Ekim 2010 - 21:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1  ay gibi kisa süre önce kurulmasina ragmen, birçok firma tarafindan tercih edilen MTY Kereste, Torbali disinda, Tire, Selçuk, Bayindir, Kusadasi, Ödemis ve Selçuk gibi birçok ilçeye hitap ediyor.

IZMIR-Aydin Karayolu üzeri Çaybasi mevkiinde kurulan MTY Orman Urünleri ve Yapi Malzemeleri LTD. STI., Torbali’daki birçok müteahhit firmaya kereste ve çesitli yapi malzemeleri temin ediyor. 1 ay önce kurulan firma, Torbali disinda, Tire, Selçuk, Bayindir, Kusadasi, Ödemis ve Selçuk gibi birçok ilçeye hitap ediyor. Torbali’daki insaat sektörünün hizla büyüdügünü söyleyen isletme sahibi Mehmet Yenidag, bölgede rakibinin olmadigini söyledi. 1 ay gibi kisa süre önce kurulmasina ragmen, birçok firma tarafindan tercih edilen MTY Kereste, müsterilerine malzeme yetistirmekte zorlaniyor. Izmir’le rekabet içerisinde oldugunu söyleyen Yenidag: “Torbali tam bir insaat merkezi konumunda. Izmir’deki firmalar ise bundan tamamen bîhaber” dedi. Genç is adami, nakliye firmasi bulamamaktan dert yandi.

HER KESIME HITAP EDIYOR

ILÇEDEKI insaat sektörü hizla büyürken, sektördeki birçok kurulus gözünü Torbali’ya dikti. Çaybasi yolu üzerinde 850 metrekare kapali, 1200 metrekare de açik olmak üzere 2000 metrekarelik bir alanda hizmete giren MTY  Orman Urünleri ve Yapi Malzemeleri, kisa sürede insaat sektöründeki firmalarin adresi konumuna geldi. Firma fabrika veya marangozlardan ziyade müteahhit firmalara ürün satisi gerçeklestiriyor. Toptan oldugu kadar perakende satisi da yapan MTY, bu sayede her kesime hitap edebiliyor. Sektördeki 25 yillik geçmisiyle büyük bir tecrübeye sahip olan sirket, sadece Torbali’ya degil Menderes Havzasi’na da hitap ediyor.

TORBALILILARI IZMIR’E GÖNDERMEYECEGIM

TORBALI’YI tercih etmesindeki en büyük etkenin bölgede hizla büyüyen insaat sektörünün oldugunu söyleyen Yenidag: “Torbaliya geldigimde bu kadar çok gelismis ve büyük bir sektör beklemiyordum. Beklentilerimin de üzerinde bir çalisma var burada. Torbali’da hizmet verdigim alanda faaliyet gösteren isletme sayisi yok denecek kadar az. Bu nedenle firmalar genellikle Izmir’i tercih ediyor. Ama ben buradaki müsterileri Izmir’e göndermemeye kararliyim. Onu da bir aylik süre içerisinde basardigima inaniyorum” dedi.

HEDEFE ADIM ADIM ILERLIYORUM

EKINCI, Özçelik, Yesilbaslar gibi birçok müteahhit firmaya mâl satisi gerçeklestirdigini belirten Mehmet Yenidag, fiyatlarinin piyasadan yüzde 25-30 daha düsük oldugunu ifade etti. Hedefinin kereste ürünlerinde Torbali’da önemli bir konuma geldikten sonra bir fabrika açmak oldugunu söyleyen Mehmet Yenidag: “Ama ilk olarak bu sektörde en zirveye ulasmamiz gerekiyor. Suanda bu hedefime de adim adim ilerliyorum. Kurmayi planladigim fabrikayla da Menderes Havzasi’na egemen olmayi planliyorum” diye konustu.

NAKLIYE SORUNUMUZ VAR

FINLANDIYA’DAN özel olarak kirilmayan shingle çati kaplama getiren firma bu ürüne 30 yil garanti veriyor. Torbali’da nakliye sorunu yasadiklarini dile getiren Yenidag: “Malzemelerimizi nakliye etme konusunda sikinti yasiyoruz. Burada nakliye firmasi bulmakta sikinti çekiyoruz. Müsterilerimizle bu konuda sikintiliyiz. Eger bu sikintimiz büyürse, kendi nakliye firmamizi kurup ücretsiz nakliye yapacagiz” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web